10 priežasčių pradėti jogos praktiką

Treniruotės | 2017.06.20

Viršsvoris, absoliutus nelankstumas, solidus amžius… – tai ne pasiteisinimai. Joga – būtent ta praktika, kuriai negalioja jokie tabu. „Užsiimti joga gali kiekvienas”, – teigia „Goodlife” jogos trenerė Sigita Baušytė, – „svarbiausia nugalėti savo baimes ir nepasitikėjimą, o jau toliau visą darbą joga atliks už jus.” Leiskitės vedami jogos išbandymų, o pradėti šią praktiką gal įkvėps keletas svarbių įžvalgų.

  1. Joga treniruoja ne tik kūną, bet ir protą bei dvasią.

          Taip, reguliari jogos praktika tikrai tonizuoja viso kūno raumenis. Tačiau ji kur kas dosnesnė. Joga jus taip pat moko džiaugtis kasdienėmis smulkmenomis, suteikia energijos kūnui, protui ir žvalumo bei optimizmo dvasiai. Joga – tai praktika, veikianti kelis lygmenis!

  1. Joga veikia ir išorę, ir vidų.

          Sakydami „vidus” mintyse ir turime jūsų kūno vidų tiesiogine to žodžio prasme. Posūkiai, pasilenkimai į priekį, atsilošimai – tai puikus būdas pagerinti virškinimą, kraujotaką, limfos tekėjimą. Tam tikros asanos gerina širdies darbą, padeda šalinti toksinus. Ir nepamirškite, kad joga verčia dirbti net ir pačius slapčiausius, mažiausius raumenis. Tad tikrai drąsiai galima teigti, kad kasdienė jogos praktika „atsiperka” su kaupu – tvirtame dailiame kūne – sveiki vidaus organai.

  1. Joga – geriausia lankstumo mokytoja.

          Tik lai judėti link šio tikslo jūsų neskatina tuštybė, tai yra, noras stovint efektingame lanke fotografuotis ir po to tas nuotraukas visų pavydui publikuoti socialiniuose tinkluose. Lankstumą lavinkite tam, kad išlaikytumėte kūno tvirtumą ir paslankumą iki pat senatvės. Ir ką gali žinoti…, nustebintumėte savo anūkus špagatu.

  1. Joga – tausoja jūsų kūną.

          Labai svarbu įsisąmoninti, kad jogoje nėra vietos jokiems agresyviems judesiams. Čia galioja principas – GRIEŽTAS NE PRIEVARTAI. Tai labai svarbu ir tik laikydamiesi šio principo jūs galėsite sveikai tobulinti kūno galimybes. Labai dažnai jogoje nesėkmę (nusivylimą dėl vis nesirodančių ar per menkų rezultatų) patiria tie, kurie skuba, nekantrauja ir skubina savo kūną per jėgą. Jogos praktika netoleruoja spaudimo. Teigiami poslinkiai vyksta nejučia, labai pamažu, natūraliai, negalvojant apie tai, kad jūsų kūnas daro kažką nenatūralaus savo prigimčiai. Darant asanas būtina įsiklausyti į kūną ir jo klausyti.

  1. Joga – paprasta ir praktiška.

          Tai reiškia, kad joga jūs galite užsiimti bet kur, jums nereikia nei specialios salės, nei įrenginių. Viskas, ko reikia – tik nedidelis plotas kilimėliui pasitiesti. Tai labai patogu, nes salėje su jogos treneriu išmokę pagrindinių asanų, vėliau jas galėsite daryti bet kur – parke, balkone, paplūdimyje…

          Dar vienas svarbus momentas – darydami asanas jūs įdarbinate visą savo kūną ir dirbate tik su savo kūno svoriu. Jums nereikia jokių papildomų svorių ar įrankių, tai leidžia sumažinti raumenų pertempimo riziką, išvengti neteisingo papildomų svorių pasirinkimo klaidų.

  1. Joga padeda susikoncentruoti į save.

          Joga moko nesižvalgyti į kitus, nelyginti savęs su kitais, išmesti iš galvos mintis „ o ką apie mane pagalvos”, „aš niekada taip nesusilankstysiu…” ir tiesiog daryti ir mėgautis kiekviena asana, kiekviena praktikos minute. Joga moko kantrybės, susitaikymo su savimi ir begalinio dėmesio bei atidos savo kūnui, mintims. Kai išmoksite susitelkti tik į savo pojūčius, mintis ir buvimą „čia ir dabar” – galėsite teigti įminę vieną iš jogos paslapčių.

  1. Joga gerina koncentraciją.

          Praktika rodo, kad vos keli metai reguliarių jogos užsiėmimų net labiausiai išsiblaškiusius užmaršuolius paverčia susikaupusiais ir atsakingais. Joga moko susitelkimo į esminius dalykus, o tai padeda siekiant ir profesinių tikslų, ir sprendžiant gyvenimiškas situacijas. Taip pat meditatyvinė jogos praktika moko atsiriboti nuo pašalinio triukšmo, negatyvių minčių.

  1. 8. Joga nuramina.

          Šiandieniniame pasaulyje, kuriame karaliauja nenutrūkstantis žinių srautas, palaikomas naujausių technologijų, labai lengva „susirgti” chronišku stresu, nerimas ir nervinis išsekimas mums jokia egzotika. O atsijungti nuo to pasaulio, atsipalaiduoti ir pailsėti taip pat ne taip lengva, nors tiesiog būtina psichologinei sveikatai palaikyti. Būtent tokią galimybę atsikvėpti suteikia joga. Jau ne vienas mokslinis tyrimas patvirtino – vos 5 minutės meditacijos leidžia perkrauti smegenis ir išvalyti jas nuo bereikšmės, nereikalingos mums, informacijos. Praktikos reguliarumas užtikrina proto ramybę bei minčių „švarą”.

  1. Joga padeda įveikti stresą.

          Kovai su stresu joga siūlo specialių asanų komplektus, sekas. Manoma, kad įtemptų situacijų metu kūne susidaro savotiški blokai, kurie ilgainiui išprovokuoja chronišką stresą ir net depresiją. Specifiniai judesiai ir darbas su savo kūnu naikina tuos blokus ir vėl leidžia laisvai tekėti gyvybinei kūno energijai.

  1. Joga tinka visiems.

          Ir tai ne tuščia deklaracija. Jogai nėra amžiaus ar fizinio pasirengimo cenzo. Pradėti jogos praktiką neturi trukdyti nei viršsvoris, nei sustabarėjęs kūnas. Kai peržengsite per savąjį tingulį ir baimes – beliks tik daryti. Nesvarbu, kokia jūsų starto pozicija – reikšmingiausia dedamoji – tai praktikos reguliarumas.

Grįžti į blogą