Judėkite  kaip kūdikiai

Sveikata | 2015.10.22

Augdami, bręsdami ir žengdami suaugusiųjų gyvenimo keliu mes nuolat mokomės, įgyjame naujų įgūdžių, tampame protingesni, gudresnis, vienu žodžiu – tobulėjame. Tačiau nuostabu yra tai, kad tuo pačiu metu mes pamirštame labai svarbius įgūdžius, kurie tikrai praverstų kasdienėje veikloje susijusioje su fiziniu aktyvumu.

Vaikai daugelio, ypač su judėjimu susijusių, dalykų mokosi intuityviai, iš šalies atrodo, kad taip tiesiog nulemta gamtos ir fiziologijos. Ir ištikro jie teisingai kvėpuoja (giliai įkvepia pilvu, o ne vien diafragma), nuolat juda, techniškai teisingai pritupia ir tupi, nepavargdami lavina lankstumą – kodėl mes tai pamiršome? „Stebėkite savo mažus vaikus ir mokykitės iš jų fizinio aktyvumo pagrindų.” – sako Agnė Rudžianskaitė, „Goodlife” sporto klubo asmeninė trenerė. Štai penki , kurių nevertėtų pamiršti arba iš naujo mokytis stebint kūdikius ir vaikus.

Nepamirškite lankstumo

Tikriausia pastebėjote, kad vaikai, o ypač kūdikiai, yra labai lankstūs. O mes suaugę vargiai pasilenkę rankų pirštais pasiekiame žemę. Vaikai šioje situacijoje pranašesni už mus dėl to, kad nėra priversti ištisas valandas praleisti sėdint. Kol jie tobulina savo lankstumą – mes varginame savo kūną statiškoje sėdėjimo pozicijoje. Taip neturėtų būti – bent kartą per dieną atlikite keletą tempimo ir mobilumo pratimų ne tik lankstumui, bet ir savo savijautai gerinti.

Ropokite

Sportuodami sporto salėje mes esame įspraudžiami į tam tikras pozicijas, dažnai neprimenančias naturalių žmogaus judesių. O daugeliui anksčiau toks natūralus ropojimo judesys tampa sunkiai įveikiama užduotimi. Kaip galėjo atsitikti, kad mes pamiršome tokį svarbų žmogaus raidai judesį? Juk vaikai ropoja nuolatos, jie labai daug laiko praleidžia liesdami žemę keturiomis galūnėmis. Kodėl tai taip svarbu? Prieš pradėdami bėgioti, vaikai pereina tam tikrų judesių sekas, o vienas iš svarbių etapų yra ropojimas. Tad natūraliai kyla klausimas, jeigu mes nemokame ropoti, ar mes mokame bėgti? Lieskite žemę rankmis ir kojomis, pabandykite paropoti bent 30 sekundžių ir pajusite, kad tai viso kūno treniruotė viename judesyje. Ropokite labai greitai arba labai lėtai taip treniruodami ne tik raumenis, bet ir ištvermę.

Tupėkite

Ar pastebėjote, kokioje pozicijoje ilsisi vaikai? Tupėdami! Jie atsitupia, visą svorį perkelia ant kulnų, atpalaiduoja klubus ir… ilsisi arba žaidžia. Dažnam suaugusiam žmogui ši padėtis yra tiesiog neįmanoma arba reikalaujanti be galo daug pastangų. O ištupėti ilgiau nei keletą sekundžių nelengva tikrai daugeliui. Kai nebepraktikuoji tam tikro judesio – prarandi ir įgūdžius. O tupėjimas – puikus ir nepakeičiamas tempimo pratimas. Gilus tupėjimas gerina čiurnos, kelio ir klubo mobilumą. Tai pratimas ne tik pratempiantis kojų raumenis, klubus, bet ir masažuojantis vidaus organus, padedantis jiems grįžti į savo pozicijas. Tikrai verta prisiminti šį ilsėjimos būdą ir kiekvienam tupėti kasdien bent po keletą minučių.

Kartokite, kartokite, kartokite

Ar jums neatrodo, kad labai dažnai mes pačiose įvairiausiose situacijose save varžome? Tiesiog iš anksto nusistatome, kad mums tai nepavyks, mes to nesugebėsime, nepajėgsime ir panašiai. Ir kaip su tokia motyvacija siekti tikslų? Kaip mokytis naujų judesių? Vien dėl tokio savikritiško užsispyrimo daugelis taip niekada ir neišdrįsta išbandyti naujų sporto šakų ar grupinių užsiėmimų. Drąsiau! Prisiminkite, kad vaikams prireikė net metų laiko, kol jie išmoko vaikščioti. Jiems prireikia net 10 000 pakartojimų, norint įvaldyti naują judesį ar išmokti naują dalyką. Jei mes turėtumėme tiek valios ir užsispyrimo, tikrai galėtume išmokti kur kas daugiau dalykų ir išbandyti daug daugiau veiklų.

Improvizuokite ir judėkite

Mes nuolat stebimės vaikų judrumu ir neišsenkančia energija. Smagu žiūrėti, kaip vaikai juda nuolat, juda laisvai, nevaržydami savęs ir išnaudodami visas kūno galimybes. Bėgant metams mes tampame sėslesni, mažiau judrūs ir taip prarandame tai, ką turėjome vaikysteje. Stebėkime vaikus ir judėkime taip, kaip kiekvienam patinka, daug apie tai negalvokime, improvizuokime, kartais net nebijokime atrodyti kvailai ir stenkimės, kad kiekviena laisva minutė butų išnaudota judesiui.

Grįžti į blogą