Jelenos sėkmės istorija: kai nori – gali viską

Sveikata | 2017.06.07

Jelena – puikus pavyzdys, kaip didelis noras, teisingai pasirinkta strategija, užsispyrimas ir uolus darbas sporto salėje atvedė link užsibrėžtų tikslų. Septyni mėnesiai sporto salėje prasidėjo nuo dviejų treniruočių per savaitę, po mėnesio jų buvo jau trys, šiandien tris treniruotes su asmeniniu treneriu Vytautu Balkūnu lydi du grupiniai Body Sculpt užsiėmimai. Panašu, kad Jelena nežada sustoti.

Jelena, kada prasidėjo Tavo draugystė su sportu? Ir ką jis Tau apskritai reiškia?

Rimtesnė draugystė su sportu prasidėjo praėjusių metų vasarą, kai supratau, jog mano metų žmogui reikia daugiau judėti, daugiau laiko skirti savo sveikatai bei atsitraukti nuo darbų. Iki tol, žinoma, mėgau judėti, tačiau tai nebuvo nuoseklus sportas, o tik pavieniai prasibėgimai su drauge, apsilankymai grupinėse treniruotėse, pasivažinėjimai dviračiais su šeima. Pradėjusi treniruotis sporto salėje pajutau azartą bei didelį norą patikrinti, ką aš galiu. Į tai nėriau su dideliu užsispyrimu ir šiandien drąsiai galiu teigti – sportas man ne darbas, kuriam privalau skirti kelias valandas per savaitę, o smagus bei naudą nešantis užsiėmimas. Kaskart po treniruotės esu pilna energijos, pakylėtos nuotaikos, tad ir atlikti kasdienius darbus bei priiminėti sprendimus daug lengviau.

Kas atvedė Tave į „Goodlife” sporto klubą (konkretus tikslas, atsitiktinumas, rekomendacijos,…)?

Visą gyvenimą buvau pakankamai smulkaus kūno sudėjimo, tačiau kelių metų sėdimo darbo „dėka” ėmė augti svoris. Stengiausi laikytis subalansuotos mitybos ir judėti, tačiau niekas nesikeitė. Neklusnaus svorio klausimą nusprendžiau spręsti fiziniu krūviu. Apie „Goodlife” sporto klubą buvau girdėjusi teigiamų atsiliepimų iš pažįstamų sportuojančių žmonių, tad pasiklioviau jų rekomendacijomis.

Kokie kriterijai lėmė, kad čia likai?

Pagrindinis kriterijus – mano asmeninio trenerio Vytauto Balkūno kompetencija, žinios, gebėjimas bendrauti, motyvuoti, padėti siekti tikslo, kontroliuoti procesą, parinkti efektyviausią būdą tikslui pasiekti, įsigilinti į mano norus ir, žinoma, asmeninių savybių derinys.

Sportuoti šiame klube taip pat skatina ir visa likusi nuostabi komanda, didelis grupinių treniruočių pasirinkimas. Kaskart žaviuosi puikiu klubo mikroklimatu, pozityviu požiūriu į klientą bei sąlygomis sportui. Per keletą pastarųjų metų išbandžiau daugybę sportui skirtu vietų, tačiau nei viena iš jų manęs taip „neužkabino”.

Prisimink pirmąją treniruotę – kokius tikslus po jos sau užsibrėžei?

Treneris, įvertinęs mano galimybes, silpnąsias ir stipriąsias puses, sudarė individualų treniruočių planą bei bendradarbiavimo strategiją taip, kad būtų pasiekti patys geriausi rezultatai. O pagrindinis mano noras buvo atsikratyti 15 kg.

Kodėl pasirinkai sportą su asmeniniu treneriu?

Pradžioje maniau, kad per porą mėnesių su treneriu išmoksiu visų judesių ir vėliau sportuosiu savarankiškai. O šiandien, nors jau gebu taisyklingai atlikti bazinius pratimus, esu susipažinus su salės treniruokliais, neįsivaizduoju savęs salėje be asmeninio trenerio. Pagrindinė to priežastis yra ta, jog asmeninis treneris nuolat vertina mano pažangą, pajėgumą ir atsižvelgdamas į tai individualiai parenka tinkamus treniruočių pratimus, intensyvumą bei krūvį. Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, kad kilnoti svarmenis ar kartoti rodomą pratimą nesudėtinga, tačiau, pasirodo labai svarbi technika. Asmeninis treneris ne tik parodo, ką daryti, bet ir kaip taisyklingai atlikti judesį, nuo to taip pat daug kas priklauso, ypač savijauta po treniruotės.

Jelena ir Vytautas2

Pamenu, kaip pačioje pradžioje atrodė, kad rezultatai labai sunkiai juda į priekį, o kartais net stovi vietoje, būtent tokiais momentais nesustoti labiausiai motyvavo treneris. Kai reikia – pagiria už pastangas, kai mato būtinybę – pasiūlo padirbėti smarkiau. Šiandien esu laiminga turėdama galimybę sportuoti su aukščiausio lygio asmeniniu treneriu moderniame sporto klube.

Na, o renkantis trenerį man labiausiai imponavo Vytauto kvalifikacija bei patirtis su sportu susijusioje veikloje. Pirmo susitikimo metu supratau, kad šis treneris yra ne tik išsilavinęs, mandagus, patirties turintis specialistas, bet ir puikus žmogus, kuriam galiu patikėti savo sveikatą.

O ar teko peržiūrėti mitybą?

Savo mityba rūpinausi visada, tad kardinalių pasikeitimų neįvyko. Pradėjusi sportuoti konsultavausi su mitybos specialistu, pasidomėjau, kokia mityba labiau tinka sportuojančioms, o tada pakoregavau valgymo režimą ir perskirsčiau tam tikrų produktų grupių vartojimą dienos eigoje.

Nuolat stengiuosi laikytis nuoseklios, subalansuotos mitybos, taip pat visada primenu sau, kad labai svarbu nepersivalgyti ir nebadauti. Būna, kad kartais prireikia kontrolės iš šalies, treneris pagelbsti ir šiuo klausimu.

Kuo labiausiai džiaugiesi ir didžiuojiesi šiandien? Kas Tau ta sėkmė ir ką su ja ruošiesi daryti toliau? Kokie nauji tikslai horizonte?

Šiandien labiausiai džiugina pasikeitusi išvaizda, 12  atsikratytų kilogramų, kūno transformacija, puiki savijauta, energijos antplūdis. Aplinkinių reakcija taip pat suteikia daug teigiamų emocijų. Kiekvienam malonu girdėti komplimentus iš artimųjų žmonių. Taip pat džiaugiuosi, kad pasikeitus kūno formoms, drabužių dydis sumažėjo dviem dydžiais, todėl dabar man tinka viskas kas patinka!

Jelena ir Vytautas3

Sekantis mano tikslas – numesti dar porą kilogramų, įgyti dar daugiau ištvermės, jėgos ir toliau tobulinti savo kūno linijas.


Trenerio Vytauto Balkūno komentaras

Atvykusi į fizinės būklės vertinimą Jelena jau turėjo konkretų tikslą – numesti 15 kg. Tačiau pradžia nebuvo lengva. Jelena vis klausdavo, kada gi pasirodys pirmieji rezultatai, o aš vis kartodavau, kad reikia kantrybės, reikia išlaukti. Kadangi mitybos kontroliavimas Jelenai nebuvo naujovė, didesnių sunkumų neturėjo kilti. Tad praėjus mėnesiui su trupučiu Jelena į treniruotę atvyko su plačia šypsena ir žinia: – 2 kg. Ta diena buvo lūžio momentas ir pamatas visiems šiandienos rezultatams. Jelena vis labiau ir labiau stengėsi siekti užsibrėžtų rezultatų, per 7 mėnesius ji praleido vos 1 treniruotę. Džiugu, kad yra tokių užsispyrusių ir pavyzdingų žmonių, kurie siekia savo tikslų, niekada nesistengia ieškoti lengviausių kelių ir pasiteisinimų. Šiandien Jelena jau numetė 12 kg ir labai stipriai sumažino apimtis (klubai -15 cm, juosmuo -24 cm…). Tad linkiu ir toliau niekada nepasiduoti siekiant tikslų ir pasiekus vienų siekti kitų.


Asmeninis archyvas

Jelena Machankoviene

Grįžti į blogą