Ruošiamės maratonui #3

Treniruotės | 2017.04.20

Pavasaris įsibėgėjo, kaip, tikimės, ir jūsų bėgimo treniruotės. Nesvarbu, ar ruošiatės įveikti ilgą distanciją kokiose nors varžybose, ar bėgate tik savo malonumui, vertėtų atkreipti dėmesį į organizmo reakcijas ir jas išmokti įvertinti. Šį kartą „Goodlife” asmeninis treneris ir bėgikas-entuziastas Tomas Aglinskas padės jums atpažinti kūno signalus, siunčiančius žinią – metas poilsiui.

  1. Kūno svorio kitimas – apie ~2-3 %.

Kūno svorio kritimas iš vienos dienos į kitą, rodo kūno skysčių svyravimą. Labiausiai tikėtina, kad bėgimo treniruotės metu ar po paskutinės treniruotės mažai gėrėte vandens. Būtina atsižvelgti į planuojamą treniruotės trukmę, jos intensyvumą, oro sąlygas ir pasirūpinti atitinkamu vandens kiekiu (jei treniruotės trukmė apie 20 min. – jums prireiks 100-200 ml vandens). Ir jokiu būdu neignoruokite troškulio, net nedidelis skysčių trūkumas mažina darbingumą, treniruotės kokybę ir gali sukelti silpnumą sekančios treniruotės metu. Jei bėgimo treniruotė intensyvesnė ir trunka ilgiau nei 1 val., rekomenduoju neapsiriboti tik vandeniu, o su savimi turėti dar ir energetinių gelių (tai suskystinta angliavandenių dozė), kurie suteiks papildomos energijos ir užtikrins tinkamą hidrataciją.

  1. Miego trūkumas.

Svarbi ne tik miego trukmė, bet ir jo kokybė. Šiandien niekas neabejoja būtent kokybiško miego teikiama nauda, bet vis dar pasitaiko situacijų, kai šis fiziologiškai svarbus poreikis nukeliamas į antrą planą ir nesureikšminama miego stoka. Jei jums nepavyko keletą naktų tinkamai išsimiegoti ir pailsėti – neskubėkite treniruotis! Jūsų judėjimas tikrai nebus efektyvus ir naudingas sveikatai. Skirkite tą laiką poilsiui. Kartais net trumpas, 15 minučių, pietų miegas daro stebuklus.

  1. Širdies ritmo padidėjimas ramybės metu

Žmonių širdies ritmas labai įvairus, jis priklauso ir nuo treniruotumo lygio, ir nuo amžiaus, ir nuo to, ką jūs šiuo metu veikiate. Remiantis sveikatos gairėmis, normalus suaugusio žmogaus pulsas ramybės būsenoje turėtų būti 60-100 tvinksnių per minutę. Kiekvieną rytą prieš išlipdami iš lovos matuokite pulsą ir stebėkite jo kaitą. Padidėjęs širdies ritmas – vienas iš ženklų, rodančių, kad jūsų kūnas dar neatsigavęs ir, kad jums reikia papildomo poilsio. Neskubėkite, nevarginkite ir „neperkaitinkite” savo „variklio”.

  1. Nestabili emocinė būsena.

Dideli ir ilgai besitęsiantys treniruočių krūviai provokuoja streso lygio didėjimą organizme. Stresas išlenda neigiamų emocijų pavidalu. Jei vis dažniau jaučiatės dirglūs, irzlūs, nebegilinkite tokios būsenos, o tiesiog pailsėkite.

  1. Energijos stygius.

Prieš kiekvieną treniruotę įvertinkite savo savijautą ir nebėkite vedini vien tik aklo užsispyrimo. Jei jaučiate didelį nuovargį, geriau susikoncentruokite ties aktyviu poilsiu arba visiškai pailsėkite. Taip pat atkreipkite dėmesį ir į savo mitybos racioną, pirminio energijos šaltinio – angliavandenių, trūkumas organizme, gali pakenkti treniruotės kokybei, nes greičiau atsiras nuovargis. Atsiminkite, geriau kokybiška treniruotė, o ne alinanti kančia.

  1. Organizmo veiklos sutrikimas.

Liga – vienas iš pagrindinių ir dažniausių požymių, signalizuojančių, kad visam jūsų kūnui metas pailsėti ir negalvoti apie jokias treniruotes. Ligos metu organizmas jau ir taip kovoja su patiriamu stresu, tad jokiu būdu nereikalaukite iš jo papildomų didesnių energijos resursų. Pailsėkite ir pilnai pasveikite. Tačiau jei jaučiate, kad liga dar tik pradinėje stadijoje (varva nosis, bet temperatūros ir silpnumo jausmo nėra), o jūs dvejojate bėgti ar ne – galite bėgti, bet treniruotės intensyvumas ir trukmė turėtų būti ženkliai mažesni.

Grįžti į blogą