Lieknėjimo treniruotės –  lankstumui ir koordinacijai

Treniruotės | 2014.10.20

Ritmingi judesiai ir skambanti muzika – lieknėjimo treniruotės dažnam labiau primena šokių pamokas.

Jeigu norite pagražinti kūno linijas, tačiau pavargote nuo monotonijos treniruoklių salėje – rinkitės grupines lieknėjimo treniruotes.

Treniruočių tikslas ne tik numesti nereikalingus kilogramus. Šiuose užsiėmimuose lavinamas lankstumas, vikrumas ir koordinacija. Tuo pačiu atliekami pratimai jėgai ir širdies kraujagyslių sistemai stiprinti.

Kitose funkcinėse treniruotėse užsiėmimai vyksta sustojus ratu ir 45 sekundes darant skirtingus pratimus su 15 sekundžių pertrauka. Lieknėjimo treniruotėse, kaip užsikuria varikliukas, taip 45 minutes ir dirbame. Siekiame, kad raumuo būtų elastingas ir gražus.

Lieknėjimo treniruotės – panašios į aerobiką. Skambant ritmingai muzikai atliekami judesiai, kuriuos naudojame kasdieniame gyvenime: stūmimas, kėlimas, pašokimas, metimas, atsispaudimas, pritūpimas. Jie kartojami ir jungiami.

Moterys labiau mėgsta šias treniruotes dėl muzikos, ritmingų judesių, tačiau džiaugiamės, kad yra ir vyrų, kurie jau ryžosi išbandyti šias treniruotes ir liko tikrai patenkinti.

Šiuose užsiėmimuose dirba visos raumenų grupės. Daugiausia – kojų raumenys, pilvo stabilizatoriai, šlaunys, sėdmenys, krūtinės, nugaros raumenys. Lavinama koordinacija, ištvermė, lankstumas, jėga. Siekiama, kad kūnas prisitaikytų prie fizinio krūvio ir kasdienės veiklos.

Pratimai gali būti atliekami naudojant vien savo kūno svorį arba pasitelkiant tam tikrą inventorių: svarelius, aerobikos štangutę, „stepą“.

Šios treniruotės trunka po 55 minutes. 40 minučių sudaro pagrindinė treniruotės programa, vėliau 10 minučių skiriama pilvo raumenų stiprinimo pratimams, 5 minutės – tempimo pratimams. Per savaitę užtenka vienos – dviejų intensyvių tokio pobūdžio treniruočių.

Grupinės lieknėjimo treniruotės GOODLIFE klube skirstomos į septynias grupes:

„Power ball“ treniruotė. Tai aerobikos rūšis, kurioje kamuolių pagalba, gerinama laikysena, neapsunkinant sąnarių treniruojamos įvairios raumenų grupės. Treniruotė gali būti įvairaus intensyvumo. Specialūs pratimai ant kamuolio stiprina liemens, pilvo, krūtinės ir nugaros raumenis. Šios treniruotės ugdo ištvermę, gerina kūno lankstumą ir pusiausvyrą.

„Body sculpt“ treniruotė. Treniruotės metu intensyviausiai mankštinami liemens raumenys. Taip pat didelis dėmesys skiriamas viršutinių ir apatinių kūno dalių raumenims. Treniruotės paįvairinimui naudojami „stepai“, svareliai, lazdos su svarmenimis.

„Pump“ treniruotė. Tai treniruotė, padedanti greitai formuoti, sutvirtinti ir sustiprinti visą kūną. Naudojamos mažo svorio apkrovos – svareliai, specialios lazdos ir „step“ platformos. Ši treniruočių forma garsėja kaip vienas greičiausių būdų dailinti kūną. „Pump“ sujungia muziką, profesionalią choreografiją, jėgos pratimus. Tai labai dinamiška treniruotė.

„Press pump“ treniruotė. Treniruotė, kurios metu formuojamos ir ryškinamos pilvo preso ir nugaros raumenų grupės. Taip pat įtraukiami ir viršutinės kūno dalies raumenys. Šiose treniruotėse naudojamas „PUMP“ efektas, kad raumuo gautų maksimalų krūvį ir pasipriešinimą tik tam, kad jis dar labiau tvirtėtų, o riebalai aplink liemenį, labiau degtų. Treniruotės metu sudeginamos 200-400 kcal.

„Combat“ treniruotė. Tai pakankamai intensyvi treniruotė, kurios metu skambant muzikos ritmui atliekami įvairių kovos menų judesiai. Šioje treniruotėje išmoksite taisyklingai kvėpuoti, judėti, smūgiuoti rankomis ir kojomis. Intensyviose pratybose lavinama judesių koordinacija, ištvermė bei kūno lankstumas, gerėja širdies, kraujotakos sistemos darbas. Mankštinantis dirba ir stiprėja visos raumenų grupės, ypač rankų, pečių, kojų, pilvo ir sėdmenų raumenys.

„Press functional“ treniruotė. 30 minučių trukmės aukšto intensyvumo treniruotės, kurių metu atliekama ištvermės, pakartojimų ir jėgos pratimai. Giliųjų raumenų judesiai pradedami kūnui esant statinėje padėtyje, o raumenims – įtempimo būsenoje. Dirba visas kūno raumenynas, ypatingai stiprinami pilvo preso ir liemens raumenys.

Šios treniruotės kiekvienam leidžia treniruotis individualiai pasirinktu tempu, nes krūvis ir intensyvumas parenkamas pagal pratimo techniškumą, todėl jos tinkamos tiek pradedantiesiems, tiek ir pažengusiems, ypatingai rekomenduojamos mažai judantiems ar sėdimą darbą dirbantiems žmonėms.

Anticeliulitinė treniruotė. Jos metu atliekami sėdmenų, pilvo preso, kojų raumenų stiprinimo ir stangrinimo pratimai. Treniruočių metu pagerėja kraujotaka ir medžiagų apykaita probleminėse kūno vietose. Tokiu būdu kovojama su celiulitu. Treniruotėje naudojamos gumos, svareliai, „stepai“, kamuoliai.

Susipažink su gausiu lieknėjimo treniruočių TVARKARAŠČIU!

Grįžti į blogą