Į tobulą ir sveiką kūną per malonų fizinį krūvį

Sveikata | 2014.06.01

Asmeninė trenerė Toma yra kvalifikuota specialistė – kineziterapeutė. Tomos tikslas padaryti taip, kad į sporto salę atėję žmonės nesusigadintų sveikatos, o ją tendencingai stiprintų. Save atradusi individualiose treniruotėse ir aktyviai salėje sportuojanti specialistė tikina, kad pagrindinis treniruotės tikslas – jausti malonumą per fizinį nuovargį.

Kaip sportas atsirado tavo gyvenime ir kaip jis atrodė iki tol, kol pradėjai dirbti trenere?

Vaikystėje aktyviai žaidžiau krepšinį, kvadratą. Nuo 2007 metų pradėjau treniruotis sporto salėje, prieš metus išmėginau sportinę aerobiką. Lietuvos sporto universitete studijavau Kineziterapiją.

Sportas patraukė tuo, kad atsirado valios stiprinimas ir išbandymas. Suvokiau, kad individualiai sportuojant gali derintis pati pagal save tiek laiko, tiek tempo atžvilgiu. Pajutau, kad kiek tą dieną turiu noro ir jėgų, tiek ir sportuoju.  Mano raumenys vystėsi tolygiai pagal sudarytą individualią sistemą. Sportavau su asmeniniu treneriu kelis mėnesius, nes turėjau problemų su juosmeniu, tad reikėjo skrupulingo treniravimosi. Tada ir supratau, kad tiek mano, tiek kitų žmonių gyvenime individualus sportas gali padėt pataisyti sveikatą.

Kokia Tavo treniravimo filosofija? Kokiomis metodikomis labiausiai remiesi dirbdama su klientais?

Filosofija tokia, kad sportuoti atėjęs žmogus jaustųsi gerai tiek treniruotės metu, tiek po jos. Žinoma, malonus fizinis nuovargis turi būti. Kaip kineziterapeutė, pirmiausiai dėmesį skiriu sveikatingumui, taisyklingų judesių atlikimui. Mano klientai ateina su savo tikslais, o aš juos patikslinu iškeldama tiek artimiausius tikslus, tiek tuos, kuriuos norime pasiekti perspektyvoje.

Koks yra Tavo klientas?

Mano klientai yra žmonės, kurie nori numesti svorio bei tie, kurie turi sveikatos problemų, pavyzdžiui, netaisyklinga laikysena, nugaros skausmai, raiščių nestabilumas.

Kokias dažniausiai pasitaikančias klaidas daro pradedantys sportuoti žmonės?

1)      Viską nori pasiekti per dieną, tad užsikrauna didžiulį krūvį, per kurį gauna traumas.

2)      Pradeda aktyviai sportuoti ir pradeda badauti.

3)      Negurkšnoja vandens treniruotės metu.

Kaip atrodo tipinė individuali treniruotė?

Pradedame nuo aktyvaus apšilimo, tada atliekame pagrindinę treniruotę įvairioms raumenų grupėms. Treniruotės pabaigoje kardio treniruokliui skiriame 20 – 30 minučių. Tai ypač degina riebalus bei didina ištvermę. Užbaigiame treniruotę raumenų tempimais.

Kokie Tavo profesiniai tikslai artimiausiems 5 metams ?

Noriu pasinerti į reabilitaciją, kuri pritaikyta sporto salei. Sporto salė – tai puiki vieta žmonėms po sanatorijos. Žmogus būna sustiprėjęs, tik reikia galutinai grąžinti į kasdienybę. Taip pat tai vieta, kur tendencingai galima stiprinti savo kūną ir tai daryti negadinant sveikatos. Dažnai sportuoti pradėję žmonės vietoje to, kad sveikatą sustiprintų, ją susigadina. Mano tikslas padėti žmonėms nedaryti klaidų bent šioje srityje.


Tomos sportiniai pasiekimai

1999 metai –  2 vieta Respublikinės kvadrato varžybos.

2004 metai – 1 vieta Rajoninės krepšinio varžybos.

2005metai – 2 vieta Respublikinės krepšinio varžybos.

2012 metai – 1 vieta Dvikovės varžybose.

 

Grįžti į blogą