Masažo nauda ir poveikis sportuojantiems

Sveikata | 2014.09.16

Sportas – tai aktyvi kūno veikla, kurios dėka išjudinami raumenys, sąnariai ir kitos kūno dalys. Tam, kad sportas būtų efektyvus, maitiname kūną maistinėmis medžiagomis, vitaminais. Svarbu nepamiršti, kad sportuojantis organizmas reikalauja taip pat ir poilsio. Vienas iš būdų siekti geresnių rezultatų ir geriau jaustis yra sportinis masažas.

Sportinis masažas – tai masažo rūšis, kuri atpalaiduoja raumenis, sausgyslių patempimus ir po treniruotės atpalaiduojančiai veikia žmogaus nervinę sistemą. Masažas naudojamas kaip prevencinė priemonė organizmo apsaugai nuo galimų sužalojimų ar traumų.

Sportinis masažas gali padėti išvengti raumenų skausmų po treniruotės. Praėjus 12-24 valandoms po treniruotės, į raumenis pradeda plisti skausmas, o po 24-72 valandų jaučiamas didžiausias skausmas.

Sportinis masažas apsaugo organizmą nuo nutolinto raumenų skausmo, pagerina limfos ir kraujo tekėjimą visame kūne bei apsaugo raumenis nuo nuovargio. Raumenys geriau pailsi ir greičiau atsistato masažuojant nei pasyviai ilsintis, nes greičiau pašalinami medžiagų apykaitos produktai, kurie susikaupė raumenims dirbant. Raumenų skausmingumas, sukietėjimai, pabrinkimai, atsiradę dėl raumens darbo, masažuojant daug greičiau išnyksta.

Sportinio masažo ypatybė yra ta, kad jo metu žmogaus smegenų liauka išskiria endorfinus, o tai yra cheminė medžiaga, siunčianti organizmui signalus, kurie veikia kaip natūralūs skausmo malšintojai. „Endorfinų dėka masažas mažina nerimą, skausmą, pagerina nuotaiką, fizinę būklę ir gerovę. Jeigu norite geriau jaustis ir siekti rezultatų, ši prevencinė organizmo apsauga tik padės.

Grįžti į blogą