Moteris treniruoklių salėje – misija įmanoma

Treniruotės | 2014.06.25

Daugeliui moterų sporto salė ir svoriai asocijuojasi su dideliais ir ryškiais raumenimis. Ir iš tiesų, norint atrodyti taip, kad raumenys būtų daugiau negu matomi, reikia intensyviai treniruotis, kilnoti svorius. Drįstu teigti, kad būtent tokios treniruotės, dar kartais vadinamos jėgos treniruotėmis, turi daugelių privalumų. 

Kai kurie žmonės klaidingai mano, jog dirbdami darbą apkrauna visą kūną. Darbui dažniausiai reikalingi monotoniški judesiai, pavyzdžiu, kirpėjos, padavėjos ar slaugės atlieka tokius pačius, pasikartojančius judesius. Tokiu atveju su laiku atsiranda raumenų disbalansas, o po jo ir sveikatos problemos (skoliozė, nugaros skausmai). Jėgos treniruotės apima visus kūno raumenis, gerina širdies ir kraujagyslių darbą, atstato pusiausvyrą ir lankstumą, kontroliuoja kūno svorį, koreguoja laikyseną ir stiprina sausgysles. Padidėjusi raumenų masė nuo traumų apsaugo nugaros raumenis, stuburo slankstelius. 

Prieš pradedant sportuoti rekomenduočiau pasikonsultuoti su specialistu ir išsiaiškinti jūsų lūkesčius, sudėlioti treniravimosi ciklą keliems mėnesiams į priekį. Atminkite, kad vienas mėnuo yra per mažas laiko tarpas jūsų norimai formai pasiekti. 

Sportas, tai ilgas ir sąžiningas darbas su savimi. Turite nuspręsti ar svarbiau sustiprinti sveikatą ar gerai atrodyti, bet kentėti skausmus. Kaip kineziterapeutė į pirmą eilę statau sveikatą, tad rekomenduoju viską daryti iki skausmo ribos. Tokiu atveju gaunama nauda yra žymiai mažesnė už galimą gauti žalą.   

Dirbdama sporto salėje pastebėjau, kad dažniausiai pasitaiko tokios klaidos:

  • apšilimo/atvėsimo nebuvimas – prieš treniruotę reikia skirti7-10 minučių tam, kad apšildyti visus raumenis. Pratimų atlikimo metu nepertempsime raumenų, sausgyslių ar raiščių, suaktyvinsime kraujotaką, padidinsime širdies susitraukimų dažnį ir kūną paruošime fiziniam darbui.  Atvėsimas po treniruotės reikalingas tam, kad pulsą grąžintume į ramybės būseną.
  • per greitas pratimų atlikimas – pirmiausia reikia atlikti pratimus lėtai tam, kad išmoktume techniką, tikslią amplitudės pradžią ir pabaigą. Daryti pertraukas tarp pratimų ir pakartojimų, tam, kad pulsas per aukštai neužkiltų, geriau pažintume savo kūną ir pajustume savo galimybes.
  • vanduo – sporto metu daug išprakaituojama, iškvėpuojama, tad reikia atstatyti prarastą vandens kiekį. Rekomenduoju gerti mikroelementus, nes kartu su vandeniu jie pasišalina iš kūno.
  • tik mėgstamų pratimų atlikimas – dažniausiai atliekami pratimai toms raumenų grupėms, kurios yra stipresnės ir pratimai yra lengvesni bei malonesni. Silpnesnės raumenų grupės paliekamos likimo valiai.
  • per didelių svorių pasirinkimas – dažniausiai norima „čia ir dabar“, tad tik atėjus sportuoti norima pasiekti rezultatą akimirksniu, nors tai kantrybę ir jėgas išbandantis užsiėmimas.
  • kvėpavimo užlaikymas – daugelis galvoja apie techniką, pakartojimų skaičių ir nejučiomis užlaiko kvėpavimą, dėl to padidėja pulsas ir žmogus jaučiasi blogai. Normalu, kad pradžioje labai daug informacijos, tačiau reikėtų pradėti nuo taisyklingo kvėpavimo. Kai raumuo susitraukia, reiki iškvėpti pro burną, o kai išsitempia – įkvėpti pro nosį.

Rekomenduoju visada konsultuotis su specialistu, nes jis pradžioje parinks tinkamiausią krūvį, pagal jūsų fizinį pasirengimą, amžių, gyvenimo būdą. Sportuokite tam, kad pagerėtų sveikata, o ne tam, kad ją susigadintumėte. 

Grįžti į blogą