Kaip išlaikyti taisyklingą laikyseną

Sveikata | 2019.02.11

Tik žvitri kineziterapeuto ar trenerio akis įžvelgia pirmuosius laikysenos pokyčius, o mes pas juos pasirodome, dažniausiai jau tada, kai reikia rimto korekcinio darbo ir individualių konsultacijų. Tad kartu su „Goodlife” asmenine trenere-kineziterapeute Kristina Kubiliūte bandome užbėgti kūno asimetrijai už akių.

Dažniausiai laikysenos nuokrypiai prasideda nuo galvos, kreivakaklystės, tada jau pakyla kuris nors petys, mentis išsikiša, krypsta dubuo, trumpėja šoniniai liemens raumenys. Atkreipkite dėmesį, kaip sėdite darbe, ar kartais nesisukinėjate dažniau į vienoje pusėje sėdintį kolegą, ar jūsų kompiuterio ekranas stovi tiesiai prieš jus? Atrodo smulkmenos, bet jos taip pat įtakoja jūsų laikyseną. Jei ryškėja asimetrija į vieną kurią nors pusę, vertėtų pagalvoti apie darbo vietos perstatymą, pasukimą į kitą pusę. Taip pat krypstame dėl netaisyklingo sėdėjimo, neergonomiškos darbo vietos, kai stalas ar kėdė netinkamo aukščio. Laikysenos krypimui taip pat turi įtakos netaisyklingas rankinių ar kuprinių nešiojimas bei jų svoris, dažnai pasikartojantys netaisyklingi ir asimetriški judesiai.

Kai pokyčiai kūne jau matomi plika akimi, vertėtų kreiptis į specialistus, nes laikysenos koregavimas yra labai individualus dalykas. Kiekvieno laikysena kinta skirtingai, tad ir koregavimas turi buti tik individualus, ištempiant sutrumpėjusius ir stiprinant nusilpusius raumenis. Tačiau akivaizdžių pakitimų nevertėtų laukti, kasdien skirdami laiko vos penkiems pratimams, laikysenos pokyčiams galite užbėgti už akių.

 

PRATIMAI

1. Kaklo raumenų tempimas

Stovima padėtis, rankos už nugaros. Viena ranka paimkite už kitos riešo, taip stabilizuosite petį. Lenkite galvą į šoną (tos rankos, kuri laiko riešą), lyg norėtumėte ausimi pasiekti petį, peties nekelkite. Judesį atlikite į vieną ir į kitą pusę.

1. Kaklo raumenų tempimas

 

2. Krūtinės raumenų tempimas

Stovima padėtis, šonu prie sienos. Vieną ranką, sulenktą 90 laipsnių kampu atremkite delnu bei alkūne (alkūnė peties aukštyje) į sieną, priešingą koją statykite pirmyn ir pasvirkite ant priekinės kojos. Judesys kartojamas abiems kūno pusėms.

2. Krūtinės raumenų tempimas

 

3. Tarpumenčio raumenų stiprinimas

Keturpėsčia padėtis, delnai po petimi, keliai po klubo sąnariais. Pilvą įtraukite, rankas išlaikydami tiesiai suveskite mentis (suglauskite) ir tolinkite vieną nuo kitos, vėl suveskite ir tolinkite. 

3. Tarpumenčio raumenų stiprinimas

 

4. Pilvo giliųjų raumenų stiprinimas

Gulima ant nugaros, kojos ir rankos pakeltos, o juosmuo pilnai prispaustas prie kilimėlio. Leiskite žemyn priešingą ranką ir koją. Kartokite, kol pajėgsite išlaikyti juosmenį prispaustą prie grindų.

4. Pilvo giliųjų raumenų stiprinimas.

 

5. Sėdmens tempimas

Gulint ant nugaros vieną koją dėkite ant kitos kojos, sulenktos 90 laipsnių kampu tiek per klubo, tiek per kelio sąnarį. Rankomis paimkite sulenktos kojos pakinklį. Kelį artinkite link peties sąnario, debenį išlaikydami padėtą ant kilimėlio. Judesį atlikite abiems pusėms.

5. Sėdmens tempimas

 

Šie pratimai gali tapti puikia rytine mankšta arba būdu išsijudinti po sėdimo darbo dienos. Pirmus du pratimus galite drąsiai daryti ir darbe pertraukėlių metu.

Grįžti į blogą