Grupinė treniruotė ryte – nuotaikos ir psichologinio stabilumo garantas

Laisvalaikis | 2014.07.24

Penkiolika metų dirbanti grupinių užsiėmimų trenerė Ramunė Supranavičienė tikina, kad grupinės treniruotės, vienas iš greitesnių kelių iki rezultato. Sporto klube ji veda grupines treniruotes „Kūno dizainas“, kurios tinka įvairaus fizinio pasirengimo žmonėms ir leidžia pasikrauti tiek fiziškai, tiek psichologiškai.

Apibūdinkite savo treniruotę „Kūno dizainas“

Treniruotė skirta raumenų jėgai ir ištvermei ugdyti. Jos metu žmogus atlieka daug kūno judesių, didinamas kūno lankstumas. Kartu gerinama medžiagų apykaitą, širdies ir kraujagyslių sistemos darbas.

Kam tinka tokia treniruotė?

Ši treniruotė tinka bet kokio fizinio pasirengimo žmonėms, kadangi nėra aukšto intensyvumo. Treniruotės metu pavargstama, tačiau nuovargis būna malonus, ištvermės reikalaujama, tačiau nedaug.

Kokius pratimus atliekate treniruotes metu?

Treniruotės tikslas sustiprinti nugaros, pečių, rankų, kojų, sėdmenų ir juosmens raumenis. Naudojamos įvairios priemonės: nedidelės štangos, gumos, specialūs svoriai bei kamuoliai.

Ši treniruotė vyksta rytais, ar tai yra gerai?

Mokslininkai yra nustatę, kad didžiausia energija organizmą užplūsta tarp 10 – 12 ir 16 – 18 valandų. Žinoma, priklauso ir nuo to, kiek miegojome, kada kėlėmės, ar prieš tai buvusi diena buvo sunki. Ši treniruotė nėra aukšto intensyvumo, todėl ryte ji ne tik padės sustiprinti raumenis, bet ir nuteiks teigiamai visai dienai.

Kuom dar ji ypatinga?

Pirmiausiai, grupiniai užsiėmimai ne tik treniruoja raumenis, bet ir pakelia nuotaiką. Per savo patirtį suvokiau, kad kai treniruotė vyksta su kitais žmonėmis, skambant muzikai, sukuriamas bendras psichologinis tonas. Jis yra labai teigiamas i pradeda siekti greitesnių rezultatų stiprinant organizmą. Treniruotėje vyrauja pratimų įvairovė, kurios dėka kūnas nuolat progresuoja.

Kokia Tavo pačios treniravimo filosofija?

Mano nuomone, svarbiausia sukurti vidinę motyvaciją ir nuotaiką. Taisyklingai atlikti pratimus ir gerai parinkti fizinį krūvį. Svarbu, kad po treniruotės žmogus pajustų energijos antplūdį. Faktas, kad bet kokiame amžiuje žmogus gali jaustis žvalus ir pasitikintis savimi.

Grįžti į blogą