Kaip miegas veikia mūsų imuninę sistemą

Sveikata | 2020.03.24

Miegas – tai natūrali priemonė, efektyviausiai stiprinanti mūsų imunitetą. Ar kada girdėjote apie tai? Geras ir kokybiškas miegas naktį, padės stiprinti imunitetą ir kovoti su virusais bei įvairiomis ligomis.

Pagrindiniai imuninės sistemos darbai:

  • Nustatyti ir pašalinti iš organizmo ligas sukeliančius mikrobus. Tai apima visus virusus, parazitus, bakterijas ir grybelius.
  • Neutralizuoti kenksmingas medžiagas, patenkančias iš išorės.
  • Kovoti su didžiuliais pokyčiais kūno viduje, pavyzdžiui, vėžinėmis ląstelėmis.

Imuninė sistema suaktyvėja, kai atpažįsta organizme pašalines medžiagas. Tai sukuria atsaką, imuninėje sistemoje vystosi antikūniai arba ląstelės, kurie kovoja su įsibrovėliais. Pagaminus šiuos antikūnius imuninė sistema laikys juos kaip atskirą failą ir vėl naudos, jei kada nors susidurs su ta pačia problema. Taigi taip veikia mūsų imuninė sistema.

Miegat mūsų organizmas gamina ląsteles, reikalingas kovoti su virusais ir kitomis ligomis. Įvairiausi tyrimai parodė, kad viena naktis su 4-5 valandom miego sumažina priešvėžinių ląstelių gamybą organizme iki 70%! Argi šie skaičiai ne milžiniški? Taigi, maža miego trukmė gali įtakoti įvairias vėžio formas.

Miegas gerina imuninės sistemos reagavimo greitį. Išmiegojus 7-8 valandas mūsų imuninėje sistemoje pasigamina ląstelės, padedančios greitai reaguoti ir kovoti su svetimkūniais, todėl susirgus mes galime greit pasveikti. Priešingu atvėju, procesas pasidaro sunkiai įveikiamas mūsų organizmui, jeigu esame chroniškame miego nepritekliuje.

Šiuo karantino laikotarpiu nebeturime pasiteisinimų, kodėl nemiegoti. Stiprinkime savo imuninę sistemą.

Grįžti į blogą