Liemens ir pilvo preso lavinimas kitaip – VIDEO

Treniruotės | 2014.07.31

Viena iš svarbiausių pilvo raumenų funkcijų – saugoti stuburą nuo pažeidimų. Tiems, kurie vis dar daro atsilenkimus šimtais pakartojimų ir neturi stipraus pilvo preso, reikėtų žinoti, kad šie pratimai turi daugiau trūkumų, nei privalumų. Vienas jų – gali atsirasti nugaros skausmai.

Stabilizuojantys pratimai naudingi tuo, kad padeda pamatus pradedant lankyti jėgos treniruotes,  stiprinant viso kūno darbą. Pagrindinis tikslas yra padidinti stabilizuojančių ir palaikančių nekintančią kūno padėtį raumenų jėgą ir ištvermę. 

Svarbiausios trys liemens raumenų lavinimo grupės:

1. Statiški stabilizuojantys pratimai apkrauna giliuosius liemens raumenis: neturinčius didelės jėgos, bet turinčius didelę ištvermę.

2. Dinaminiai stabilizuojantys lavina tarpraumeninė koordinacija raumenų, kurie palaiko dubenį ir nugaros apačią neutralioje padėtyje.

3. Integraciniai stabilizuojantys pratimai yra patys sunkiausi, ir juos pritaikome kasdieninėje veikloje, stengdamiesi išlaikyti stuburą tiesų.

Treneris Bronius Burneika demonstruoja 8 pratimus, kurie sustiprins pilvo ir liemens raumenis:

1. Lenta // 2. Lenta šonu // 3. Lenta su rankos perėjimu ant pečio // 4. Lenta pakaitomis keliant ranką // 5. Atsispaudimai nuo dilbių // 6. Pasisukimai per liemenį // 7. Šoninė lenta su kojos mostu // 8. Šoninė lenta su kojos pritraukimu.

Grįžti į blogą