7 tiesos, kurių dėka išliksite sveiki ir žvalūs visą vasarą

Sveikata | 2014.05.23

Vasara, tai metas, kai stengiamės kuo daugiau laiko keliauti, būti saulėje, aktyviai leisti laiką. Organizmas nėra geležinis, ir padidėjusio aktyvumo metu jį reikia saugoti. Vanduo ar akiniai nuo saulės gali atrodyti smulkmena, tačiau tai yra labai svarbūs veiksniai, kurių dėka galime jaustis geriau. Įsidėmėkite septynias tiesas, kurių dėka jausimės žvaliai ir liksime sveikesni.

1. Nevalgykite jei esate ištroškę

Vasarą, kuomet oro temperatūra yra gerokai aukštesnė nei kitais metų laikais žmonės dažnai malšina troškulį valgydami salotas ar kokį kitą lengvą maistą. Svarbu žinoti, kad vasaros metu per parą žmogus turi suvartoti ne mažiau kaip tris litrus skysčių, o sportuojant dar daugiau. Statistika tokia, kad dažnas nesuvartoja nė dviejų litrų. Pasitaiko atvejų, kai žmonės troškulį stengiasi malšinti maistu, o tai yra didelė klaida. Nors organizmą apgauti pavyksta, t.y., su maistu troškulys mažėja, tačiau kūnas liko be skysčių. Dėl šios priežasties tirštėja kraujas, gali atsirasti galvos skausmai, apima silpnumo jausmas, itin jautrus organizmas gali prarasti sąmonę. Atsakykite sau, ar tikrai esate alkanas, ar tik ištroškęs.

2. Žiūrėkite ką geriate

Nevartokite kaloringų gėrimų, pavyzdžiui, gazuotų, nenugriebto pieno, sulčių koncentrato, alkoholio ir plastikiniuose buteliuose parduodamos šaltos arbatos su cukrumi. Gerkite paprastą negazuotą vandenį su citrina ar mėtomis. Prieš vartojant skysčius pažiūrėkite ar gėrimas nėra labai šaltas, nes galite peršalti.

3. Minkite dviračio pedalus

Jeigu galimybės leidžia, važiuokite į darbą dviračiu. Tokiu būdu išvengsite ne tik rytinių automobilių spūsčių, bet ir po pasivažinėjimo darbe jausitės visą dieną žvalūs.

4. Vaikščiokite

Daugelis žmonių per mažai dėmesio skiria pasivaikščiojimui gamtoje. Pasivaikščiojimas ne tik stiprina širdies veiklą ir gerina kraujagyslių darbą, bet ir išvalo plaučius nuo mieste susikaupusių sunkiųjų dalelių. Organizmas užpildomas didesniu kiekiu deguonies. Žmogus pabuvęs gamtoje jaučiasi ir miega geriau, ryte pabunda žvalesnis. Gryname ore praleidžiančio žmogaus oda yra skaistesnė ir lygesnė.

5. Saugokitės saulės

Skėtis, skrybėlė, kepurė, akiniai nuo saulės – tai gali būti jūsų kasdieniai palydovai. Intensyvi saulė sendina odą, kuri džiūna, raukšlėjasi, tampa mažiau elastinga. Ultravioletiniai (UV) saulės spinduliai kenkia mūsų akims. Saikingai būkite saulėje, naudokite kremą, galvos apdangalą ir akinius nuo saulės. Atminkite, kad prasti akiniai yra blogiau nei visai jokių akinių. Žmogus be akinių prisimerkia, akių vyzdys susitraukia, kad apsaugotų akį nuo per stiprios šviesos ir UV spindulių. Nekokybiški akiniai šviesos praleidžia nedaug, todėl vyzdis nebūna susitraukęs, bet UV spindulių patenka į akis labai daug.

6. Būkite pasiruošę kelyje

Venkite greito maisto, pavyzdžiui, degalinėse siūlomų sumuštinių. Juose gausu kalorijų, riebalų ir konservantų. Maitinantis tokiu maistu ir vairuojant dažnai stoja virškinimas, apima mieguistumas, kyla skrandžio rūgštys. Jei planuojate ilgesnę kelionę (2 val. ir ilgiau), pasirūpinkite kokybišku maistu. Pasiruoškite indelį pjaustytų vaisių, riešutų, razinų. Juose bus gausu naudingų maistinių medžiagų. Užsiplikykite žalios arbatos su citrina ir perpilkite ją į puodelį, saugantį šilumą, turėkite natūralaus vandens.
Maistas žmogui yra kaip automobiliui kuras. Tik valgant kokybišką ir pilnavertį maistą jūsų organizmas tarnaus ilgai ir bus sveikas.

7. Fizinis aktyvumas
Fizinį aktyvumą būtina palaikyti net ir vasarą. Kiekvieną rytą skirkite po 5 minutes mankštai ir bent du kartus per savaitę didesniam fiziniam aktyvumui po 60 min. Sportuoti galite sporto klube ar namų sąlygomis. Fizinio krūvio metu padarykite po vieną pratimą visoms pagrindinėms raumenų grupėms, t.y., kojoms, pilvo presui, nugarai, krūtinei ir rankoms. Sporto klube dirbantys treneriai jums gali sudaryti treniruočių programą ir sportavimui namų sąlygomis atsižvelgiant į jūsų poreikius ir galimybes.

 

Grįžti į blogą