Nauja treniruotė – gydimas judesiu

Treniruotės | 2016.10.07

Ką daryti, jei norą sportuoti slopina šen bei ten išlendantis skausmas? Ar galima rodytis sporto salėje, jei jau keletą metų draugaujate su nugaros, pečių ar juosmens skausmu? O jei bandymus likviduoti skausmą judėjimu reziumuoja dar didesnis skausmas? Išeitis yra – sako „Goodlife” kineziterapeutė ir asmeninė trenerė Toma Kreivėnaitė ir pristato naują užsiėmimą mažose grupėsePhysiotherapy.

Trumpai pristatyk savo naująjį treniruočių ciklą.

Physiotherapy (iš anglų kalbos) – tai kineziterapija, gydymas judesiu. Būtent gydymas, nes tikrai nemažai ligų atsiranda dėl per mažo judėjimo. Physiotherapy treniruotės paremtos sveiku judesiu, tai lyg judesių pradžiamokslis, kurio metu aiškinamės, kaip pradėti mankštintis, nepatiriant traumų, taip pat mokomės taisyklingai atlikti pratimus. Kadangi treniruotės vyksta nedidelėje grupėje – individualaus dėmesio gauna kiekvienas.

Kas paskatino rengti būtent tokio pobūdžio užsiėmimus? Kokiems žmonėms jie skirti?

Visiems, pradedantiems sportuoti „Goodlife” sporto klube atliekamas fizinės būklės įvertinimas. Visų prašome atlikti 5 bazinius judesius ir stebime, kokias klaidas žmogus daro. Pavyzdžiui, neretai atliekant pritūpimą su savo kūno svoriu keliai išeina už kojų pirštų, kulnai kyla, nugara susiriečia – tokiu atveju negali būti kalbos apie pritūpimą su papildomu svoriu. Tokiu atveju taikome regresijas, mokome atlikti pritūpimą prisilaikant TRX diržų ar su kamuoliu prie sienos. Deja kartais tenka išgirsti: „ kam man čia ta lazdelė… aš atėjau sportuoti, o ne mankštelę daryti”! Štai taip mąstantys yra rizikos grupėje patirti traumą. Būna ir tokių atvejų, kai žmogui jau keli metai skauda juosmenį, bet jis nebekreipia dėmesio, nes su tuo susigyveno. Jokiu būdu negalima sportuoti ignoruojant skausmą – būtina ieškoti problemų ir jas spręsti. Tokia patirtis bei noras padėti ir lėmė kineziterapijos užsiėmimų mažose grupelėse atsiradimą.

Kas renkasi kineziterapijos užsiėmimus?

Dažniausiai šioje grupėje sportuojantys žmonės turi sveikatos problemų, tokių kaip nugaros skausmai, pečių, rankų ar kojų sąnarių problemos. Judesys – vienintelis vaistas, kuris gali padėti ilgam užmiršti skausmus ar sveikatos problemas. Kai skausmą, kuris lydėjo ilgą laiką, pavyksta eliminuoti, treniruotės krūvis didinamas. Problemos, žinoma, yra individualios, tad pratimus, ar jų apribojimus, taikau individualiai, taip pat probleminėms kūno vietoms rekomenduoju 15-20 min. judesių seką „namų darbams”.

Kas labiausiai motyvuoja Tavo klientus, kas skatina juos nepraleidinėti užsiėmimų?

Pirmiausia klientus motyvuoja sumažėjęs ar ilgainiui išvis išnykęs skausmas. Įkvėpimo suteikia ir smagi kompanija, sportuojanti drauge. Žmonės susidraugauja, randa bendrų temų pokalbiams po ar prieš sportą. Visi jaučia atsakomybę prieš save, mane ir sporto draugus. Žinoma, kartais reikia prisiversti ateiti, bet pradėjus – nesinori pabaigti. Dažnai girdžiu klausimus: „Ar jau viskas? O ką darysim sekančią treniruotę?” Žmonės lengvai įsitraukia ir su nekantrumu laukia kito susitikimo. Treniruotė visada baigiasi šypsenomis veiduose.

Koks šių treniruočių pobūdis?

Visų pirma, tai nėra reabilitaciniai užsiėmimai, kaip daugelis įsivaizduoja. Treniruotės pradžioje mes apšildome sąnarius, kai daugelis žmonių koncentruojasi tik į pačius raumenis. Tačiau dažniausios traumos ir būna ties sąnariais (raiščių, sausgyslių plyšimai, patempimai). Pastarieji tampa neelastingi ir lengvai pažeidžiami. Pagrindinė treniruotės dalis skiriama didžiausioms raumenų grupėms: kojoms, nugarai, krūtinei. Pabaigoje – tempimai, ypač tų raumenų grupių, kurios treniruotės metu gavo daugiau krūvio.

Kam primygtinai rekomenduotum apsilankyti kineziterapijos treniruotėse?

Žmonėms, kurie niekada nesportavo sporto salėje, kuriuos skausmas lydi visą gyvenimą lyg šešėlis ir kuriems trūksta motyvacijos.

O visų sportuojančių noriu paprašyti – nebijokite prisipažinti sau ir treneriui, kad kažką skauda, nes vėliau gali būti per vėlu bandyti situaciją taisyti judesiu. Svarbiausia, išsiugdyti įprotį taisyklingai ir sveikai sportuoti, o padidinti intensyvumą visada spėsite. Juk sportas – tai gyvenimo būdas, o ne pavasarinis pasiruošimas vasarai. Jei pradedate sportuoti – tai darykite tik taisyklingai, nes geriau jokio judesio – negu bet koks.

Grįžti į blogą