INSANITY treneris Ignas: "Mano klientas pirmiausiai yra žmogus"

Laisvalaikis | 2014.10.21

Pristatome naują veidą GOODLIFE klube – grupinių užsiėmimų trenerį Igną Bakėjų. Jo arkliukas ir aistra – INSANITY treniruotės. Trumpai pakalbinome Igną apie jo patirtį, pasiekimus ir ateities planus.

Kaip sportas atsirado tavo gyvenime ir kaip jis atrodė iki tol, kol tapai treneriu?

Nuo aštuonerių metų pradėjau lankyti krepšinio treniruotes. Jau tada pripratau prie komandos bei profesionalių trenerių ir profesionalaus požiūrio į sportą. Pasibaigus profesionalo karjerai kelis metus žaidžiau mėgėjiškai, sezoninį fizinį pasirengimą darydavau taip, kaip kažkada buvo išmokė mano amžinąją jam atilsį treneris Gediminas Ulys.

Ilgainiui supratau, kad norint tobulėti to nepakanka ir nauda kūnui ateis sporto ir maisto pagalba. Pradėjau ieškoti savo sporto. Bandžiau sporto salę su svoriais, turėjau asmeninę trenerę iš JAV Megan Lynn. Tačiau viskas pasikeitė tada, kai susipažinau su Slovėnijos vyrų krepšinio rinktinės fizinio rengimo trenerio Tomaž Brinec, kuris kelis metus treniravo „Lietuvos ryto“ komandą. Jo auklėtinis yra Jonas Valančiūnas ir Goranas Dragičius.

Paprašiau Ž. Brinec pravesti kelių savaičių fizinio pasiruošimo ciklą keliems mėgėjams sportininkams. Treneriui sutikus ėmiau semtis iš jo patirties, bendravau profesionalams rūpimais klausimais. Tai man labiausiai ir padėjo tobulėti.

Kokia Tavo treniravimo filosofija? Kokiomis metodikomis labiausiai remiesi dirbdamas su klientais?

Pirmiausiai turiu susipažinti su žmogumi, pasikalbėti, geriau jį pažinti, išsiaiškinti tikslus, poreikius susijusius tiek su suportu, tiek su gyvenimu. Svarbu suvokti kuom žmogus užsiima, koks jo patiriamo streso lygis per dieną.

Po to papasakojo apie save, savo požiūrį į gyvenimą, metodus, kuriais kartu sieksime rezultatų. Pradedančiajam ar pažengusiam labai svarbu torsas. Prieš pradedant rimtus darbus, pirmiausiai stiprinu šią kūno vietą. Tokiu būdu žinau, kad išvengsime galimų traumų ateityje, proceso metu.

Vadovaujuosi ir Tomaž Brinec treniravimo metodais. Tam, kad sportininkas mėgėjas turėtų galimybę treniruotis taip, kaip tai daro profesionalūs sportininkai. Dirbančiam žmogui didžiausias pagrindas yra mityba, poilsis, tempimai, streso mažinimas. Kaip sumažinti stresą? Dalinai su sporto pagalba, bendravimu, dalinantis asmenine patirtimi.

Koks yra Tavo klientas?

Mano klientas yra žmogus. Pabrėžiu tai, kad klientų nėra, yra žmonės. Tai vyras, moteris, paauglys, kuris nori gyventi taip, kad jam norėtųsi sportuoti ilgai, žiūrint į dešimties ar daugiau metų perspektyvą sportas neatrodytų baugus.
Sportas reikalingas ne tik dėl gražaus išpuoselėto kūno, bet ir dėl to, kad gerai jaustumės kiekvieną dieną, būnant tėvu namuose, kuriam reikia pakelti vaiką ir padaryti tai lengvai. Arba mamai, kuri eidama namo su produktais rankose darytų tai lengvai.

Paauglys irgi turi suprasti tokią filosofiją. Dauguma jaunų žmonių nori auginti raumenis, padaryti įspūdi kitiems, sau, tačiau jam mano tikslas padėti jam pamatyti kitokį kampą – skirti dėmesį gerai savijautai, šeimai, sau.

Kokias dažniausiai pasitaikančias klaidas daro pradedantys sportuoti žmonės?

Klaidos daromos visos, kurios tik įmanomos. Tai žinau iš savo patirties. Dažna klaida yra svorių kilnojimas. Kuomet nežinoma kaip tai daryti taisyklingai, koks to tikslas. Mityba svarbiau nei sportas, kitaip sakant pirmiausiai turi būti sutvarkyta mityba ir lygiagrečiai gali būti sportas. Taip pat svarbu pratimų atlikimo technika, sporto avalynė. Dažna moterų problema yra ta, kad sportuojama per daug intensyviai ir nesirūpinama maistu. Tuomet organizmas išsenka, prasideda nemiga, pykinimas.

Dar viena svarbi tema – sporto ir alkoholio bei tabako sugretinimas. Šių dalykų kartu būti neturėtų. Žmonės susidaro klaidingą nuomonę, jog tai nieko baisaus. Aktyviai sportuojant alkoholis ir rūkalai turi būti išbraukti iš sveikos gyvensenos raciono.

Kodėl INSANITY treniruotė?

Žmonės taupo laiką ir nori apčiuopiamų rezultatų. „Insanity“ tipo programa visam pasauliui įrodė, kad toks dalykas yra įmanomas. Kažkam užtenka dviejų mėnesių, kažkas pokyčius pamato po trijų – keturių ar daugiau. Vieniems pavyko pašalinti riebalus ir per tris mėnesius turėti vadinamą „six pack“, stangrius sėdmenis. Sportininkams pavyksta netgi per dvi savaites pagerinti savo fizinę formą. Mano rekomendacija yra palaikyti savo sportinę formą viso sezono metu. „Insanity“ – tai darbas su savo kūno svoriu nenaudojant papildomos įrangos. Paprasti, aiškūs, žinomi pratimai. Geri intervalai, trumpos poilsio pertraukos, dirba visi raumenys, ir tai vos per pusvalandį ar mažiau nei valandą.

Kaip atrodo tipinė „Insanity“ treniruotė?

Viskas prasideda nuo pristatymo kas tai yra „Insanity“. Tada gana trumpas, bet efektyvus apšilimas, po jo dinamiškas tempimas trunkantis kelias minutes ir prasideda pati treniruotė. Pirmas blokas trunka apie 8-9 minutes. Tokių blokų turime 2-3, priklausomai nuo treniruotės trukmės. Pirmame bloke dominuoja ištvermės ir sprogstamosios jėgos pratimai, antrame – jėgos ir balanso pratimai, trečiame – greičio ir staigumo pratimai. Kiekvieno bloko gale yra taip vadinamas „desertas“ – jėgos pratimas trunkantis vieną minutę. Pabaigoje dirbama ir pilvo preso bei nugaros raumenims. Net aštuoni skirtingi pratimai po vieną minutę. Treniruotė baigiama tempimo pratimais. Esminis momentas yra muzika. Jos dėka treniruotės metu atsiranda papildoma motyvacija greičiau, efektyviau atlikti pratimus.

Kokie Tavo profesiniai tikslai artimiausiems 5 metams ?

Planų daug, tačiau pagrindinis – kad kuo daugiau žmonių sužinotų apie sveiką maistą, gerą sportą, sveiką gyvenseną. Ši informacija juos turėtų pasiekti per seminarus, kuriuos išklausysiu pats, atrinksiu žmonėms tai, kad naudingiausia. Per praktinius užsiėmimus, kuriuos dalyvausiu ir dalinsiuosi su žmonėmis ko išmokau ir kas gali būti aktualu jiems. Populiarinti „Insanity“ tipo treniruotes Lietuvoje ir kitose šalyse. Planas numeris vienas – tapti „Insanity Master Trainer“ ir ruošti „Insanity“ instruktorius.

Neatmetu minčių apie sveikos gyvensenos centrą su visomis sporto salėmis. Nuolat akcentuoju žmones, kad galima būti keisti jų gyvenimus į gerąją pusę, spręsti aktualias problemas, susijusias ne tik su sportu.

Sportiniai pasiekimai – asmeninė informacija (i web trenerio aprasyma)

  • 1991-2003 m. Vilniaus Radvilų vidurinė mokykla.
  • 2003 m. studijavau LKKI kūno kultūrą. Nepatiko, po metų išstojau.
  • 2004 m. Studijavau Socialinį darbą Vilniaus Universitete. Nepatiko, po metų išstojau.
  • 1993-2003 m. Baigta Šarūno Marčiulionio krepšinio akademija.
  • Esu dalyvavęs ne vienoje Tomaž Brinec rengiamoje sporto stovykloje.
  • Nuo 2014 m. Birželio mėn. „Insanity“ instruktorius, instruktavo Londone.
  • Nuo 2007 m. nevartoju alkoholio ir tabako.

 IŠBANDYK INSANITY TRENIRUOTES GOODLIFE KLUBE!

Grįžti į blogą