Jelenos sėkmės istorija: tvirtai ir ant kojų, ir ant galvos

Sveikata | 2017.03.13

Jei 42 metų Jelenos paklaustumėte jaunatviškumo, energijos ir gyvenimo džiaugsmo recepto, ji nedvejodama atsakytų – SPORTAS. Ši moteris sportuoja jau daug metų ir yra išbandžiusi ne vieną užsiėmimą. Tačiau šiandien savo gyvenimo nebeįsivaizduoja be jogos ir jėgos treniruočių. „Sportas man toks svarbus, kaip maistas ir oras,”- energingai dėsto Jelena ir pasakoja savo sėkmės istoriją.

jums  reiškia sportas ir judėjimas?

Su sportu draugauju jau labai senai. Man tai buvo puikus būdas atsistatyti po vaikų gimimo, atgauti formas ir jėgas. Išbandžiau ne vieną sporto klubą ir visas jų siūlomas treniruotes. Dabar gyvenimo be sporto aš neįsivaizduoju, lygiai taip pat kaip be maisto ir miego. Man tai tapo būtinybe.

Kokie keliai, o gal tikslai atvedė į „Goodlife” sporto klubą?

Į „Goodlife” atėjau iš kito sporto klubo. Neturėjau jokių tikslų, tiesiog ieškojau geresnės atmosferos, geresnių sąlygų savo sportinei rutinai. Labai džiaugiuosi pasirinkimu, nes būtent čia pajutau, kad manimi rūpinasi. Smagu matyti, kad visi treneriai dirba savo darbą, negaili patarimų neskirstydami žmonių į savo ir ne savo klientus. Mane taip pat ne kartą salės treneris savarankiškai sportuojančią pataisė ir parodė, kaip taisyklingai atlikti judesį. Tai tik įrodo, kad mano pasirinkimas buvo teisingas.

Kokias veiklas čia išbandėte? Kokius užsiėmimus pamėgote?

Pradžioje išbandžiau visas jėgos treniruotes, funkcinius užsiėmimus. Šiandien jau turiu savo favoritus – Body Sculpt ir jogą. Jogą labai mėgstu ir vertinus, tačiau du kartus per savaitę taip pat būtinai turiu atlikti ir dvi jėgos treniruotes. Pastarosios man suteikia energijos, pakrauna jėgų, o joga – dovanoja ramybę, kokybišką kūno valdymo pojūtį, stipresnį, sveikesnį, gražesnį kūną.

Kada atradote jogą? Kodėl būtent ji tapo jūsų keliu sėkmingų pokyčių link?

Berods prieš pusantrų metų „Goodlife” pilateso užsiėmimus pradėjo vesti Sigita Baušytė. Apie ją jau buvau girdėjusi nuostabių atsiliepimų, tad nuėjau išbandyti savo kailiu. Ir vien žiūrint į tą graciją, į grakščius judesius buvo taip gražu, kad supratau – į šias treniruotes aš vaikščiosiu visada. Sigita buvo labai dėmesinga, visada prieidavo, taisydavo, padėdavo. Trenerės padrąsinta nuėjau ir į jogą. Ir štai tada supratau, kad esu nelanksti kaip medis. Noriu, bet nepajėgiu. Niekaip nesupratau, kodėl mano kūnas nenori paklusti…

Teko išmokti svarbiausią pamoką – daryk ir su laiku pavyks. Pradžioje galvojau – štai padarysiu šitą asaną ir būsiu devintam dangui iš laimės. Tačiau apetitas kyla bevalgant. Norėjau stovėti ant galvos – stoviu, norėjau daryti tiltus – darau. Žinoma, jogoje nėra galutinės stotelės, kiekviena asana turi begalę galimybių tobulėti ir rinktis vis sudėtingesnį variantą. Ir tai mane jogoje labiausiai žavi.

Jelena ir Sigita1

Jei pastatytumėte buvusią mane ir dabartinę – mes būtume du skirtingi žmonės. Anksčiau net tiesiai atsistoti ant kojų negalėjau, buvau kreiva, suspausta, o dabar stoviu ir ant galvos. Pokyčiai įvyko ir viduje – bičiuliai sako, kad pasidariau ramesnė.

naujo, įdomaus, svarbaus jūs sužinojote iš trenerės Sigitos?

Sužinojau svarbiausią dalyką – kokia galiu būti. Taip, kiekviena treniruotė lyg pamoka, kur mokaisi pažinti kūną ir mokytojas tave veda ir tau padeda tobulėti. Tačiau svarbiausia, Sigita man padėjo kovoti su baimėmis ir kompleksais.

Kas jus labiausiai motyvuoja kilti ir eiti į sporto salę?

Be abejo rezultatai ir savijauta. Aš jau nebegaliu neiti, nes kūnas reikalauja savo judesio, pastangų, iššūkių dozės. Aš net atostogaudama neištveriu daugiau nei 10 dienų poilsio be sporto.

Jelena ir Sigita2

Žinau, kad visada turėsiu ką veikti, kur stiebtis, tikslai ir iššūkiai jogoje niekada nesibaigia. Joga ugdo mano valią ir moko siekti nepasiekiamų dalykų. Dabar jau žinau, kad tai, ką darau nėra veltui, kad ateis laikas ir man pavyks dar sudėtingesnė asana. Tiesiog darau ir tuo mėgaujuosi.


Trenerės Sigitos Baušytės komentaras

Jelena jau iš pat pradžių buvo tvirto kūno ir kieto charakterio. Joga jai padėjo atsipalaiduoti, nugalėti baimes ir kūnui bei charakteriui suteikė lankstumo. Ji paneigė gajų stereotipą, kad lankstumas įkandamas tik jauniems. Nieko panašaus – šią savybę galima ir būtina puoselėti visą gyvenimą. Jelenos pavyzdys tik įrodo, kad ir brandaus amžiaus moteris gali atsistoti ant galvos, daryti tiltus ir kitas sudėtingas asanas.

Pradžioje jos kūnas buvo ir susikaustęs, ir įsitempęs, tačiau savo atkaklumo dėka Jelena pasiekė puikių rezultatų, jos progresas akivaizdus. Ji nugalėjo baimes, pabandė, padarė, patikėjo ir juda toliau į priekį.

Grįžti į blogą