Penki mitai trukdantys moteriai atrodyti gražiai

Sveikata | 2014.06.04

Ar tikrai sportuojant galima valgyti tai, ką nori? Ar tiesa, kad svarmenis kilnojančios moterys taps panašios į vyrus? Ar fizinės jėgos reikalaujančios treniruotės skirtos tik jaunoms moterims? Šie ir kiti klausimai yra aktualūs kiekvienai sportuojančiai moteriai. Specialistų tvirtinimu tai yra mitai, kurių verta kuo greičiau atsisakyti. Tik tada riebalai bus deginami greičiau, o sulaukus vyresnio amžiaus jausitės daug tvirčiau.

1. Noriu sudeginti riebalus ant pilvo arba ant šlaunų, kokius pratimus daryti?

Dažnai moterys klausia kokius pilvo preso ar kojų pratimus reikia daryti, kad tirpdyti ant pilvo ar šlaunų susikaupusius riebalus? Tiesa yra tokia, kad izoliuoti tam tikros raumenų grupės pratimai, pavyzdžiui, pratimai pilvo presui labai nežymiai padės sudeginti riebalus susikaupusius būtent toje srityje. Darant fizinius pratimus jūs sustiprinsite raumenis, bet poodinis riebalinis sluoksnis sumažės labai neženkliai. Yra būtinas fizinis krūvis visam jūsų kūnui, neišskiriant tik probleminės vietos. Efektyviausiai riebalų deginimas vyksta kombinuojant ištvermės treniruotes su viso kūno jėgos treniruotėmis.

2. Jėgos treniruotės skirtos tik vyrams

Priešingai nei dauguma moterų galvoja, jėgos treniruotės naudojant sunkius svorius nepavers jūsų figūrų vyriškomis, didelėmis ar panašiomis į profesionaliu kultūrizmu užsiimančiu moterų kūnus. Tačiau dauguma moterų vis dar to bijo. Profesionalios sportininkės, turinčios didelius ir ryškius raumenis treniruojasi po kelias valandas per dieną naudodamos įvairias raumeninės masės auginimo technikas, dirba su labai dideliais svoriais, ir dažniausiai, neapsieina be įvairių papildų skirtų vyriško hormono gamybai. Jėgos treniruočių su svoriais įtraukimas į savo rutiną pagreitina medžiagų apykaitą, skatina didesnį energijos (kalorijų) suvartojimą, ilgina atsistatymo po treniruotės laikotarpį nuo kelių valandų iki kelių parų, o tai ženkliai didina sudegintų kalorijų skaičių.

3. Jei sportuoju, tai valgau ką noriu

Dažnas sportuojantis norėdamas atsikratyti viršsvorio prisiverčia ateiti į sporto klubą ir sportuoti, bet nekeičia blogų mitybos įpročių. Sportas be sureguliuotos mitybos yra tas pats kas „Ferrari” minamas pedalais. Važiuot gali, bet iki kelionės tikslo važiuosi labai ilgai. Tik suderinus fizinį krūvį su tinkama mityba gali pasiekti maksimalius rezultatus. Sportuojantis žmogus sudegina daugiau kalorijų, todėl padidėja apetitas. Labai svarbu kaip dažnai ir kokį maistą mes valgysime sportuodami.

4. Jėgos treniruotės tik jaunoms moterims

Menopauzės laikotarpiu, moterys vengia fizinio krūvio (ypatingai jėgos treniruočių) dėl galimo osteoporozės pavojaus (kaulų retėjimas). Dauguma moterų vengia intensyvių jėgos treniruočių, nes bijo jog tai neigiamai įtakos jų sveikatą. Jėgos treniruotės prieš menopauzės laikotarpį aktyvina kaulų tankėjimą, menopauzės metu ir po jos tinkamai parinktas fizinis krūvis saugo nuo osteoporozės ir vyresniame amžiuje padeda išvengti daugelio sveikatos problemų.

5. Bėgimas – geriausias būdas mesti svorį

Netiesa. Būtina derinti ištvermės bei jėgos treniruotes norint pasiekti maksimalius rezultatus. Ištvermės treniruotės didina medžiagų apykaitą tik fizinio krūvio metu ir kelias valandas po jos, kai tuo tarpu jėgos treniruotės palaiko padidėjusią medžiagų apykaitą treniruotės metu ir iki kelių parų po treniruotės (nes raumenų ir energetinių resursų atsistatymas trunka žymiai ilgiau). Taip pat reikėtų nepamiršti, kad bėgiojimas iki 20-25 minučių net nepradeda naudoti sukauptų riebalų kaip energinio šaltinio.

Grįžti į blogą