Sandros sėkmės istorija: pagaliau man pavyko išsitiesti!

Sveikata | 2016.06.06

Sandrai 24-eri ir sunku patikėti, kad dar prieš metus ši žavi ir sportiška mergina atrodė kiek kitaip. Ji neslepia, kad papildomi kilogramai neramino kur kas mažiau, nei pilnai išsitiesti, elegantiškai pasitempti trukdžiusi kupra. „Jau buvau beveik susitaikiusi su tuo, kad būsiu amžinai sulinkusi ir susikūprinusi, tačiau netikėtai man pačiai – tikslingai parinkti judesiai apdovanojo taip trokštamu rezultatu.” – džiaugiasi Sandra ir atskleidžia daugiau savo sėkmės istorijos detalių.

Sandra, ar sportas visada žengė koja kojon su Tavimi?

Ne, netgi priešingai – niekada nebuvau labai aktyvi, nemėgau ir kūno kultūros pamokų mokykloje. Tačiau nebuvau ir iš lieknųjų, tad nors kažkiek judėti skatino tas noras sumažinti svorį. Ne kartą bandžiau rimtai pradėti sportuoti, įsigydavau sporto klubo abonementą ir palankiusi keletą kartų – mesdavau. Pasiteisinimų ilgai ieškoti nereikėdavo, bet labiausiai motyvaciją pakirsdavo tai, kad, atrodo, sportuoji, sportuoji, o rezultato nėra. Taip pat sportuodavau su amžina dvejone, teisingai aš čia viską darau, ar ne…

Tad kaip tavo gyvenime atsirado „Goodlife” sporto klubas, treneris Edvinas Sidaravičius ir beveik kasdienės treniruotės?

Pradėjau dirbti, atsirado daugiau pajamų, tad vėl ėmė kirbėti mintis apie sportą. O ir daug gerų atsiliepimų prisiklausiau apie „Goodlife” sporto klubą, kuris man praktiškai po ranka, visai šalia namų. Tik šį kartą buvau nusprendusi tikslų siekti su trenerio pagalba.

Tad kokių tikslų vedina čia pasirodei?

Pirmojo susitikimo metu treneris iš karto pastebėjo mano netiesią ir susikūprinusią nugarą bei susilpnėjusius raumenis. Nors buvau šiek tiek skeptiška, ar man pavyks savo susikūprinimą įveikti, pasiryžau pabandyti. Tad nugaros tiesinimas ir tapo mano pagrindiniu tikslu. Galima sakyti, kad su savo ydinga laikysena jau buvau beveik susitaikiusi. Lankiau kinezeterapijos užsiėmimus poliklinikoje, nešiojau įtvarą, tačiau  rezultato nesimatė.

O kaip tiestis sekėsi dabar?

Pirmus mėnesius teko pašvęsti vien tik nugaros korekcijai. Pirmieji rezultatai pasirodė jau po keletos savaičių, tačiau prireikė net 6 mėnesių, kad kūnas prisimintų teisingą laikyseną ir nebūtų sunku išlaikyti tiesią nugarą. Anksčiau bandant išlaikyti ją tiesią, po keletos minučių imdavo skaudėti, mat raumenys nebuvo pasiruošę.

Tiestis teko ne tik sporto salėje, mat Edvinas skirdavo ir „namų darbų” – nuolat klausdavo, ar dienos metu prisimenu, kad reikia išsitiesti, privertė net užsistatyti garsinį priminimą telefone kas kelias valandas, kad nuolat prisiminčiau išsitiesti. Taip pat įsigijau gimnastikos kamuolį ir ant jo sėdžiu darbo metu.

O kokie pokyčiai dar didino motyvaciją?

Atrodo, kad motyvacija sportui augo savaime, ją dar didino trenerio patarimai bei žinojimas, kad visus judesius atlieku teisingai. Žinoma, pasikeitė ir kūno kompozicija, sumažėjo riebalinis sluoksnis, padidėjo raumenų masė. Apimtys ženkliai nesumažėjo, tačiau kūnas tapo akivaizdžiai stangresnis. Ir tai, be abejo, negali nedžiuginti.

Sandra2

Kas Tavo akimis tapo svarbiausiu sėkmės ingredientu?

Manau, kad tikslingai parinkti pratimai, profesionalus trenerio Edvino indėlis. Šiandien net neabejoju, kad buvo verta investuoti į asmenines treniruotes. Kai turi problemų, negali užsiimti saviveikla, būtinos specifinės žinios. Taip pat pliusų tokioms treniruotėms prideda ir rutinos nebuvimas, kas kart nauji judesiai, skirtingas treniruočių pobūdis tikrai didina motyvaciją. Esu sportavusi ir viena pagal sudarytą programą, bet ji labai greitai atsibosdavo.

Iš Edvino išmokau ir dar vieną vertingą pamoką. Žinia, kad po treniruotės turiu išeiti su didesniu bagažu energijos man buvo netikėta. Anksčiau galvojau, kad gera kokybiška treniruotė bus tik tada, kai nuo kūno žliaugs prakaitas, o iš nuovargio vos vilksiu kojas namo. Toks mąstymas noro sportuoti man taip pat nepridėdavo. O dabar noras grįžti į sporto salę yra nuolatinis, nes po treniruotės jaučiuosi žvali, pasikraunu daugiau energijos. Ir tai tapo mano įpročiu. Tikiu, kad esame sutverti judėti, nes jaučiu, kaip kūnas pats to prašosi. Įprotis jau suformuotas, tad be sporto jau nebeįsivaizduoju savo gyvenimo.


Trenerio Edvino Sidaravičiaus komentaras

Po pirmojo susitikimo su Sandra tapo aišku – svarbiausiu mūsų tikslu bus tiesi laikysena. Polinkis kūprintis ir netaisyklinga laikysena buvo labai ryški, taip pat sutrumpėję priekiniai viršutinės kūno dalies raumenys, o nugaros viršutiniai, atvirkščiai, per daug atpalaiduoti. Tačiau vien raumenų stiprinimo ir korekcinių pratimų geram rezultatui tikrai nebūtų pakakę. Su Sandra sportavome 3 valandas per savaitę, tad ne mažiau svarbu buvo kontroliuoti laikyseną ir likusią didžiąją laiko dalį. Įpročių keitimas vyko pamažu, tačiau rezultatas nustebino net ir mane patį.

Žinoma, kartu su gerėjančia laikysena keitėsi ir visas kūnas. Nors svoris ženkliai nepasikeitė, tačiau Sandrai pavyko atsikratyti net 7% kūno riebalų ir padidinti raumeninę masę. Tad kūnas tapo liesesnis, stangresnis. Šiais rezultatais Sandra gali džiaugtis tik dėl savo dėmesingumo visoms išsakytoms rekomendacijoms, disciplinuotumo bei treniruočių sistemingumo. Štai ko galima pasiekti, kai nepraleidinėji treniruočių.

Grįžti į blogą