5 efektyvios treniruotės patarimai moterims

Sveikata | 2015.02.16

Ar ir Jūs esate tokioje situacijoje, jog sportuojate daug ir nuolat, bet trokštamų rezultatų nepasiekiate? Yra labai lengva pasimesti tarp daug informacijos, kurią perskaitote internete, todėl tikriausiai labai dažnai pastebite save švaistant laiką sporto klube.  Šis straipsnis atskleis jums 5 paprastus dalykus, kuriuos sporto klube turite daryti, kad kardinaliai pagerintumėte rezultatus.

  1. Treniruokite pagrindinius bazinius pratimus

Pagrindiniai baziniai pratimai yra tie, kurie įjungia keleta sąnarių iškart – pritūpimai, mirties trauka, įtupstai, spaudimas, prisitraukimai ir t.t.. Įtraukdamos šiuos pratimus į treniruočių programą, moterys pasieks efektyviausių rezultatų. 

Pirma, šie pratimai įjungia kelias raumenų grupes iškart, todėl vienu pratimu jūs treniruojate daug raumenų. Su šiais pratimais sudeginate daugiau energijos nei su izoliuotais pratimais, tokiais kaip kojų tiesimas ar rankos lenkimas treniruoklyje.  

Antra, šie pratimai treniruoja jūsų kasdienius judesius, kuriuos atliekate gyvenimiškose situacijose. Jūs būsite greitesnės, galėsite lengviau pakelti savo vaikus nuo žemės ar įkelti lagaminą į mašiną be vargo bei greičiau lipti laiptais. 

Pratimai, įjungiantys keletą sąnarių iškart optimaliai treniruoja užpakalinę kūno dalį – sėdmenis, dvigalvį raumenį, blauzdas, apatinę ir viršutinę nugaros dalį. Tai yra labai svarbu moterims, nes tyrimai rodo, kad moterims svoris lengviau nukrenta nuo viršutinės kūno dalies, ir kaupiasi apačioje, o šie pratimai akivaizdžiai gerins medžiagų apykaitą, skatins riebalus deginančių hormonų gamybą ir tai padės pasiekti akivaizdžius pokyčius. 

  1. Atlikti efektyvią jėgos treniruotę

Jėgos treniruotės tikslas atlikti pratimą mažiau kartų, bet su didesniu svoriu.  Sportuojant su svoriais, kurie yra didesni (apie 65-85 procentai jūsų maksimalios jėgos svorio) jūs greitai galėsite pakeisti savo figūrą ir pasiekti akivaizdžių rezultatų. Sudeginsite daugiau energijos ir gaminsite riebalus deginantį hormoną, taip pat tapsite stipresnės ir atletiškos. 

  1. Pratimo metu skaičiuokite tempą

Tempo skaičiavimas reiškia, kiek sekundžių jūs praleidžiate po įtampa atlikdamos judesį. Pavyzdžiui, darote pritūpimą, skaičiuokite per kiek sekundžių nusileidžiate ir pakylate, tai ir bus jūsų pratimo tempas. Ilgesnis laikas po įtampa skatina didesnį riebalų deginimą ir gerina metabolinį prisitaikymą. Geriau atlikite pratimą mažiau kartų ir lėtesniu tempu. 

  1. Kardio treniruotes pakeiskite intervalinėmis

Tyrimai rodo, kad moters organizmo įprastos kardio treniruotės neveikia, nes jos praranda liesąją raumeninę masę ir medžiagų apykaita sulėtėja, todėl dienos bėgyje sudeginama mažiau kalorijų. Riebalinė masė niekur nedingsta, todėl kai moterys baigia laikytis dietos ir nustoja sportuoti – greitai priauga svorio. Kita priežastis – kūnas adaptuojasi labai greitai ir jis išmoksta kaip naudoti mažiausiai deguonies ir energijos tam pačiam rezultatui pasiekti – tai nemažina riebalinės masės. 

Intervalinės kardio treniruotės yra labai efektyvios mažinant riebalinę masę, didinant liesąją raumeninę masę, gerinant medžiagų apykaitą. Galite daryti sprinto intervalinę treniruotę ant bėgimo takelio ar dviračio, tiesiog pasirinkite atitinkamą programą. 

  1. Planuokite savo mitybą

Planavimas ką valgysite yra labai svarbus tam, kad gautumėte  gauti daugiau naudos iš savo treniruočių. Maistas turėtu būti toks ir jo turėtų būti tiek, kad patenkintų jūsų energijos poreikius ir nesijaustumėte alkanos. Būtinai valgykite maistingą maistą: 

  • Valgykite daugiau baltymų, pvz. vištienos krūtinėlė, varškė, kiaušiniai, žuvis. 
  • Daugiau gerųjų riebalų, kurie yra labai reikalingi , o ypač moterims, nes jie turi maisto medžiagų, kurios palaiko gražią odą, nagus ir plaukus, pvz. alyvuogių aliejus, riešutai, riešutų sviestas.
  • Daugiau angliavandenių turintį maistą valgykite po treniruotės. Po intensyvios treniruotės geriausia valgyti angliavandenius, nes medžiagų apykaita yra pagreitėjusi ir jie bus naudojami raumenims atstatyti, o ne riebalams kaupti, pvz. avižų košė, įvairios kruopos, bulvės ryžiai. 
Grįžti į blogą