Funkcinės treniruotės – karšta tendencija?

Sveikata | 2015.04.02

Kai manęs prašo pakomentuoti vieną ar kitą fitneso pasaulyje švystelėjusią naujovę, naują madingą sportinį užsiėmimą ar naują tendenciją, neskubu joms žarstyti pagyrų. Aš laikausi  požiūrio: „viskas kas nauja yra tiesiog pamiršta sena”. Visų naujų tendencijų pliusas – jos patraukia dėmesį, skatina išbandyti, o tai reiškia įtraukia naujus žmones į aktyvų gyvenimo būdą. Visada labai tikiuosi, kad susižavėję naujove jie ir toliau aktyviai sportuos. 

Tendencijos tik nukreipia mūsų žvilgsnius, na o aktyviai gyvenančių ilgą laiką, tokių kaip aš, jos neišmuša iš vėžių, tai yra, neleidžia suabejoti klasika, fundamentaliais ir baziniais dalykais. O dažniausiai būtent nauja bazinių pratimų interpretacija ir tampa pretekstu naujai sporto bangai. 

O į ką šiandien nukreipti daugelio sportuojančiųjų žvilgsniai? 

Iš pastarųjų akiračio vis dar nesitraukia „Functional Fitness” – ši tendencija gal ir nėra pati naujausia, tačiau susilaukė didžiulio dėmesio visame pasaulyje, jai prognozuojamas populiarumas ir 2015-aisiais. GOODLIFE užsiėmimų meniu funkcinių treniruočių taip pat netrūksta. Ir jos tikrai mėgiamos čia sportuojančių narių.

Kodėl? Funcinių treniruočių esmė – darbas su savo kūno svoriu (bent jau pradžioje paliekami nuošaly papildomi svoriai ir apkrovos), integruotai lavinamos visos tikslinės raumenų grupės, o taip pat kūno balansas ir stabilumas. Kaip tik tai, ko reikia šiuolaikinio gyvenimo būdo ir sėdimo darbo išvargintiems (arba greičiau išlepintiems) kūnams. Čia mažai izoliuotų pratimų, dažniausiai naudojamų klasikinėse kultūrizmo programose – kūnas treniruojamas kaip vieninga sistema – ir tai duoda tikrai puikių rezultatų. Šios treniruotės tinka daugeliui žmonių, o ypač pradedantiesiems, ilgai toleravusiems sumažėjusį aktyvumą.

Tačiau, po dviejų-trijų mėnesių funcinių treniruočių su savo kūno svoriu iškyla natūralus klausimas – o kas toliau? Aš jau sutvirtėjau, išmokau taisyklingai atlikti bazinius pratimus, puikiai laikau pusiausvyrą, jaučiu kūno balansą – kas toliau?

Funkcinės treniruotės – puikus startas – logiškas ir sąmoningas, o toliau viskas priklauso nuo jūsų tiklso – jei norėsite dar labiau sutvirtėti ir vystyti raumenis – teks imti ir papildomus svorius, daryti jėgos pratimus, išbandyti GOODLIFE intensyvesnius užsiėmimus, tokius kaip „Army Camp“ bei „Circle training“. Arba pažvelgti į funkcionalumą dar plačiau – neapsiribokite vienos rūšies treniruote, juk funkcionalumui lavinti reikalingas įvairių judėjimo formų miksas. Norint būti sveikam ir gražiam nepakanka lankytis vienoje kurioje treniruotėje ir x valandų daryti kažką vieną. Fizinis aktyvumas turėtų tapti jūsų gyvenimo būdu, o naujos tendencijos jam suteiks tik įvairesnių spalvų.

Grįžti į blogą