Pavasaris kviečia sportuoti!

Sveikata | 2015.03.12

Kai sporto klube ima daugėti žmonių – reiškia atėjo pavasaris. Visi budinasi iš žiemos sąstingio ir ima ruoštis vasarai. Dažniausiai ir norai visų būna: numesti svorio iki vasaros, sutvirtinti raumenis iki vasaros. Suprantu jus, vasarą po kailiniais nepasislėpsite, o veikiau norėsite pademonstruoti liekną ir atletišką kūną. Tad į jūsų dažnai užduodamą klausimą – ar galiu per du-tris mėnesius pasiekti džiuginančių rezultatų – galiu drąsiai atsakyti: TAIP! Bet jums teks susitaikyti, kad darbas sporto klube – tik aisbergo viršūnė. Norėdami pasiekti rezultatų, turėsite keisti savo gyvenimo būdą. 

Štai, šventa geros savijautos ir sportiško kūno trejybė: MAISTAS – SPORTAS – POILSIS! 

O taip pat ir šešetas svarbiausių patarimų:

Pažinkite save.

Norite greitų rezultatų? Tada jums būtina pasitarti su specialistu. Kiekvienas esate individualybė, jūsų kūnas taip pat. Prieš pradedant sportuoti būtina įsitikinti, ar neturite korekcinių, sveikatos, širdies darbo sutrikimų. Tik pamatę jūsų reakciją į fizinį krūvį galime toliau kalbėti apie individualią užsiėmimų programą.

Dar viena svarbi priežastis, kodėl būtina profesionalo konsultacija – visus pratimus būtina atlikti preciziškai taisyklingai. Prieš sudarydamas individualią programą treneris privalo įvertinti bazinius jūsų judesius: pritūpimą, įtupstą, atsilenkimą, atsispaudimą, trauką, liemens jėgą, nugaros padėtį. Tik įvertinus šiuos duomenis treneris galės kokybiškai jums padėti siekiant rezultatų.

Ir atminkite – svarbu ne kiekybė, o kokybė. Verčiau 20 kokybiškai ir taisyklingai atliktų atsilenkimų, nei 100 netaisyklingų.

Išsikelkite sau tikslą.

Ir tegul jis būna pradžioje kuklus… ir adekvatus jūsų galimybėms. Mažų tikslų siekti lengviau. O žiūrėkite, po metų rezultatai gali ir nustebinti.

Reguliariai sportuokite.

Pradėkite nuo 3 kartų per savaitę. Norint pasiekti rezultato – reikalingas režimas ir ritmas. Kūnas turi įprasti prie krūvių – po dviejų-trijų mėnesių treniruočių skaičių galėsite padidinti iki 5 kartų per savaitę. Stebėkite savo savijautą – ar gerai miegate, ar nesijaučiate nuolat pavargę – nepersistenkite.

Tegul kiekviena jūsų treniruotė su apšilimu trunka apie 1-1,5 val. Išnaudokite šį laiką efektyviai, nedarykite tarp pratimų per ilgų poilsio intervalų.

Idealu būtų jei be dviejų-trijų kartų sporto klubo treniruoklių salėje jūs rastumėte laiko vienam grupiniam užsiėmimui – jogai, kalanetikai ar pilatesui – šios treniruotės išmokys taisyklingai pratemti raumenis, padės pagerinti jų amplitudę, sąnarių elastingumą bei subalansuos fizinį krūvį.

Judėkite ne tik sporto klube.

Darykite rytinę mankštą namuose – pamatysite, darbo dieną pradėsite kur kas energingiau. Daugiau vaikščiokite! Mums būtina bent valandą per dieną pralesiti gryname ore ir “prisisotinti deguonies”, tad pasivaikščiojimas turi būti įtrauktas į jūsų dienotvarkę. Aktyviai leiskite savaitgalius su visa šeima – slidinėkite, važinėkite dviračiais, bėgiokite arba tiesiog vaikščiokite gamtoje – tai turi tapti įpročiu. Ir nesiteisinkite, kad šiandien blogas oras! 

Išmokite kokybiškai ilsėtis.

Dažnas skundžiasi įtampa darbe, patiriamu stresu, laiko trūkumu – tačiau norint numesti svorio ar sutvirtinti savo raumenų masę teks išmokti ir kokybiškai ilsėtis. Laikykitės režimo ir eikite laiku miegoti, jums būtinos 7-8 valandos miego. Vakarais daugelis grįžę namo po vakarienės „ilsisi” prie televizoriaus – bent kas antrą vakarą pakeiskite šį sėdėjimą pasivaikščiojimu… Išmokite ilsėtis netgi sportuodami – jei jau išbėgote pabėgioti į parką ar atėjote į sporto klubą – palikite telefoną namie ar rūbinėje – tegul niekas netrukdo jūsų koncentracijos, atsiduokite judėjimui, pabūkite su savimi.

Protingai maitinkitės.

Jei norite numesti svorio turite žinoti, kad 70-80 procentų būtent mityba lems rezultatus. Sportui lieka 30-20 procentų…

O taisyklės čia galioja labai paprastos ir visiems žinomos. Valgyti būtina kas tris-keturias valandas. Neleiskite organizmui peralkti, tada pasisotinsite kur kas mažesnėmis porcijomis ir nepersivalgysite. Sočiai pusryčiaukite (pusryčiai privalomi!) – pakraukite organizmą angliavandeniais, juk jam reikės energijos. Priešpiečiams rinkitės vaisius. Pietums – sotų, bet lengvai virškinamą maistą. Po pietų meniu turėtų nebelikti angliavandenių, o dominuoti baltymai bei daržovės. Vakarienę rekomenduojama pavalgyti likus keturioms valandoms iki miego. Atminkite, jūsų meniu moto – saikas, šviežumas, sezoniškumas ir įvairovė.

SĖKMĖS !

Grįžti į blogą