Sevi sėkmės istorija: Praeityje 19 kilogramų, o prieš akis nauji tikslai

2016.02.15

Rugsėjo pabaigoje 37 metų Sevi atėjo į „Goodlife” sporto klubą su pažadu sau per tris mėnesius atsikratyti 15 kilogramų. Praėjo jau keturi mėnesiai ir mūsų herojė kuklinasi, o atsikratytų 19 kilogramų dar nevadina sėkme. Šyptelėjusi siūlo sėkmės recepto klausti dar po 3 mėnesių, gal tada bus jau pasiekusi savo užsibrėžtą tikslą. Nors panašu, kad  Sevi nesustos ir naujų tikslų jos gyvenime tikrai nepritrūks. Apie tai, kaip sekėsi žingsniuoti pokyčių keliu šiandien pasakoja ne tik pati Sevi, bet ir du jos angelai sargai, du profesionalūs specialistai – asmeninė trenerė Simona Šilenskytė ir mitybos specialistas Artūras Sujeta.
 
Sevi
Anksčiau mano gyvenime sportas užėmė svarbią vietą, aš ypač mėgau lauko tenisą. Tačiau gimus dviem nuostabiom dukrom, tas aktyvus laisvalaikis ir sportas kažkur dingo iš mano gyvenimo. Visą savo laisvą laiką ėmiau dalinti darbui ir vaikams. Pamiršau save ir net nepastebėjau, kaip iš veidrodžio į mane ėmė žvelgti visai kitas žmogus. Ansvoris didėjo, o aš visai nenorėjau virsti sena stora tetule… Gyvenimo kokybės negerino ir atsiradę nugaros bei kelio skausmai. Tad pažadėjau sau, kad toliau taip ignoruoti savo kūno negaliu ir imsiuosi visų priemonių. O tų priemonių atėjau ieškoti į „Goodlife” sporto klubą.
Pasiklioviau rekomendacijomis ir pradėjau sportuoti su asmenine trenere Simona Šilenskyte. Šiandien esu šimtu procentų įsitikinusi, kad pasiekti tikrai realių rezultatų galima tik aktyviai ir reguliariai dirbant, t.y. sportuojant su asmeniniu treneriu. Būtent individualiai sudaryta programa ir tik tau parinktas judesių bei sprendimų kompleksas yra tiesiausias ir greičiausias kelias į sėkmę. Žinoma, be trenerio profesionalumo bei atsidavimo būtinas ir uolus tavo įsitraukimas ir darbas negailint savęs.
Dar vienas žmogus, labai svariai prisidėjęs prie mano sėkmės – mitybos specialistas Artūras Sujeta. Jis labai aiškiai įvardijo silpnasias mano mitybos bei valgymo įpročių vietas ir sudarė mitybos planą.
Sportuoti einu su malonumu, o štai mityba ir pokyčiai kasdieniame meniu man buvo ir yra tiksas iššūkis. Aš moku ir mėgstu gaminti, gardus ir kokybiškas maistas man labai svarbi gyvenimo dalis. Tad visi apribojimai bei naujo režimo laikymasis man tapo sunkiausiu iššūkiu.
O nesustoti ir dar labiau stengtis, be abejo, motyvuoja noras atrodyti geriau, gražiau ir taip pat noras būti sveikesnei. Dar daugiau motyvacijos atsirado sulig pirmaisiais pokyčiais, o jie pasirodė iš karto pradėjus sportuoti ir laikytis naujo mitybos plano. Tačiau palaikyti tempą ir toliau deginti kilogramus tikrai nėra lengva, bet aš labai stengiuosi. Tikiu, kad jei man pavyko atsikratyti 19 kilogramų, tai pavyks ir dar daugiau.
Šiandien džiaugiuosi ne tik numestais kilogramais, sumažėjusiomis apimtimis, sustiprėjusiu kūnu bei atsikratytais skausmais, bet ir puikia savijauta bei nuotaika.
Ir net nedvejodama tariu žodžius, kad mano santykiai su sportu yra labai rimti ir glaudūs, o tai reiškia, kad jie tikrai bus ilgalaikiai. Tiksliau, tikiuosi niekada su sportu neišsiskirti. 

Sevi asmeninio archyvo nuotraukos


Simona – asmeninė trenerė
Pirmojo mūsų susitikimo su Sevi metu, ji svėrė 105  kilogramus ir skundėsi nugaros bei kelio skausmais. Nors Sevi svarbiausias tikslas buvo atsikratyti antsvorio, mano pirmoji užduotis buvo išgyvendinti skausmus. Išriesta nugara, nusilpę raumenys bei kokybiškai gyventi trukdantis kelio skausmas mano galva buvo svarbiausiomis ir aktualiausiomis problemomis. Tik sutvarkiusios silpnasias vietas galėjome intensyviau imtis riebalų deginimo. O tam reikia reguliaraus sporto, tad sutarėme, kad kartu sportuosime tris kartus per savaitę, o Sevi dar atras laiko dviem savarankiškiems apsilankymams (dažniausiai kardio treniruotei ant bėgimo takelio ar Roll masažui). 
 
Atsikratyti diskomfortą keliančių skausmų Sevi pavyko jau per keletą pirmųjų savaičių, o po pirmojo mėnesio paaiškėjo, kad užmarštin iškeliavo ir 9 kilogramai antsvorio. Startavome su nedidelio intensyvumo treniruotėmis, labai svarbu buvo kūną paruošti, nesukeliant šoko pripratinti prie naujo režimo, išmokti bazinių judesių technikos. Po pirmojo mėnesio treniruočių intensyvumas didėjo, tačiau antrasis mėnuo nebuvo toks sėkmingas. Numesti vos 4  kilogramai, o priežastys – dažnų Sevi kelionių išbalansuotas režimas. Tačiau ūpo tai nesumažino ir jau po 2,5 mėnesio numetusi dar du kilogramus Sevi pasiekė savo pirmąjį tikslą – atsisveikino su 15 kilogramų.
Šiandien, pamačiusi, kad nieko nėra neįmanomo, ji jau priešaky turi naują tikslą – sverti 80 kilogramų (ir spėju, kad ties tuo tikslai nesibaigs…). Tai, kad Sevi neskuba, kad iš karto nekelia kartelės per aukštai ir nereikalauja iš savęs greito bei maksimalaus rezultato, taip pat yra geras pavyzdys. Geriau mažesniais žingsniais irtis pirmyn ir kas tris mėnesius sau išsikelti vis naują tikslą, nei norėti maksimumo ir po trijų mėnesių jo napsiekus palūžti.
Jau dabar Sevi džiugina nukritęs svoris, pasikeitusios apimtys, susitvarkiusios kūno proporcijos, pagerėjusi gyvenimo kokybė. Smagu, kad šie pokyčiai motyvuoja, nors pakeliui į juos būta ir sunkumų, ir mažų krizių. Sevi į savo gyvenimą teko įsileisti ne tik reguliarų sportą, bet ir naują mitybos planą, o pastarasis Sevi tikrai buvo kietas riešutėlis. Kai nuolat nori valgyti ir sunkiai tramdaisi – jauti stresą. Tokiomis sunkiomis dienomis stengdavausi ją palaikyti ramesnio tempo treniruotėmis o kartais ją motyvuodavo užvedanti muzika.
Šiandien mes komanda, negailinti jėgų ir pastangų naujiems tikslams šturmuoti. Džiaugiuosi Sevi sėkme, džiaugiuosi jos padėkos žodžiais, bet nėra geresnio komplimento mano darbui, nei tie kurių ji susilaukia iš savo bičiulių ir mylimo vyro.
 
Artūras – mitybos specialistas
Mitybos analizė, kurią atliekame visiems naujiems „Goodlife” sporto klubo nariams, labai akivaizdžiai parodė Sevi antsvorio „kūrėjus”. Visų pirma tai nekontroliuojamas, emocijų dėl stagnuojančio svorio išprovokuotas, valgymas ir per ilgi tarpai tarp dienos valgių (pastarieji išprovokuoja persivalgymą). Taip pat būklės nepagerino ir užkandžiavimas vaisiais (kas daugeliui atrodo visai nekalta ir sveika) vakarais, o tai įtakoja energijos disbalansą. Sevi racione taip pat akivaizdžiai buvo per daug riešutų, jie patys savaime nėra blogas pasirinkimas, tačiau tikrai ne tokiais kiekiais, kokius ji vartojo.
 
Mano rekomendacijos ir mitybos planas reikalavo radikalių pokyčių.
Pirma – griežtas režimas ir stabilūs tarpai tarp valgių. Jie turėtų būti ne trumpesni nei 90 minučių ir ne ilgesni nei 210 minučių. Taip pat į logišką piramidę sudėliojau anglaivandenių, baltymų ir riebalų vartojimą. Rekomendavau daugiau vartoti baltyminio maisto, nepamiršti geležies (racione būtini špinatai, jautiena), atsisakyti vaisių antroje dienos pusėje. Vakarienės meniu turėjo dominuoti baltymai, pavyzdžiui, mėsa arba žuvis su daržovėmis ir be jokio garnyro.
Taip pat labai svarbus reguliarus skysčių vartojimas, o sportuojant būtina nepamiršti išgerti 300 ml vandens prieš treniruotę. Sevi propaguotas iškrovos dienas, o tiksliau radikalius 7 dienų badavimus paprašiau sutrumpinti iki 2-3 dienų.
Žinau, kad laikytis šio plano Sevi tikrai nebuvo lengva, po poros mėnesių jis atsibodo, o atšalus orui ir organizmui ėmus reikalauti daugiau maisto, alkis tapo sunkiai kontroliuojamas. Tad ėmėmės kurti antrąjį mitybos planą – kur kas gu
rmaniškesnį, su sudėtingesniais receptais (o Sevi tikrai tuo domisi ir puikiai gamina). Į meniu įtraukėme daugiau įvairesnės žuvies, prieskonių, rečiau vartojamų daržovių (pvz., briuselio kopūstų), mėsos gaminimo būdų. Taip pat į racioną buvo įtrauktos natūralios maistinės skaidulos (linų sėmenys, įvairių grūdų sėlenos). Jų vartojimas sumažina alkio jausmą, pagerina žarnyno peristaltiką. Beje, net kukurūzų spragėsiai (geriau žinomi pop-corn pavadinimu) paruošti be cukraus ir druskos gali būti puikiu užkandžiu, turinčiu net 10 %  skaidulų.
Sudėtingesnis meniu turėjo apgauti emocijas, suteikti daugiau sotumo, bet kalorijų patiekaluose turėjo būti mažiau. Ši strategija pasiteisino ir Sevi motyvacija vėl grįžo. O pristigti motyvacijos ir valios svorio reguliavimo procese negalima, nes svoris metamas tik valios pastangų dėka.
Manau, kad rezultatas, kurį pasiekė Sevi tikrai labai geras ir už jį ji turėtų dėkoti tik sau, nes visi mitybos planai būtų beverčiai, jei jų niekas nesilaikytų…
 
O visiems klausiantiems sėkmės recepto galiu atskleisti ingredientus:
–       saikas;
–       adekvatūs tarpai tarp valgių;
–       gebėjimas pavalgyti ryte ir nepersivalgyti vakare;
–       švari mityba vengiant priedų, konservantų, pridėtinio cukraus ir perdirbtos mėsos.