Simonos sėkmės istorija: šiandien atrodau taip, kaip visada norėjau

2015.11.02

Jauna, žavi ir be galo charizmatiška – štai tokia šios sėkmės istorijos herojė Simona. 32 metų visažistė „Goodlife” sporto klubo duris pravėrė vos jam atsidarius, tai yra prieš du metus. Nors tada, kaip ir šiandien, Simona buvo aukšta ir labai liekna mergina, ją į sporto klubą atvedė labai aiškus tikslas. Ji tikėjo, kad sportas jai gali padėti ne numesti svorio, o atvirkščiai – jo priaugti. Sakote menka problema? Pasirodo ne… Tegul apie tai pasakoja pati Simona.

Nežinau, ar mano istoriją galima pavadinti sėkme? Matyt taip, nes sau išsikeltus tikslus pasiekiau, nors kai kam jie gali pasirodyti ir ne tokie įspūdingi. Dauguma žmonių sportuoti pradeda tikėdamiesi numesti svorio arba įveikti ilgą laiką kamuojančius skausmus. O aš pasirinkau sportą salėje norėdama nors šiek tiek priaugti svorio. Ir man tai pavyko – ilgą laiką svėrusi 56 kg dabar džiaugiuosi pasiekusi 60 kg ribą. Būtens dabar sau atrodau geriausiai ir jaučiuosi puikiai. Bet tai tik skaičiai, daug labiau mane džiugina vaizdas veidrodyje ir jausmas, kad šiandien aš galiu ne tik prisitraukti prie skersinio, bet ir atsistoti ant galvos ir rankų! goodlifeklubas-gimtadienis-goodlife-photography-098

Visą gyvenimą buvau labai aktyvi, sportiška ir … liekna su mano akimis žiūrint neproporcingai ryškiais klubais. Tad tą savo kūdumą slėpdavau po plačiais rūbais. Nebuvau sau graži…, nes mano grožio idealas – sportiškas, sveikas, stangrus ir saikingai raumeningas kūnas. Kalbos, kad man reikia priaugti svorio kažkodėl aplinkiniams sukeldavo šypseną, nes mano lieknume jie neįžvelgdavo jokios problemos. O aš su užsidegimu ieškojau savo problemų sprendimo būdo ir entuziastingai sportavau. Keičiau sporto klubus, palaikydavau savo draugėms kompaniją aerobikos ir stepo treniruotėse, pradėjau buriuoti, žaisti tinklinį…, bet trokštamo rezultato jokio. Nei svoris, nei raumenys neaugo, iš kurgi jiems augti, kai visas kalorijas išdegindavau energingose treniruotėse. Dabar jau žinau, kad man tiesiog trūko žinių ir profesionalių patarimų. 

Ir štai prieš du metus visai šalia mano namų atsidarė naujas sporto klubas „Goodlife”, tą akimirką aš buvau laimingiausias žmogus (tik tokie patys uolūs sporto gerbėjai gali suprasti mano džiaugsmą)… Netrukus aš jau ėjau ten „pasišniukštinėti” ir likau ilgam. Pradėjau nuo funkcinių treniruočių, o… kaip man patiko šios treniruotės ir darbas su svoriais, jos man tapo impulsu nuosekliau pasidomėti kūno rengybos teorija. Tačiau po treniruočių (o aš savęs negailėjau) man vis pamausdavo tai nugarą, tai koją, ėmiau save įtarinėti, kad kažką darau ne taip. Vienintele išeitimi tada man atrodė būtinybė padirbėti su asmeniniu treneriu. Tad po ilgų stebėjimų ir svarstymų užkalbinau trenerį Andrių Česnauską, jo profesionalumas mane papirko iš karto, o vėliau paaiškėjo, kad sutapo ir energija, požiūris į darbą bei bendravimą. 

Štai nuo to momento ir prasidėjo mano kelionė į sėkmę! Startavome nuo bazinių pratimų, nuo kūno rengybos abėcėlės ir pamažu kėlėme kartelę vis aukštyn ir aukštyn. Tuo pačiu treneris parinko man būtinus maisto papildus, padėjo susidėlioti mitybos racioną. Praėjus pusei metų aš dar vis verkšlenau, kad dirbu dirbu, o rezultato nesimato… Tada Andrius ėmė fotografuoti ir rezultatai kur kas aiškiau ėmė rodytis vaizduose „prieš” ir „po”. Ryškėjant raumenukams augo ir mano motyvacija bei meilė aktyviam gyvenimo būdui. Man smagu lipti laiptais, paplūdimyje ne gulėti, o žaisti tinklinį, laisvą minutę atlikti keletą pratimų su guma, tiesiog vaikščioti. 

Po treniruočių jausdavausi tokia energinga, pailsėjusia „pravalyta” galva, kad į sporto klubą traukdavau net 5 kartus per savaitę. Šiandien man pakanka 2-3 kartų asmeninių treniruočių savo pasiektam rezultatui palaikyti ir naujiems tikslams siekti. 

Jei paprašytumėte atskleisti sėkmės receptą – įvardinčiau du ingredientus: begalinį savo norą bei trenerio profesionalumą. Eilinį kartą įsitikinau, kad visi tikslai pasiekiami žingsnis po žingsnio, kasdien darai atrodo nereikšmingus pratimus, „gaišti laiką” ir žiūrėk po pusmečio „nejučia” atsistoji ant galvos ir ant rankų ar gali padaryti net kelis prisitraukimus. Ir tiems norams bei tiklsams nėra galo – dabar mano tikslų sąraše špagatas bei gebėjimas vaikščioti ant rankų… Kūnas jau „sustatytas”: turiu pečius, pilvo presą…, bet norisi daugiau lankstumo. Motyvaciją nesustoti skatina ir draugų bei mano Instagram paskyros sekėjų palaikymas. Kai užkalbina nepažįstama mergina ir sako, kad aš ją įkvepiu sportuoti, suprantu, kad metai darbo sporto salėje nenuėjo veltui. Aš esu laiminga ir savo laime noriu motyvuoti jus visus – nelaukite Naujųjų Metų – pradėkite sportuoti jau šiandien! 


Asmeninio trenerio Andriaus Česnausko komentaras

Su Simona pradėjome sportuoti šių metų pavasarį. Jos tikslas buvo sutvirtėti ir padailinti kūno linijas. Simona niekada nebuvo apkūni, tačiau vaizdas, kurį ji matė veidrodyje jos netenkino. Norėjosi gražesnės pečių linijos, tvirtesnių rankų, grakštesnės talijos ir dailesnių kojų, norėjo atrodyti taip, kad paplūdimyje jaustųsi geriau nei naktiniame klube. Nors Simona anksčiau sportavo savarankiškai, bet ryškesnių rezultatų pasiekti nesisekė. Manau, pagrindinė problema buvo baimė sportuoti su svoriais. Tad viena pagrindinių mano užduočių buvo išmokyti Simoną gerai jaustis ir sportuoti ten, kur sportuoja vyrai, t.y. su štangomis, svarsčiais, ant skersinio ir žiedų. Tai zona, į kurią daugelis moterų bijo įkelti koją, nes galvoja, kad visa tai yra ne joms. 

Simonos užsidegimas liejasi per kraštus… 2-3 kartų per savaitę sporto salėje jai nepakanka, treniruotes Simona derina su paplūdimio tinklinio pamokomis. Na, o mes treniruočių metu daug dėmesio skiriame pagrindiniams judesiams: pritūpimui su štanga, įtūpstams su svoriais, štangos atkėlimui, įvairių formų prisitraukimams. 

Treniruočių metu Simona pageidavo išmokti ir gimnastikos elementų ir šiandien ji jau gali stovėti ant galvos, ant rankų prie sienos, daryti apsivertimus ant gimnastikos žiedų, prisitraukti po 6 kartus prie skersinio, daryti pritūpimus ir atkėlimus nuo žemės daugiau nei su 60 kg sveriančia štanga. 

Praėjus daugiau nei pusei metų moterys gali pažiūrėti į Simoną ir paklausti savęs – ar tikrai sportas su svoriais užaugina didelius raumenis? Ar tikrai jos nenorėtų atrodyti taip, kaip atrodo Simona? Užsibėžkite tikslą ir jo siekite, nesivadovaukite susikurtais stereotipais ir kantriai sportuokite. Patikėkite, tai atsiperka. 


Simonos asmeninio archyvo nuotraukos: 


Taip atrodo Simonos treniruotės: