Iš putlaus vaikino į asmeninį trenerį

Laisvalaikis | 2014.08.05

Garsus mąstytojas Seneca yra pasaskęs „Per kančias į žvaigždes“. Panašiai įvyko ir asmeniniam treneriui – kineziterapeutui Vyteniui Steponėnui, kuris iš putlaus vaikino mokykloje išsivystė į asmeninį sporto trenerį. Visą paauglystę eksperimentavęs su svarmenimis, patyręs traumų, šiandien Vytenis yra profesionalus kineziterapeutas. 

Kaip sportas atsirado tavo gyvenime ir kaip jis atrodė iki tol, kol tapai treneriu? 

Šeštoje klasėje buvau putlus vaikinas, visi šaipydavosi tiek iš manęs, tiek iš mano išvaizdos. Galų gale dėl to supykau pats ant savęs ir pradėjau bėgioti. Vėliau eiti į savo paties susikurtą sunkumų kilnojimo salę. Metai iš metų dirbau su savimi tiek mityboje tiek sporto salėje. Dėl krūvių atsirado traumos, kurių aiškinimasis stumtelėjo pradėti studijuoti kineziterapiją ir padėti tokiems kaip aš. 

Kokia Tavo treniravimo filosofija? Kokiomis metodikomis labiausiai remiesi dirbdamas su klientais? 

Filosofija tokia, kad sportuoti atėjęs žmogus atliktų tik teisingą judesį, o ne save žalojantį. Pats per tai praėjau ir žinau, kad daugelis galvoja, jog treniruotė turi būti sunki, varginanti. Kineziterapijos metodikomis tą patį rezultatą galime pasiekti net nesuprakaitavę. Kaip kineziterapeutas, pirmiausiai dėmesį skiriu stuburo bei sąnarių traumoms ar netgi ligoms. 

Koks yra Tavo klientas? 

Mano klientai yra turintys šių dienų dažną problemą – tai antsvorio problema. Taip pat tai žmonės turintys stuburo išvaržas ar kelio sąnario traumas. 

Kokias dažniausiai pasitaikančias klaidas daro pradedantys sportuoti žmonės? 

  1. Pervertina savo jėgas;
  2. Painioja subalansuotą mitybą su maisto nebevalgymu;
  3. Atlikdami pratimus pasirenka netaisyklingas padėtis. 

Kaip atrodo tipinė individuali treniruotė? 

Įvadinė dalis: apšilimas viso kūno, visų sąnarių.

Pagrindinė dalis: treniruotė pagal žmogaus poreikius.

Baigiamoji dalis: kardio treniruoklis 15 min. ir dirbusių raumenų grupių ištempimas.

Kokie Tavo profesiniai tikslai artimiausiems 5 metams ? 

Tapti tvirtu, gerai žinomu asmeniniu treneriu. Noriu, kad mano vedamos funkcinės treniruotės taptų naudingos, o kartu ir populiarios. Mokytis ir įgyti dar daugiau žinių. Ateityje noriu savo žiniomis, darbu prisidėti ir save išmėginti dirbant su aukšto lygio sportininkais ar komandinių sporto šakų komanda. Padėti stiprėti fiziškai ir siekti geresnių rezultatų. 

Sportiniai pasiekimai 

2013 m. rajoninės tinklinio varžybos – 3 vieta.

2014 m. rajoninės tinklinio varžybos – 3 vieta.

2013 m. “Anykštietiškas triatlonas “ – dalyvis.

2013 m. “Kauno maratonas” – dalyvis

Grįžti į blogą