Griebk grifą

Treniruotės | 2018.11.16

Tikimės, kad žodį „grifas” girdite ne pirmą kartą, nes jei sportuojate salėje, rankose jį laikę esate tikrai. Grifą dažniausiai esame įpratę matyti sudedamąja štangos dalimi, tai yra metalinis strypas, ant kurio montuojami papildomi svoriai. Tačiau grifas kur kas universalesnis salės inventorius. Ir tai mums bandys įrodyti bei parodyti „Goodlife” asmeninis treneris Andrius Česnauskas, teigiantis, kad grifas gali būti naudojamas ne tik kaip pagalbinė konstrukcijos dalis, bet ir kaip pagrindinis treniruotės įrankis.

Šį kartą grifą štangos vaidmenyje paliksiu nuošalyje, nes noriu atkreipti dėmesį į rečiau naudojamą šio įrankio poziciją, kai vienas grifo galas įtvirtinamas, stabilizuojamas specialiu įtaisu ant grindų arba tiesiog įremiamas į kampą, o pratimai atliekami su kitu, laisvai judančiu, įrankio galu. Iš primo žvilgsnio gali atrodyti, kad vieno grifo galo stabilizavimas apriboja judesių ir pratimų arsenalą, tačiau taip nėra. Tai puikus būdas paįvairinti treniruotę ir ypač klasikinius pritūpimus, įtupstus, spaudimus.

Labai rekomenduoju grifą išbandyti žmonėms, nemėgstantiems treniruoklių ir vertinantiems darbą su savo kūno svoriu ar laisvais svoriais. Tai vienas geresnių būdų paįvairinti pratimų rutiną, praplėsti judesių arsenalą, šiek tiek kitaip apkrauti raumenis, įjungti kitas raumenų skaidulas, kurios darant standartinius pratimus neįsijungia arba įsijungia mažiau.

Dirbant su grifu, priklausomai nuo pratimo, gauname daugiau vienpusių judesių (ang. Unilateral), turime suvaldyti, kompensuoti nestabilumą ir koordinaciją. Pavyzdžiui, įtupstai, su grifo svoriu tik vienoje rankoje būtent ir provokuoja mus kompensuoti pusiausvyrą, o tai apkrauna giliuosius raumenis, treniruoja stabilizaciją. Tokie judesiai lavina mus visapusiškai, juk kasdieniai mūsų judesiai taip pat yra kompleksiški, neizoliuoti, mes niekada nebūname absoliučiai stabilioje padėtyje ir šimtaprocentinėje pusiausvyroje, tad ir treniruotės metu idealu būtų tokius judesius lavinti. Beje, stacionarūs treniruokliai būtent to ir neleidžia padaryti, jie mus įspraudžia į tam tikrą poziciją ir padeda lavinti tik mūsų raumenis, bet ne judesius. O gebėjimas valdyti savo kūną kur kas svarbesnis už dailius raumenis.

 

Andrius5

Andrius3

Andrius4

Andrius2

Grįžti į blogą