Grupinių užsiėmimų treneris Laurynas: nuo pantomimos meno iki trenerio

Laisvalaikis | 2016.07.24

Kalbiname prie GOODLIFE prisijungusį grupinių užsiėmimų trenerį Lauryną Onuškevičių. Susipažinkite!

Kaip tavo gyvenime atsirado sportas? 

Nuo paauglystės labai mėgau krepšinį, visas vasaras praleisdavau krepšinio aikštelėje. Įstojęs į LMTA kūną pažinau iš naujo, nes reikėjo šokti baletą, dalyvauti įvairiose scenos judesio paskaitose. Labiausiai mane pavergė pantomimos menas, kuris reikalavo kūno judesių švaros ir preciziškumo. Antrame kurse patyriau peties raiščių ir kaklo slankstelių traumą, tad teko keletą mėnesių gydytis, praleisti mylimas paskaitas, kęsti skausmą ir taikstytis su bejėgiškumo jausmu. Baigus visą gydymo procesą, skausmai niekur nedingo, tad kiekviena judesio paskaita tapo didžiausiu iššūkiu. Visa tai kęsdamas supratau, kad privalau sutvirtinti savo kūną. Buvau įsitikinęs, kad sportas ne tik sugrąžins man prarastą formą, bet ir scenoje suteiks pranašumo.

Kaip tariau, taip ir padariau. Vieną dieną tiesiog pradėjau sportuoti ir niekada nesustojau. Pradžia buvo tikrai sunki, negalėjau padaryti net dešimties standartinių atsispaudimų, bet užsispyriau, mačiau viziją ir jos siekiau. Sunkiai dirbdamas iš vaikino, kuris nepadaro dešimties atsispaudimų, tapau tuo, kuris su papildomu svoriu ant nugaros laisvai padaro penkiasdešimt atsispaudimų viena ranka.

Kokia Tavo treniruočių filosofija? Kokiomis metodikomis remiesi dirbdamas su klientais? 

Treniruočių filosofija – išmokyti klientus viską atlikti taisyklingai. Pats svarbiausias dalykas – jų sveikata, tad tuo maksimaliai ir rūpinuos.

Apibūdink savo klientą? 

Jis visapusiškas. Į grupinius užsiėmimus renkasi skirtingi žmonės, tad jei jau atėjote pas mane, esate mano klientas.

Kokias dažniausiai pasitaikančias klaidas daro pradedantys sportuoti žmonės? 

Per savo trenerio karjerą pastebėjau, kad dažniausia ir grubiausia klaida – netaisyklingai daromas pritūpimas. Yra visokių klaidelių, bet ši populiariausia.

Kaip atrodo tipinė tavo treniruotė? 

Tai priklauso nuo kliento fizinės formos ir poreikių. Gali būti rami ir atsargi, o gali būti galinga ir intensyvi.

Kokie Tavo profesiniai tikslai artimiausiems 5 metams? 

Toliau mokytis ir tobulėti. Kuo daugiau sužinau, tuo labiau jaučiuosi nieko nežinantis. Ne veltui liaudies išmintis byloja: „kuo toliau į mišką, tuo daugiau malkų“. Tad mano tikslas yra kuo labiau gryninti turimas žinias ir reguliariai semtis naujų.

Sportiniai pasiekimai

Didžiausias sportinis pasiekimas – sėkmingai įgyvendinta svajonė tapti treneriu.

Grįžti į blogą