Aurimo sėkmės istorija: + 10 kg = daugiau jėgos ir pasitikėjimo savimi

2019.04.16

Aktyvų laisvalaikį ant snieglentės ir vandenlentės mėgstantis Aurimas pirmą kartą gyvenime sporto klubo duris pravėrė prieš metus. 32 metų vyro tikslas buvo fiziškai sustiprėti ir paruošti kūną mėgstamai aktyviai veiklai. Dar vienas tikslas kiek netikėtas – priaugti svorio. „Šis noras tik iš pirmo žvilgsnio atodo keistas,” – teigia „Goodlife” asmeninis treneris Dainius Vyšniauskas ir priduria, kad numesti svorio kartais kur kas lengviau, nei priaugti. O labai asteniško kūno sudėjimo 202 cm ūgio Aurimui, svėrusiam 78 kg, masės išties trūko. „Jo kūno masės indeksas tuo metu siekė 19, kai 18 yra pati minimaliausia riba. Riebalinė masė taip pat sudarė vos 9,3 % viso svorio. Tad mano tikslas buvo padėti Aurimui progresyviai ir sveikai stiprėti, auginti ne estetinius raumenis, bet raumenis, kurie būtų labai funkcionalūs,” – pažinties pradžią prisimena treneris.

2018 metų gegužę „Goodlife” sporto klube pasirodęs Aurimas iš anksto buvo apsisprendęs sportuoti su treneriu: „Aktyvias laisvalaikio pramogas įvaldyti bandžiau savarankiškai, tačiau pastebėjau, kad kur kas geriau sekasi, kai tave naujų judesių kažkas pamoko, pasidalija patirtimi. Tad ir sporto klube norėjau dirbti su treneriu, gauti naudos, o ne prisidaryti žalos. Man taip pat labai nepatinka monotonija, o sportuojant su treneriu ji negresia.”

Tris kartus per savaitę sportuoti nusprendusiam Aurimui priaugti raumeninės masės turėjo padėti darbas su svarmenimis, jėgos pratimai. Tačiau ilgainiui jam kur kas įdomesni pasirodė trenerio siūlomi kūno mobilumą, funkcionalumą ugdantys, judesių meniu praturtinantys iššūkiai. „Neįsivaizduoju tokio sporto, kai ateini į salę, sėdi į „stakles” ir pumpuoji raumenis. Man turi būti įdomu, man reikia tų tarpinių iššūkių. Štai pradžioje prisitraukti kabant ant žiedų ir persiversti buvo neįmanoma, dabar imu ir padarau. Dainius užkrėtė mane „movement” kultūra, pats pradėjau domėtis tuo, ieškoti įkvepiančių pavyzdžių,” – atradimais dalijasi pašnekovas.

_MGL0006

Bet grįžkime prie tikslų… Aurimas prisipažįsta, kad kilogramus kaupti jam sekasi sunkiai (laimės kūdikis, ar ne?), tačiau praėjus metams jis visgi sveria 10 kg daugiau ir, kaip sako treneris Dainius, visa tai – liesa raumeninė masė. Aurimas priduria, kad jam ne mažiau svarbu, kad tie raumenys jam padeda geriau judėti, prideda mobilumo, koordinacijos, ištvermės ir jėgos. „Priaugta masė leidžia jaustis tvirčiau, labiau pasitikėti savo kūnu, o geresnė savijauta ir energija prideda to vidinio pasitikėjimo savimi. Taip pat atsirado tam tikras sąmoningumas, net buityje kai kuriuos judesius dabar darau apgalvotai, techniškai taisyklingiau,” – progresą reziumuoja Aurimas.

O trenerį Dainių Vyšniausią džiugina augantis Aurimo žingeidumas skirtingoms judėjimo formoms, tad ir dueto ateities tikslai susiję su naujų judesių mokymusi, gimnastikos elementų įtraukimu į sportinę rutiną, tikintis, kad visa tai padės dar labiau stiprėti ir auginti reikiamą masę.