Sportuojanti mama – laiminga mama

Treniruotės | 2015.03.23

Tenka pripažinti, kad nėštumas ir pirmieji mėnesiai po kūdikio gimimo mums, moterims, itin sunkūs tiek fiziškai, tiek emociškai. Kūnas būna išvargintas nėštumo, skauda nugarą, talija atrodo dingusi negrįžtamai, akis bado užsilikę nereikalingi kilogramai ir svarbiausia, visas gyvenimas staiga susitraukiа iki namų zonos. О tada begalinį džiaugsmą susilaukus kūdikėlio kartais ima ir aptemdo nepageidaujаmų emocijų debesys. Vykite juos šalin ir ateikite pas mus į GOODLIFE, kur tokios pat energingos ir aktyvios mamos bendrauja ir bando grįžti į intensyvesnį sporto pasaulį… Tikiuosi, kad atsakymai į jūsų dažnai užduodamus klausimus padės apsispręsti ir mes susitiksime sporto salėje…

Kodėl verta ateiti sportuoti į grupinį užsiėmimą, o ne siekti rezultato individualiai?

Aš esu įsitikinusi, kad sportas ir bendravimas su tokiomis pat mamomis gali tapti puikia terapine priemone pakeliančia nuotaiką bei suteikiančia naujų jėgų kūnui… Sportuoti kartu su kitomis mamomis bei vaikučiais kur kas smagiau – gal čia susirasite naujų draugių… Bendravimas daro stebuklus. Beje jums ir jūsų vaikučiams visada atviras vaikų žaidimų kambarys, kuriame po užsiėmimo galėsite pasikalbėti, atsigerti kavos.

Kiek laiko po gimdymo turi praeiti, kad galėčiau pradėti sportuoti?

Visų pirma – judėti reikia visada – prieš nėštumą, nėštumo metu ir po nėštumo. Puikią fizinę formą palaikyti būtina visada, netgi nėštumo metu. Todėl nėščiasias taip pat kviečiame į savo užsiėmimus.

Judėkite, mankštinkitės – tada ir gimdymas bus lengvesnis, kaip ir pogimdyvinis laikotarpis.

Po gimdymo pagrindinė mankšta – vaikščiojimas lauke. Stumdamos vežimėlį galite nužingsniuoti nemažai kilometrų – tai padės sutvirtėti bei pakels nuotaiką. Na, o prieš keliaujant į sporto klubą rimtesniems užsiėmimams būtina pasitarti su savo gydytoju, juk kiekvienas gimdymas labai individualus, tad ir laikotarpis reikalingas kūnui atsigauti skirtingas.

Mes į savo grupines treniruotes „Mama ir vaikas” kviečiame mamytes su vaikais nuo 3 mėnesių. Mums svarbu, kad ir vaikučiai čia jaustųsi patogiai, o tokio amžiaus jie jau pakankamai sutvirtėję, puikiai nulaiko galvytes, tad gali „padirbėti” ir svareliais.

Ar treniruotės labai sunkios? Kokioms kūno dalims skiriama daugiausia dėmesio?

Nors treniruotės gana intensyvios, tačiau išskirtinio fizinio pasirengimo joms tikrai nereikia. Pratimai specialiai subalansuoti kūno „atgaivinimui” po nėštumo iššūkių, tai lyg įžanga į saugias intensyvesnes treniruotes. Didžiausią dėmesį be abejo skiriame juosmens, pilvo preso, nugaros raumenų tvirtinimui. Šių moterų nugaros reikalauja ypatingo dėmesio – juk taip ilgai joms teko atlaikyti nėštumo metu vis didėjančio pilvuko apkrovas. Tad nugaros tempimo pratimus atliekame labai preciziškai. Nepamirštame ir rankų, krūtinės, kojų, užpakaliukų – stengiamės, kad nebūtų jokio disbalanso.

Ar nėščiosios taip pat gali dalyvauti užsiėmimuose?

Kaip jau minėjau, judėjimas ir mankšta – būtini nėščiajai jei tik jai leidžia jos savijauta ir sveikata. Atskirų užsiėmimų nėščiosioms nedarome – jos sportuoja kartu su mamomis. Daugelį pratimų atlieka kartu, o priklausomai nuo nėštumo laikotarpio kai kuriuos koreguojame individualiai.

Išsiruošti kartu su vaiku į sporto klubą nelengva… Gal geriau sportuoti namie?

Pasinaudokite galimybė išeiti iš namų ir pabendrauti! Ir geriau nesportuokite vienos pačios namuose. Po gimdymo kūnas pasikeičia, tad itin svarbu pratimus atlikti taisyklingai. Treneris užsiėmimo metu jus visada stebės, patars ir pakoreguos – taip nepakenksite sau ir pasieksite geresnių rezultatų.

Ar reikėtų vengti kažkokių pratimų maitinančiai mamai?

Ne, su trenerio priežiūra drąsiai galite atlikti visus pratimus. Tik svarbu gerti daug skysčių ir nepersistengti.

Ką jūsų užsiėmimuose veikia vaikai? Ar netrukdo?

Jiems šios išvykos į GOODLIFE patinka ne ką mažiau, nei jų mamoms. Jie ne tik atstoja mums svarelius, bet taip pat mielai pažindinasi vieni su kitais, stebi mamas, ropinėja, užkandžiauja, žaidžia – vienu žodžiu džiaugiasi gyvenimu.

Ar užtenka dviejų kartų sporto klube, kad atgautum buvusias formas?

Tai puiki pradžia. Bet svarbiausia jūsų mankšta – ilgi intensyvūs pasivaikščiojimai, stabtelkite ir padarykite keletą įtupstų, tempimo pratimų, pabėgėkite ristele (tam jau būtini geri sportiniai bateliai – nebėkite su bet kokia avalyne). Pasikonsultuokite su mitybos specialistu, subalansuokite mitybą – ir žiūrėkite, būsite dar lieknesnės ir gražesnės, nei iki nėštumo…

Prisijunk prie GOODLIFE grupinių užsiėmimų, susipažink su TVARKARAŠČIU

Grįžti į blogą