5 klausimai, kuriuos treneris dažniausiai išgirsta sporto salėje

Sveikata | 2014.10.01

Kiekvieną dieną savo kasdienėje veikloje išgirstu galybę klausimų. Džiugu visiems atsakyti ir patarti. Tad nusprendžiau išskirti 5 dažniausiai girdimus klausimus ir trumpai į juos atsakyti.

  1. Nuo ko man pradėti?

Dažnai išgirstu klausimą „Nuo ko turėčiau pradėti?“. Atsakymas ganėtinai paprastas: Pirmiausiai turi būti apšilimas. Apšilimui geriausiai tinka kardio treniruokliai, kurie į darbą pajungia daug raumenų grupių. Atliekant kardio pratimus reikia save stebėti – negali visko palikti treniruokliui. Širdies susitraukimų dažnis per minutę neturėtų viršyti 120 – 140 kartų. Toks 15-20 minučių apšilimas yra puikia pradžią sekančiam žingsniui – treniruotei, kurią susiplanavote iš anksto. 

  1. Kas apšilimui yra geriausia? 

Vienareikšmiškai kardio treniruoklis, nes jis nereikalauja didelių fizinių ir psichologinių gebėjimų. Kardio treniruoklio dėka nebūsite pavargę, todėl likusias jėgas galima bus efektyviai išnaudoti taisyklingai atliekant tiek paprastus, tiek sudėtingesnius pratimus.

  1. Kokius pratimus daryti, kad numesčiau svorio?

Sunku rasti pratimą, kuris nedegintų kalorijų ir dėl to nemažėtų svoris. Netgi kvėpavimas reikalauja kalorijų deginimo. Turėdami tinkamą programą galėsite pasiekti geresnų rezultatų svorio mažinime. Atminkite tai, kad tobulas formas pasiekti bus sunkiau, jeigu nesilaikysite subalansuotos mitybos plano. 

  1. Kiek svorio reikia dėtis?

Pradedančiam sportą rekomenduočiau rinktis mažesnius svorius. Tokiu būdu priprantama prie naujo judesio,  galima pajausti savo galimybių ribą. Jei dirbama su laisvaisiais svoriais nebijokite prieiti prie veidrodžio, tam kad matytumėte save iš šono, iš priekio, kaip juda jūsų nugara, rankos, kojos. Jau vėliau į šį klausimą lengvai atsakysite patys. 

  1. Kam reikalingi tempimo pratimai?

Raumenų tempimo metu sąnariai, raiščiai lengviau atsipalaiduoja. Po treniruotės ištempti raumenys kitą dieną mažiau skaudės, jų lankstumas nesumažės, kitaip tariant nesustabarėsime. Tempimo pratimus reikia atlikti tik po treniruotės, kad raumenys, raiščiai būtų sušilę, elastingi tamprūs, nes kitaip išauga traumos rizika. 

 Jei turite papildomų klausimų, mielai į juos atsakyčiau!

Grįžti į blogą