Multi-sporto varžybos – ką reikėtų žinoti pradedančiajam?

Laisvalaikis | 2014.06.09

Pastaruoju metu labai populiarėja vadinamosios multi-sporto varžybos. Tokios kaip Nykštietiškas triatlonas, Pažink Panevėžį, Vilnius Challenge, Alytus Challenge, Turistas.lt nuotykių maratonas. Latvijoje Strong race, X Race ir kitos. Vis daugiau žmonių ieško ekstremalių pojūčių, kurių jiems nesuteikia tokios tradicinės sporto šakos kaip krepšinis ar futbolas.

Šiandien pasistengsiu trumpai peržvelgti pagrindinius aspektus: ką reikėtų žinoti besiruošiantiems dalyvauti multi-sporto varžybose. Dažnai pradedantieji pervertina savo fizines galimybes, dalyvauja tam visiškai nepasirengę, o informacijos apie tai yra mažai. Žemiau pateiksiu mano išmoktas pamokas ir bendras rekomendacijas besiruošiantiems dalyvauti multi-sporto varžybose kurių trukmė 3 – 8 val.

  1. Visų pirma VISADA perskaityk varžybų nuostatus. Ten rasi visą būtiną informaciją susijusią su varžybomis. Kada startas, kur palikti dviračius, kokį inventorių privalai turėti ir t.t.
  2. VISADA atvyk į renginio vietą anksčiau, kad galėtum laiku pasiimti starto paketą, pasiruošti inventorių, pavalgyti ir susitvarkyti. Geras pasiruošimas yra labai svarbu.
  3. Varžybų nuostatuose deklaruojami atstumai dažniausiai matuojami „oro linija” . Jūs ne paukščiai, todėl iš punkto į punktą keliausite aplenkdami ant žemės esančias kliūtis. O tai yra jau papildomi kilometrai. Dažnai tai sudaro net iki 30% didesnio atstumo.
  4. Dažniausiai preliminarus trasos įveikimo laikas yra mažesnis nei realus. Organizatorius orientuojasi geriau, bėga greičiau, kontrolinį punktą randa greičiau, ilsisi mažiau. Todėl įvertink ir tai.
  5. Pasiruošimas varžyboms trunka 8 savaites. (Preliminari pasiruošimo programa pridėta žemiau.)
  6. 7 dienas iki starto turėtumėte reguliariai vartoti magnį.
  7. Jokių treniruočių 3 dienos iki starto.
  8. Kokybiškas ir pilnavertis maistas 3 dienos iki starto. T. y. 15% baltymų, 25% riebalų, 60% angliavandenių.
  9. Elektrolitų užkrovimas 2 dienos iki starto.
  10. Sotus pavalgymas 3 val. iki starto.
  11. Lengvas angliavandenių papildymas 30 min. iki starto.
  12. Hipotoninio gėrimo vartojimas visų varžybų metu, ne rečiau kaip kas 15 min. karštą vasaros dieną.
  13. Energijos papildymas angliavandeniais ne rečiau kaip kas 30 min.
  14. Turėkite magnio dozę su savimi kurią suvartokite pajutę pirmus raumens traukimo požymius.
  15. Dėvėkite kepuraitę nuo saulės, nes kitu atveju gresia perkaitimas arba saulės smūgis.
  16. Jei pradedate jausti pykinimą, greičiausiai perkaitote saulėje. Todėl ant pakaušio ir stuburo užsipilkite vandens ar kito vėsaus skysčio. Pradėjus važiuot dviračiu dėl pagerėjusios ventiliacijos pykinimas irgi turėtų sumažėti.
  17. Jeigu jaučiate galvoje tvinksėjimą ir galvos skausmą – greičiausiai vartojate per mažai skysčių. Žiūrėti 8 punktą.
  18. Turėkite pirštines, jos pravers irkluojant ir alpinizmo rungtyse.
  19. Kuprinėje vežkitės dviračiui atsarginę „kamerą” ir pompą.
  20. Pasirūpinkite, kad jūsų žemėlapis nesušlaptų. Įsigykite neperšlampamą maišelį. Be žemėlapio jūsų varžybos bus baigtos.
  21. Kompasas esantis ant žiebtuvėlio ar laikrodžio netinka. Įsigykite orientacinį kompasą jis tikslus ir jūsų nepaklaidins.
  22. Finišuoti būtina! Blogiausiu atveju informuokite organizatorius telefonu, kad nepaskelbtų jūsų paieškos.
  23. Varžybose visi tavo varžovai yra ir tavo draugai. Padėk jiems atsitikus nelaimei. Pagirdyk ištroškusį, pamaitink išalkusį, paduok ranką, perspėk apie priekyje esančią kliūtį. Tai yra tiesiog žmogiška.


Lentele multisportui

Sėkmės startuose!

Grįžti į blogą