4 sveikų žmonių įpročiai sveikai dienai pradėti

Sveikata | 2015.02.08

Kiekvieną rytą mes pabundame su nauja galimybe dieną pradėti sveikiau. Taip, kaip mes pradedame dieną, kaip paruošiame organizmą ir kokius ritualus atliekame, turi milžinišką įtaką mūsų psichinei ir fizinei organizmo sveikatai. O palaipsniui, šie mažyčiai ritualai turės milžinišką naudą sveikatai. Pristatau 4 paprastus įpročius, kuriuos turėtų atlikti sveikai gyvenantys žmonės kasdien.

  1. Atgaivinti organizmą vandeniu

Vienas iš geriausių dalykų, kuriuos galite padaryti dėl savo sveikatos ryte – išgerkite didelią stiklinę vandens. Šis mažytis ritualas atgaivins ląsteles, pabudins organizmą ir virškinimo sistemą. Gerkite kambario temperatūros vandenį. Jokiu būdų nešokiruokite organizmo šaltu ar lediniu vandeniu. Primenu, kad per dieną turite išgerti apie 3 proc savo kūno svorio.

Jei norite žengti dar vieną žingsnelį į priekį, išspauskite šviežios citrinos sulčių į vandenį, tai padidins medžiagų apykaitą ir sustiprins organizmą.

  1. Valgyti sveikus pusryčius KASDIEN!

Pusryčiai yra jūsų organizmo dienos „kuras“. Tai, ką jūs valgysite ryte, turės įtaką visai dienai. Valgydami produktus, kuriuose pilna skaidulų, baltymų ir gerųjų riebalų turėsite pakankamai energijos.

Maisto produktai, kuriuose mažai ląstelienos ir gausu cukraus, sukelia  organizme klaidingas reakcijas į, tokias kaip noras vėl suvalgyti kažką saldaus. Šis ciklas gali kartotis visą dieną. Taip didinamas cukraus kiekis kraujyje, o taip pat ir kaupiasi papildomi kilogramai.

Rekomenduočiau šiuos produktus pusryčiams: įvairios pilno grūdo košės, vaisiai, omletai, varškė su jogurtu ir džiovintais vaisiais, natūralių sulčių stiklinė.

  1. Naudoti aukštos kokybės maisto papildus

Papildai jokiu būdu neturėtų būti naudojami kaip maisto pakaitalas. Tai tik saugi priemonė papildyti organizmą trūkstamomis medžiagomis ir praturtinti mitybos racioną. Prieš pradedant vartoti vienokius ar kitokius papildus, būtinai pasitarkite su gydytoju ar treneriu, kuris rekomenduos jums tinkamiausius ir tikrai reikalingiausius.

  1. Trumpa mankšta ryte

Paskatinkite savo širdies darbą tik pabudę, net jei tai būtų tik keli tempimo pratimai. Be to, tai pagreitins jūsų medžiagų apykaitą,  pagerins nuotaiką, norą nudirbti visus darbus, galiausiai norėsite išlipti iš lovos ir būsite kūribingesni ir pozityviau nusiteikę.

Na, o jei sugebėsite į savo rytinį ritualą įtraukti ir rytinę mankštą  40-50 min. sporto klube, o taip pat visos dienos metu pradėsite daugiau judėti, jūsų dienos produktyvumas gali išaukti kelis kartus. Jei tikrai manote, kad tai būtų per didelis iššūkis jums, štai keletas paprastų triukų, kurie privers jus daugiau pajudėti: dienos bėgyje rinkitės laiptus, o ne liftą; per pietus būtinai išeikite pasivaikščioti gryname ore; jei dirbate sėdimą darbą, kas kelias valandas padarykite kelis paprastus tempimo pratimus.

Bandymas save pratinti prie sveikesnių įpročių ir nuolatinis „derėjimasis“ su savimi palaipsniui taps raktu į sveikesnį gyvenimo būdą. Prisiminkite, niekam nieko nepavyko padaryti gerai per vieną dieną. Jeigu pasitaikys bloga diena ir norėsis viską mesti ir niekada negrįžti, prisiminkite tą dieną, kai jautėtės sveiki, laimingi bei daug galintys nuveikti ir keliaukite su tos dienos prisiminimais į priekį.

Grįžti į blogą