Išnaudok treniruoklį kūrybiškai: multifunkcinė sienelė

Treniruotės | 2015.12.10

Šis klasikinis treniruoklis stovi kiekviename sporto klube. Nepaisant jo multifunkcionalumo, visi jį vadina tiesiog pilvo preso treniruokliu… Tokį pavadinimą jis užsitarnavo todėl, kad dažniausiai ir yra naudojamas apatinio pilvo preso stiprinimui. Klasikinis pratimas – kojų kėlimas ir visos jo variacijos: tiesus pakėlimas, šoniniai judesiai, kojų fiksacija, įstrižiniai pakėlimai. Puiki priemonė pilvo presui stirpinti, tačiau nelabai mėgiama… O nemėgsta šio treniruoklio daugelis, nes taisyklingai atlikti pratimus tam pačiam pilvo presui yra ganėtinai sunku. Reikia įdirbio ir tikslaus kūno valdymo patirties. Didžioji dalis sportuojančiųjų skundžiasi, kad darydami kojų kėlimus pradeda jausti nugaros apačią. To priežastis – labai silpnas apatinis pilvo presas. Dar vis pastebiu tendenciją daug dėmesio skirti atsilenkimams, o tai reiškia viršutinio pilvo preso stiprinimui. Apačia, deja, tiek dėmesio negauna. O kai keliate kojas neturėdami tvirto apatinio pilvo preso, sukuriate sverto efektą, stuburo fiksacijai įsijungia apatinė nugaros dalis, tada iš karto ima riestis dubuo ir „nerimauti” apatinė nugaros dalis. Tokioje pozicijoje taip pat  nėra lengva ir save išlaikyti rankomis.

Kaip teisingai kelti kojas? Jūsų dubuo turi būti šiek tiek pasuktas į priekį ir fiksuotas. Atliekant pratimą svarbu ne kuo aukščiau pakelti kojas (dirbs ne pilvo presas, o priekinis šlaunies raumuo, pavargs kojos), o fiksuoti apatinį pilvo presą ir šiek tiek sukelti jį į vršų. Kėlimo metu galima šiek tiek susiriesti ir taip įtraukti į darbą dar ir viršutinius raumenis – tokiu atveju pilnai dirbs visas pilvo presas.

Pasunkinti užduotį galima bandant kelti kojas kabant įsikibus į viršutines rankenas – kelkite tiesias kojas į priekį tuo pačiu metu atlikdami prisitraukimą. Štai čia tikras iššūkis, pareikalausiantis daugybės raumenų įsitraukimo.

Dar vieną pratimą galima nusižiūrėti nuo šuolininkų su kartimis. Pastarieji šios sienelės pagalba šlifuoja svarbiausią – dubens iškėlimo judesį. Taip pat jis puikiai tiks ir rankų bei nugaros tvirtinimui – nuo žemesniųjų ranktūrių galima atlikinėti prisitraukimus, pratimus, skirtus nugarinei daliai, pasikėlimus tricepsams. Kaip matote, išnaudoti šią sienelę galima ne tik pilvo preso treniruotėms, tai įrenginys, kurio pagalba galima atlikti daug įvairių naudingų ir stiprinančių judesių.

Štai keletas pratimų, padėsiančių prisijaukinti multifunkcinę sienelę:

I pratimas 

1

II pratimas

2

III pratimas

3

IV pratimas

4

V pratimas

5

 

 

 

 

Grįžti į blogą