Manto sėkmės istorija: lengvesnis, greitesnis, stipresnis

Sveikata | 2019.04.08

Šiandien 43 metų Mantas bėga pusmaratonius, nors mokykloje nubėgti 2 km jam buvo tikra kančia. Taip pat reguliariai lankosi sporto salėje, nors anksčiau sportuodavo lygiai savaitę ant slidžių kalnuose, o visus likusius metus „gulėdavo ant sofos.” Tačiau būtent slidinėjimas ir buvo ta pradžia, atvedusi link tikrai ryškių pasikeitimų. „Supratau – norėdamas kalnuose ant slidžių jaustis užtikrintai, turiu pasiruošti. Tad sporto salė mano gyvenime taip ir atsirado, pradžioje ruošdavausi prieš slidinėjimą, vėliau apsilankymai reguliarėjo, dar vėliau sekė man labai patikusios TRX treniruotės. Kažkuriuo metu į mano ramų gyvenimą pasibeldė ir bėgimas – tiesiog vieną dieną pabandžiau bėgti, bet nubėgęs 600 m galvojau, kad neišgyvensiu…  Tačiau tai manęs ne tik neatbaidė nuo bėgimo, atvirkščiai – pirmoji nesėkmė užvedė ir motyvavo,” – taip trumpai Mantas bando reziumuoti savo sportinę patirtį.

Kai „Goodlife” sporto klube jis ėmė dairytis asmeninio trenerio, bėgime jau buvo pažengęs (treniravosi pagal bėgimo trenerio sudarytą specialų planą) ir metus reguliariai sportavęs TRX grupinėse treniruotėse. „Aš norėjau bėgančio trenerio, kuris padėtų sustiprinti viršutinę kūno dalį, netobulėjančią bėgant, padidinti ištvermę ir pagerinti bedrą fizinę formą,” – tokių tikslų vedinas Mantas pasirodė treneriui. O juo tapęs Žygimantas Malinauskas pirmąjį susitikimą prisimena taip: „Fizinė Manto forma buvo nebloga, tačiau atletiškumo trūko. Kaip ir daugumai, jam reikėjo atsikratyti nereikalingų kilogramų ir pagerinti bendrą fizinę būklę.”

Du kartus per savaitę Mantas sportuoja nedidelėje grupėje, prižiūrimoje trenerio: „Man patinka nenuobodžios treniruotės, jų cikliškumas – tad galiu labai aiškiai matyti savo tobulėjimą. Šiandienos mano sportinė rutina gan intensyvi: 4 bėgimo treniruotės ir 2 salėje. Jei nepabėgioju kelias dienas – darosi neramu, galima sakyti, kad man jau išsivystė priklausomybė nuo sporto.”

_MGL0030

Tai kokie gi tokio atkaklaus darbo rezultatai? „Akivaizdu, kad profesionaliai ir tikslingai sudėliotos treniruotės nenuėjo veltui. Pirmuosius rezultatus pajutau bėgdamas – ėmė didėti mano greitis. Žinoma, labai džiugina ir vaizdas, kurį matau veidrodyje – nutirpo 15 kg, išryškėjo raumenys, sumažėjo apimtys. Ir jėgos daugiau – progresą matau treniruočių metu, galiu daugiau iškelti, išspausti, anksčiau 10 atsispaudimų buvo riba, dabar per treniruotę mes jų jau nebeskaičiuojam,” – pasiekimus vardija Mantas.

Treneris taip pat patenkintas: „Per 2018 m. nuveikėme tikrai nemažai, visas Manto kūnas harmoningai sutvirtėjo, ypač nugara ir liemuo, padidėjo jėgos rodikliai. Man taip pat labai imponuoja Manto gebėjimas motyvuoti aplinkinius ir palaikyti kartu sportuojančius – jis visus ragina išeiti į lauką pabėgioti, ir tas bėgančiųjų ratas auga.”

Užmotyvuotas sudalyvauti Nidos pusmaratonyje buvo net ir pats treneris, o vasaros pradžioje visos grupės laukia ekstremalus „Alfa Run” bėgimas. Mantas taip pat nežada mažinti tempo: „Maratono bėgti neketinu, tačiau pusmaratoniams ruošiuosi nuolat. O salėje ir toliau ugdysiu išvermę ir jėgą. Sustoti neketinu, nes žinau, kad gerą formą ir savijautą reikia palaikyti nuolat.”

Grįžti į blogą