Į pagalbą įsitempusiam kūnui

Sveikata | 2016.04.08

Susipažinkime su dar vienu mažuoju sporto salių inventoriumi – terapiniais kamuoliukais. Šiuos kamuoliukus vertėtų turėti ir namuose – jie neužima daug vietos, bet yra puikūs pagalbininkai norintiems atpalaiduoti įsitempusius raumenis ir pamasažuoti skausmingus kūno taškus. Apie terapinių kamuoliukų naudą ir naudojimo taisykles plačiau pasakoja „Goodlife” asmeninis treneris Justas Kudrevičius.

Terapinius kamuoliukus sporto salėse pradėjo naudoti jogos instruktoriai. Pagrindinis tikslas – padėti žmonėms atpalaiduoti sustingusius raumenis, pagerinti sąnarių mobilumą ir lankstumą. Jų patirtimi netruko pasinaudoti ir sporto salių treneriai, nes šie nedideli kamuoliukai idealiai tinka tiksliam ir akcentuotam taškiniam masažui. Raumenims atpalaiduoti dažnai naudojamas ir pilateso volelis, tačiau kamuoliukai padeda pasiekti ir masažuoti konkrečius trigerinius taškus bei sutrumpėjusią fasciją. Suminkštinti, atpalaiduoti audiniai automatiškai padidina ir sąnarių judesio amplitudę. Tad prieš treniruotę atlikus masažą su kamuoliukais jos metu judesiai bus kokybiškesni, išnaudosite pilną judesio amplitudę.

Terapinį kamuoliukų poveikį daugelis sportininkų bei trenerių pastebėjo jau seniai, tik tokiam koncentruotam savimasažui anksčiau tekdavo naudoti lauko teniso, žolės riedulio ar beisbolo kamuoliukus. Terapiniai kamuoliukai kur kas patogesni – du kamuoliukai turi specialų maišelį, į jį sudėti „nepabėga” vienas nuo kito, tad vienu metu galima masažuotis dviem, pavyzdžiui, ridenant juos palei abi stuburo puses.

Kamuoliukai skirti tik minkštųjų audinių atpalaidavimui, tad ridenti jų per kaulus, taip pat ir per stuburą, negalima. Šiais kamuoliukais taip pat nerekomenduojama masažuoti juosmeninės dalies. Pastarojoje dažnai būna „pasislėpusių” probleminių vietų, kurioms negalima daryti stipraus spaudimo.

Dažniausiai jogos kamuoliukai naudojami viršutinei kūno bei klubų sritims atpalaiduoti. Rekomenduoju pradėti nuo viršutinės trapecijos dalies – atsigulkite ant nugaros, kamuoliuką dėkite tarp grindų ir kūno, ir lėtai slinkdami palei grindis leiskite kamuoliukui „važinėti” raumens paviršiumi, stenkitės jį atpalaiduoti. Zonai apie mentes skirkite ypatingą dėmesį, neaplenkite rombinių raumenų.

output_PgJiUh

Didysis krūtinės raumuo priekyje taip pat turi būti atpalaiduotas. Po didžiuoju raumeniu slepiasi mažasis krūtinės raumuo, jam taip pat reikėtų skirti kelias minutes. Tad dėkite kamuoliuką į pažastį po didžiuoju krūtinės raumeniu ir „pavažinėkite”.

output_bLe95f

Toliau – klubų sritis. Kriaušinį raumenį, pasislėpusį po didžiuoju sėdmens raumeniu, pasieksite vieną koją užkėlę ant kitos (tokioje padėtyje atsiveria klubas) – judinkite kamuoliuką aplink šlaunikaulio galvą, taip pagerinsite kraujotaką, atpalaiduosite raumenį.

output_icoXJK

Taip pat kamuoliukais galima „pavažinėti” po šoninę, priekinę bei užpakalinę šlaunies dalis. Atsisėskite ant grindų, kamuoliuką padėkite po kelio linkiu, rankomis siekite kojos pirštų, stenkitės kamuoliuką šiek tiek pajudinti.

ACE_5769

Kaip minėjau anksčiau, kamuoliukas puiki priemonė taškiniam masažui, padedančiam atpalaiduoti skausmingus trigerinius taškus bei sutrumpėjusią fasciją. Gali būti, kad vienu metu tam tikrą kūno vietą kamuoja ir trigerinis taškas, ir fascijos sutrumpėjimas. Norėdami atpalaiduoti tokią įsitempusią vietą gulkitės ant kamuoliuko, suraskite skausmingą tašką ir lengvai spauskite – nuo kompresijos skausmas gali sumažėti, o raumuo palengva atsipalaiduoti. Fascijai atpalaiduoti gulėdami su kamuoliuku ant skausmingo taško, pavyzdžiui, viršutinėje trapecijos dalyje, sukamaisiais judesiais judinkite ranką kol skausmas sumažės ar atlėgs. Judesys turėtų trukti nuo 90 iki 180 sekundžių, bet ne ilgiau. Jei skausmas stiprėja – masažą nutraukite, sutrumpinkite raumenį ir pagulėkite apie dvi minutes.

Grįžti į blogą