Gabrieliaus sėkmės istorija: beveik metai reguliaraus sporto – daugiau ištvermės scenoje

Sveikata | 2020.01.15

Jau beveik metai, kai Gabrielius sportuoja „Goodlife” sporto klube su asmeniniu treneriu Tomu Aglinsku. Paklaustas apie čionai jį atvedusius tikslus atvirai prisipažįsta, kad didelių tikslų neturėjo: „žinoma, tikėjausi vizualinių pokyčių, tačiau ilgainiui supratau – sportuoju dėl geros savijautos.” Gabrieliui ne mažiau svarbu, kad treniruotės taptų reguliaria veikla, nes fizinis pasirengimas ir puiki fizinė forma jam padeda… scenoje.

Gabrielius – dainininkas, scenoje ne tik dainuojantis, bet ir daug judantis. „Nebūsi fiziškai pasirengęs, patingėsi patreniruoti ištvermę – gausi pompą,” – pašnekovas tai pajuto savo kailiu, tad sportą stengėsi įtraukti į savo rutiną. Tik, kaip pats pasakoja – iki susitikimo su Tomu, sekėsi sunkai: „Stengdavausi reguliariai sportuoti, tačiau ne visada pavykdavo. Manau, viena iš priežasčių buvo gero motyvuojančio trenerio neturėjimas. Bandžiau sportuoti vienas, su draugu, bet nebuvo rezultatų ir motyvacija dingdavo. Supratau, kad taip sportuoti nenoriu, kad tai nėra geras ir tinkamas būdas.”

Tinkamas treneris atsirado atsitiktinai, draugei rekomendavus kreiptis būtent į Tomą. Pradžioje Gabrielius paprašė tik programos ir vėl bandė sportuoti savarankiškai. Tačiau netrukus suprato – tai nėra vykęs pasirinkimas: „Jau anksčiau supratau techniškai taisyklingų judesių reikšmę, tad mano savarankiškas treniruotes lydėdavo nežinia, taisyklingai viską darau, ar ne.” Gabrielius priėmė sprendimą sportuoti su treneriu ir nesigaili, ne tik dėl akylos trenerio judesių kontrolės, bet ir dėl galimybės išvengti rutinos, kuri atsiranda sportuojat savarankiškai: „Mano gyvenime ir taip daug rutinos, tad norisi nuo jos pabėgti. Kiekviena treniruotė su Tomu vis kitokia, vis kiti judesiai, pratimai. Niekada nežinai, kas tavęs laukia, o tai intriguoja.”

_MGL5149

Paklaustas apie savo progresą, Gabrielius prisimena, kad pradžioje buvo nemažai sunkiau įveikiamų užduočių, dabar jų vis mažiau ir mažiau, didėja ir papildomi svoriai. Treneris Tomas kiek konkretesnis: „Treniruočių pradžioje Gabrielius nemokėjo taisyklingai atlikti daugumos pradinių judesių (pritūpimų, atsispausdimų ir pan.), pratimų metu silpnai kontroliavo juosmeninę dalį ir padarydavo vos keletą prisitraukimų. Po kelių mėnesių reguliarių treniruočių pasidarė nesunku prisitraukti daugiau nei 10 kartų.” Tomas labai džiaugiasi, kad Gabrielius ne tik sustiprėjo, bet palaipsniui „prisijaukino” veiklą, kuri nebuvo pati mėgstamiausia – bėgimą.

Reguliarios (du-trys kartai per savaitę) treniruotės ir palaipsniui didėjantis fizinis krūvis, Tomo nuomone, tapo Gabrieliaus sėkmės pagrindu. O kaip tą sėkmę regi pats Gabrielius? „Mano fizinė savijauta tapo geresnė, pagerėjo laikysena, susitvarkė nugara, padidėjo raumeninė masė, tad vizualiai kūnas taip pat tapo išraiškingesnis. Turiu daugiau energijos ir ištvermės, o tai man ir yra svarbiausia,” – pokyčius vardina pašnekovas ir žada toliau vykdyti trenerio jam rengiamą ateinančių metų sportinių iššūkių planą.

Grįžti į blogą