Asmeninė treniruotė – mada ar atsakingas planavimas?

Sveikata | 2014.07.10

Asmeninė treniruotė, asmeninė treniruočių programa, asmeninis mitybos planas – sporto klubų srityje tai labai retas reiškinys. Laikui bėgant šie pavadinimai visiškai nublanko ir tapo masinio vartojimo produktais . Svarbu suprasti, kad asmeninė treniruotė yra unikali kiekvieno žmogaus kūno lavinimo programa ir į ją turi būti atsižvelgta su ypatingu dėmesiu.

Sudaryti treniruočių programą, pasiruošti treniruotėms, reikia tiek žinių, patirties, tiek ir laiko, todėl didžioji dalis trenerių pasirenka lengviausią kelią surašydami savo mėgstamus pratimus. O tam yra argumentas, jog po mėnesio reikės naujos programos. Dar papildomai reikia susimokėti kelis šimtus. Individuali treniruočių programa tai tarsi žemėlapis, rodantis kaip per trumpiausią laiką su mažiausiomis sąnaudomis nusigauti iki tikslo.

Kad programa būtų tikrai individuali reikia turėti informaciją apie Jus: patirtį, sveikatos būklę, aptarti Jūsų galimybes laiko atžvilgiu.

Turi būti ir testavimo forma. Nėra vieno universalaus būdo kaip kiekvienas treneris turėtų dirbti. Jei ieškote profesionalios pagalbos, geras specialistas Jus tikrai ištestuos ir įvertins Jūsų fizinę būklę. Jam ši informacija yra net gi svarbesnė nei Jums, nes tai yra pagrindas ant kurio ir bus sudaroma treniruočių programa.

Tai tik pagrindiniai sudedamieji dalykai, kurie tiesiog privalo būti. Jei esi treneris, bet visų išvardintų veiksmų nedarai, tačiau norėtum išmokti ir pradėti, gali kreiptis ir Tau padėsime. 

Grįžti į blogą