Kaip pradėjus sportuoti neperlenkti lazdos?

Treniruotės | 2018.10.09

„Greitai važiuosi – brangiai mokėsi“ – ši liaudies išmintis galioja ne tik vairuotojams, bet ir… sporto entuziastams, rudens pradžioje vėl plūstelėjusiems į sporto sales. Ne vienas jų savąjį užsidegimą ima lieti itin entuziastingai, intensyviai, neįvertinę realių savo galimybių ir galvodami tik apie greitą rezultatą. Tad kaip saugiai, sveikai ir efektyviai sportuoti bei neperdegti dar net nepriartėjus prie tikslo pataria GOODLIFE įkūrėjas Mantas Balčiukynas.

Toks „greičio viršyjimas“ gali kainuoti labai brangiai ir pasireikšti ne vien raumenų skausmu, ilgu atsistatymu po treniruočių, nuovargiu, bloga savijauta, bet ir rimtesnėmis traumomis.

Prieš žengiant į sporto salę patariame pasitikrinti sveikatą, pasikonsultuoti su treneriu, prašyti jo pagalbos sudarant individualią treniruočių programą ir tik tada kibti į darbą, o treniruočių metu – nuolat stebėti savo savijautą ir pulsą.

Šį rudenį čia jau galima išbandyti naujovę Lietuvoje – pulso stebėjimo sistemą Myzone. Kiekvienas į klubą atvykęs narys nemokamai gauna širdies ritmo dirželį (pulsometrą), leidžiantį dideliuose visų pagrindinių treniruočių salių ekranuose realiu laiku stebėti savo pulsą, sudegintas kalorijas ir kitą svarbią informaciją.

Goodlife 2018.08 (62 of 78)

Sistema žavi savo paprastumu – užsisegus dirželį klientui nereikia niekuo daugiau rūpintis. Treniruotės metu trijose skirtingose salėse sistema maždaug 20 metrų atstumu pati atpažįsta šalia esančius sportininkus ir dideliuose ekranuose rodo visus pagrindinius parametrus: pulsą, sudegintas kalorijas ir pan. Grupinių treniruočių salėje vienu metu gali sportuoti ir 10 kv. m dydžio LED ekrane savo pulsą sekti virš 50 sportuojančių žmonių.

Taip, išmanieji laikrodžiai, ant riešo segimi žingsnių ir sudegintų kalorijų skaičiavimo prietaisai jau nieko nebestebina, tačiau pagrindinis tokių įrenginių trūkumas – nepakankamai tikslūs rodmenys.

Širdies ritmo diržus dažniau naudoja profesionalūs bėgikai, nes jiems itin svarbus tikslumas. Kai kalbame apie sveikatą, tikslumas taip pat labai reikšmingas kriterijus, tad sporto klubai vis dažniau ieško būdų, kaip geriausias profesionalių sportininkų patirtis panaudoti dirbant su sportuojančiais savo malonumui.

Mūsų klientai nėra sporto profesionalai, į klubą taip pat ateina daug naujų narių, neturinčių jokios treniruočių patirties. Pradedantiesiems labai sunku jausti savo kūną ir pasirinkti tinkamą tempą, tad džiaugiuosi, kad pagaliau galėsime jiems padėti su išmaniąja pulso stebėjimo sistema.
     

Grįžti į blogą