Funkcinės treniruotės – jėgai ir ištvermei ugdyti

Treniruotės | 2014.11.12

Stabilumas, koordinacija ir užtikrintumas – juk to mums reikia kasdieniame gyvenime. Būtent to mokoma funkcinių treniruočių sporto klube metu. 

Sutvirtinti kūną, šiek tiek paryškinti raumenis, o kartais tiesiog mesti sau iššūkį. Funkcinės treniruotės ruošia bet kokiam iššūkiui. Kad žmogus būtų mobilus, tarkim, jei nukristų ar paslystų – kad nesusižeistų.

Funkcinės treniruotės pagal intensyvumą ir pobūdį skirstomos į kelias dalis. Tai „TRX“, „Circle“, „Army camp“, „Insanity“, „Press pump“, „Press function“ ir lieknėjimo užsiėmimai. Visos šios treniruotės, išskyrus „Insanity“, trunka po 40 – 45 minutes.

Tiesa, trenerė pataria šias treniruotes rinktis jau turint pradinį fizinį pasiruošimą. Pavyzdžiui, „TRX“, „Press pump“ ir funkcinei treniruotėms reikalingas mažesnis išankstinis fizinis pasiruošimas. Tuo tarpu „Army camp“ ir „Insanity“ treniruotes patariama lankyti pažengusiems, aktyviau besitreniruojantiems žmonėms. 


 

Funkcinių treniruočių tipai.

„TRX“ treniruotė. Treniruočių forma, kurioje pratimai atliekami specialių diržų pagalba. Specialiais treniruokliais galima atlikti 500 skirtingų pratimų. Tempimo fazė turėtų trukti po 20-30 sekundžių. Šių treniruočių metu akcentuojami nugaros ir pilvo raumenys.

 Pradedantiesiems užtektų ir pusvalandį trunkančios treniruotės. Iš pradžių vyksta užsiėmimai, skirti išmokti naudotis „TRX“ treniruokliais – „TRX Intro”. Pradžioje mokomės kaip paimti diržą, kaip išlaikyti savo kūną, balansą.

Šios treniruotės padeda atsikratyti nereikalingų kilogramų, gerina širdies ir kraujotakos darbą, didina ištvermę ir jėgą.

„Circle“ treniruotė.  Tai treniruotės, skirtos tiems, kam atsibodo įprasti užsiėmimai, norintiems pagerinti savo gyvenimo kokybę, mesti sau naują iššūkį.

Šiose treniruotėse sportuojama rato principu. Nuo žmonių skaičiaus priklauso stotelių, kuriose keičiasi pratimai, skaičius. Kiekvienas rate esantis žmogus atlieka skirtingą pratimą, kuris trunka 30-45 sekundes. Po 20 sekundžių pertraukos pratimai keičiasi.

Šios treniruotės ugdo jėgą, greitį, ištvermę ir koordinaciją, padeda norintiems atsikratyti nereikalingų kilogramų. Treniruojamos visos raumenų grupės. Klientams būna linksma ir įdomu, atsiranda azartas, gal net lenktyniavimas, norisi labiau pasistengti..

Lieknėjimo treniruotė. Panašu į aerobiką. Tai choreografinės treniruotės, jų metu skambant ritmingai muzikai atliekami judesiai, kuriuos naudojame kasdieniame gyvenime: stūmimas, kėlimas, pašokimas, metimas, atsispaudimas, pritūpimas. Jie kartojami ir sujungiami.

Šių treniruočių metu dirba visos raumenų grupės ir vystosi koordinacija, ištvermė, lankstumas, jėga. Siekiama, kad kūnas būtų prisitaikęs prie fizinio krūvio ir kasdienės veiklos.

Moterys labiau mėgsta šias treniruotes dėl muzikos, ritmingų judesių. Vyrai dažniau renkasi lėtesnes, bet fiziškai sunkesnes treniruotes. Tačiau džiaugiamės, kad yra ir vyrų, kurie jau ryžosi pabandyti šias treniruotes ir liko tikrai patenkinti. Treniruotės pabaigoje taip pat atliekami pratimai pilvo raumenims stiprinti.

„Functional cardio/strenght” treniruotė. Dar vadinama jėgos ir ištvermės treniruote. Šios treniruotės stiprina viso kūno raumenis, gerina širdies ir kvėpavimo sistemų darbą. Atliekant pratimus pasitelkiama įvairiausia įranga: svareliai, gira, ortopedinis kamuolys, virvės, gumos. Treniruotės metu baziniai pratimai sujungiami į vientisą sistemą. Pratimai atliekami rato sistema: trys ratai – po tris pratimus. Treniruočių metu formuojamas sportiškas kūnas, ištvermė.

„Press +“ treniruotės. Tai trumpos 30 minučių trunkančios treniruotės. Šių užsiėmimų metu labiausiai stiprinami pilvo preso ir nugaros raumenys, įtraukiami ir viršutinės kūno dalies raumenys. Sportuojant naudojami svareliai ir kitas papildomas inventorius.

„Press functional“ treniruotė. Aukšto intensyvumo treniruotė, orientuota į kardio pratimus, kurie atliekami savo kūno svoriu. Tai jėgos ir ištvermės pratimai, kuriuos kiekvienas atlieka atsižvelgdamas į savo fizines galimybes.

„Army Camp“ treniruotė. Jau pavadinimas parodo, kad šie pratimai – visai kaip kariuomenėje. Šios treniruotės yra intensyvesnės, nei prieš tai minėtosios. Treneris sportuojančiuosius suskirsto poromis,  pratimai taip pat atliekam rato principu. Per nurodytą laiką siekiama atlikti kuo daugiau pratimo pakartojimų. Treniruotėje derinami jėgos, balanso ir kardio pratimai.

Tai – įvairių treniruočių rūšių mišinys, kuriose gerinamas bendras fizinis parengimas, gerinamas širdies darbas, deginami riebalai, lavinama ištvermė.

„Insanity“ treniruotė. Visi pratimai atliekami savo kūno svoriu, nereikia jokios papildomos įrangos. Tai pati intensyviausia treniruočių rūšis, kurios nepatariama išbandyti visiškiems naujokams sporte. Šias treniruotes gali vesti tik specialią licenciją turintys treneriai.

 Kalorijos pradeda degti greičiau, pulsas padidėja greičiau, aukštai pašoka širdies ritmas. Ji skirta jau sportuojantiems žmonėms, norintiems naujų iššūkių. Pradedantiesiems jokiu būdu nerekomenduoju.

Prieš pradedant lankyti šiuos užsiėmimus net rekomenduojama pasikonsultuoti su šeimos gydytoju.

Grįžti į blogą