Nuo misijos Afganistane iki asmeninio trenerio

Laisvalaikis | 2014.05.30

Nuo vaikystės sportuojantis Andrius Česnauskas gyvenime matė daug: profesionalius sportininkus ruošiantį tėtį, eilę išbandytų sporto šakų, tarnybą Lietuvos kariuomenėje, misiją Afganistane. Šiandien jo tikslas tobulėti ir dalintis savo patirtimi iš sporto trenerio perspektyvos.

Kaip sportas atsirado tavo gyvenime?

Sportas mano gyvenime yra nuo pat vaikystės ir tai yra neatsiejama mano dalis. Šeimoje turėjau gerą pavyzdį – tėtį. Esu jam dėkingas, kad jis mane išvedė į šį kelią. Esu išbandęs nemažai sporto šakų: krepšinis, lengvoji atletika, kovų menai, orientacinis, multisportas (dviračiai, bėgimas, plaukimas), tinklinis, lengvasis kultūrizmas.

Į sportą žiūriu kaip į smagų užsiėmimą, kur gali išbandyti, atrasti save, varžytis su kitais. Iš dalies tai buvo viena iš priežasčių kodėl nusprendžiau studijuoti Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje ir pasirinkau tarnybą Lietuvos kariuomenėje. Noras išbandyti save nuvedė iki misijos Afganistane. Grįžęs pradėjau ieškoti naujų iššūkių, todėl nusprendžiau išbandyti iš dalies naują sritį – asmeninio trenerio profesiją. Tai nėra visiškai naujas dalykas, nes tarnaujant kariuomenėje buvau atsakingas už būrio kovinį ir fizinį pasirengimą.Užaugau matydamas kaip tėtis treniruoja stipriausia Lietuvos vyrą – Žydrūną Savicką.

Kokia Tavo treniravimo filosofija? Kokiomis metodikomis labiausiai remiesi dirbdamas su klientais?

Stengiuosi pabrėžti, kad viskas yra vienodai svarbu. Mano formulė atrodo taip: Sportas + Mityba + Disciplina+ Miegas  + Motyvacija= Rezultatas.

Koks yra Tavo klientas?

Mano klientai yra ir vyrai ir moterys. Jų amžius svyruoja nuo 20 iki 40 metų. Jeigu reikėtų išskirti žmones, su kuriais turiu individualias treniruotes, tai galėtų atrodyti taip:

  • Žmonės siekiantys sureguliuoti viršsvorį;
  • Žmonės siekiantys fiziškai sustiprėti ir priaugti raumeninės masės;
  • Žmonės siekiantys sveikai sportuoti ir aktyviai gyventi.

Kokias dažniausiai pasitaikančias klaidas daro pradedantys sportuoti žmonės?

1. Jei visada darysi tai, ką darei, rezultatas bus toks, kokį turėjai. Kitaip sakant žmonės turi keisti įpročius.

2. Turimas svoris atsirado ne per vieną dieną, todėl nereikia tikėtis jo atsikratyti per trumpą laiką.

3. Po sporto visada būtina pavalgyti.

Kaip atrodo tipinė individuali treniruotė?

Kiekvienam žmogui tipinė treniruotė gali būti skirtinga, priklausomai nuo to kokie yra žmogaus poreikiai, fiziniai gebėjimai, norai, tikslai ir galimybės. Nepaisant to dažniausiai treniruotė yra pradedama nuo lengvo apšilimo ant bėgimo takelio, dviračio ar elipterio.

Po to seka sąnarių apšilimas ir lengvi tempimo pratimai raumenims bei sausgyslėms. Visą tai trunka apie 15 minučių. Tada vyksta pagrindinė treniruotė kurios trukmė svyruoja nuo 40 iki 90 minučių. Treniruotės metu dažniausiai yra kombinuojami 2-3 pratimai skirtingoms raumenų grupėms.

Viso per treniruotę būna nuo 8 iki 15 skirtingų pratimų įvairioms raumenų grupėms. Pratimams naudoju treniruoklius, laisvus svorius, funkcinius – dinaminius pratimus ir papildomą įrangą esančią funkcinėje zonoje. Treniruotė baigiama atsipalaidavimu ir lengvais tempimo pratimais arba dar prieš tai įtraukiamas kardiotreniruoklis.

Kokie Tavo profesiniai tikslai artimiausiems 5 metams ?

Tarptautinė asmeninio trenerio licencija pagal ACSM (American College of Sports Medicine) ir ACE (American council on exercise). Treneriai turintys ACSM, ACE ar kitas alternatyvias licencijas yra vertinami ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir visame pasaulyje. Jie diktuoja naujausias tendencijas ir praktiką sporto, sporto-medicinos srityse.


 Baigtos studijos:

–          Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, pėstininkų būrio vado kvalifikacija ir bakalauras;

–          Mykolo Romerio universitetas, Tarptautinio turizmo magistras;

–          Lietuvos edukologijos universitetas, Trenerio kvalifikacija.


 Sportiniai pasiekimai

  • Biržų moksleivių absoliutus štangos spaudimo nugalėtojas  – 2002
  • Lietuvos jaunimo štangos spaudimo čempionato dalyvis – 2001
  • Daugkartinis multisporto varžybų (mini EKO maratonas, nuotykių lenktynės, Nykštietiškas triatlonas, Vilnius Challenge, Strong race) dalyvis ir prizininkas  – 2007-2014
  • Alytaus salės tinklinio čempionas – 2011
  • Lietuvos kariuomenės paplūdimio tinklinio čempionas – 2009
  • Pabaltijo kariškių žaidynių paplūdimio tinklinio čempionas – 2010
  • Pasaulio kariškių žaidynių paplūdimio tinklinio dalyvis – 2011
  • Daugkartinis paplūdimio tinklinio turnyrų dalyvis ir prizininkas.
Grįžti į blogą