Kūną ir sielą harmonizuojančios rankos

Sveikata | 2017.11.17

Kai kūnas ir siela neberanda bendros kalbos, kai įtampa, kaustanti raumenis nebeleidžia atsipalaiduoti, tada lyg lankas įsitempia ir emocijos. Mes taip pripratome prie šios būsenos, kad net nebejaučiame diskomforto ir nebeprisimename, kaip gera būti maksimaliai atpalaiduotam. Tad duokite receptą! O jis atskrieja iš „Goodlife” masažo specialistės Renatos Kievinaitės lūpų: „Grąžinti gyvenimo džiaugsmą gali vos valanda masažo, pailsinanti ir kūną, ir dvasią.”

Iš tikro, recepto masažui nereikia, nereikia ir laukti, kol raumenų įtampa pasieks piką. Renata pastebi, kad daugelis žmonių, jau atėjusių masažo, dažniausiai sako nejaučiantys jokios raumenų įtampos, niekuo nesiskundžiantys. Tačiau jau tai, kaip jie rengiasi, stovi, lenkiasi ir atsigula ant masažo stalo, išduoda silpnasias vietas. „Kiekvieno atėjusio visada teiraujuosi apie jo kasdienybę, darbo pobūdį, fizinę veiklą. Iš atsakymų galiu nuspėti, kurie raumenys bus darbiniame krūvyje, o kurie aptingę. Žmogui atsigulus taip pat matosi probleminės vietos, nes labai retai kuris atsigula tiesiai, dažniausiai vienas petys būna aukščiau, kojos pasisukusios į šonus ir panašiai,” – įžvalgomis dalijasi Renata.

Sekantis etapas, kai kūną liečia rankos, anot masažuotojos, leidžia dar tiksliau diagnozuoti problemas: „prisilietimo metu masažuotojas jaučia, kurie raumenys yra įtampoje, tokių raumenų kraštų negali atstumti, išjudinti, o įtampos mazgai, taip vadinami, trigeriniai taškai kartais jau matosi plika akimi.”

Teisingai ir reguliariai sportuojantys bei būtiną tempimo rutiną atliekantys žmonės rečiau skundžiasi įtampomis, nors intensyvius ir didelius krūvius gaunantys raumenys taip pat trumpėja, o tai reiškia įsitempia. Ir štai čia gan paradoksaliai nuskamba Renatos teiginys, kad visiškai nesportuojančio žmogaus raumenys gali būti įsitempę būtent nuo fizinio krūvio neturėjimo: „taip, aptingę raumenys persitempia tiesiog negaudami fizinio krūvio, nes nedirbdami jie taip pat trumpėja.” Ir čia pat priduria, kad jei kasdien nesimankštinate, tai kur kas didesnę įtaką kūno savijautai bei fiziologijai turi kasdienė veikla, padėtis, kurioje praleidžiate daugiausiai laiko.

Kiek daug įtampų ir streso nusėda mūsų kūnuose, kokie įsitempę mūsų pečiai, kaklas, kokios įsitempusios ir pavargusios kojos – visa tai kaupiasi, blokuoja kraujotaką ir savo kūnuose mes jaučiamės apsunkę, be energijos. Renata neabejoja, kad jei mes kasdien darytume būtent mums aktualius tempimo pratimus, atsipalaiduoti ir pailsėti būtų lengviau. Masažuodama kūną ji stebi, kaip procedūros metu atsipalaiduoja raumenys ir atslūgsta nervinė įtampa. „Masažas kiekvieną kartą būna labai individualus kontaktas, nes norisi, kad jau to vieno masažo metu žmogus ir pailsėtų, ir palepintų dvasią. Po masažo, ypač nesportuojantys ir masažą retai sau leidžiantys, tiesiog pakyla lyg naujai gimę, su visiškai kita nuotaika, su jausmu, kad palengvėjo, numetė nemažą dalį svorio. Akyse prašviesėja, pečiai išsilaisvina, žmogus vėl jaučia, kad turi kaklą, mentis, gali jas laisvai judinti,” – pasakoja masažuotoja.

Kai paklausiu, kokį masažą rinktis, kad gydytų kūną bei ilsintų sielą, Renata rekomenduoja pradžioje leisti tai nuspręsti masažo specialistui. „Kad masažas suteiktų maksimalią naudą, pirmąjį vizitą reikėtų skirti viso kūno masažui – tai savotiškas susipažinimas, galimybė diagnozuoti problemas, išsiaiškinti kliento poreikius. Tik tada galima atpalaiduoti labiausiai įsitempusias vietas, jei reikia, pakelti raumenų tonusą ar nuraminti kūną lėtais giliais judesiais,” – pataria Renata.

Pabaigai masažo specalistė pateikia ir dar vieną gero masažo sąlygą, ji teigia, kad masažo metu būtinas emocinis komfortas, tai reiškia, kad ne mažiau svarbu pajusti ir tai, ar jums tinka masažuotojo rankos, ar sutampa jūsų biolaukai. Pasirodo, tik rankos, kuriomis pasitikite, daro stebuklus.

Grįžti į blogą