Iš ko turėtų susidėti kokybiškas ryto ritualas

Sveikata | 2020.04.03

Nors šiomis dienomis gyvename nežinioje bei patiriame tam tikrą stresą, aš manau, jog dabar puikus laikas skirti sau daugiau dėmesio nei įprastai ir įvykdyti seniai užsibrėžtus tikslus, o gal ir atrasti kažką naujo. Tikėdamasi, kad Jūsų namuose visi sveiki ir saugūs, norėčiau pasidalinti savo sukauptomis žiniomis bei patarimais, kas sudaro kokybišką ryto ritualą.

Turbūt pats svarbiausias dalykas į ką reikia atkreipti dėmesį – įsiklausymas į savo kūną. Kiekvieno mūsų ryto rutina yra savita, nusistovėjusi per tam tikrą laiką, todėl labai svarbu įvesti naujus įpročius palaipsniui ir neskubant. Leiskime savo kūnui suvokti pasikeitimus, prie jų priprasti.

Pabudę  įvertinkime savo savijautą, neskubėkime šokti iš lovos, gerai pasirąžykime. Galbūt jaučiamės energingi, gerai pailsėję. Tada užsiimkime mėgstama fizine veikla (tempimai, joga, pabėgiojimas ar pasivaikščiojimas lauke, o gal mėgstamų fizinių pratimų ciklas). Šokime į dušą, kuriame galime suaktyvinti kraujotaką keisdami vandens temperatūrą (jeigu jaučiatės ypatingai gerai nusiteikę – rinkitės šaltą dušą) ar gerai įsitrindami rankšluoščiu. Nepraleiskime svarbiausio dienos maisto – pusryčių, kurie suteiktų energijos pirmąjai dienos daliai. Apgalvokite savo dienotvarkę, išsikelkite tikslus, vedančius jus pirmyn, padėkokite sau bei aplinkiniams.

Na, bet jeigu atsitiko taip, kad pabudote nepailsėję, su skaudančia galva arba nesijaučiate geriausiu savimi – duokite laiko savo kūnui bei mintims. Jei tokią dieną nesinori imtis fizinės veiklos – pakvėpuokite grynu oru atsidarę langą, pamedituokite, o galbūt save galite palepinti mėgstamos kavos ar arbatos puodeliu. Išsikelkite dienos tikslus, kad ir labai mažus, bet jie padės jums išlikti motyvuotais. Sutelkite dėmesį į save, nusišypsokite sau bei kitiems.

Norėdami jaustis gerai kiekvieną rytą, turime nepamiršti miego, poilsio svarbos. Todėl jeigu vakare užsisėdėjome prie televizoriaus, mobilaus telefono ar pametėme laiko nuovoką įsitraukę į kitas veiklas, kėlimasis ketvirtą ar penktą ryto – tikrai ne pats geriausias sprendimas. Mūsų kūno sveikatai kokybiškas miegas ypatingai svarbus. Taip pat nepiktnaudžiaukime vakaro užkandžiais. Naktį virškinamas maistas naudoja mūsų kūno energiją, o tai priveda prie rytinio nuovargio, rutinos išsiderinimo.

Klausykime savo kūno, nepersistenkime, o šį visiems sudėtingą laikotarpį išlikime sveiki bei pozityvūs!

Grįžti į blogą