Donatas Klimašauskas

GOODLIFE akademijos vadovas

Sporto, mitybos, aktyvaus laisvalaikio ir sveikos gyvensenos klausimais konsultuoja GOODLIFE Akademijos vadovas Donatas Klimašauskas.

Klausk Donato,

Klausimai / Atsakymai

Sportuoju gan intensyviai. Lankau po dvi kardio treniruotes tris kartus per savaitę. Ką reikia keisti, kad ir svoris proporcingai mažėtų?

Vien kardio treniruočių nepakanka, reikia taip pat ir jėgos treniruočių, nes atliekant vien tik aerobines treniruotes jūs rizikuojate prarasti daug raumeninės masės (o riebalinė išliks tokia pati), o tam, kad medžiagų apykaita būtų greita ir jaustumėtės gerai, raumeninė masė turi būti didelė. Labai puiku, kad apimtys mažėja (ar ne tai svarbiausia?), jei jos mažėja, tai greitai ir svoris ant svarstyklių pasikeis. Siūlau sportuoti ne tik kardio treniruotes, nes ilgalaikėje perspektyvoje jos neduos jums norimų rezultatų, o ir svoris gali nustoti kristi.

Ką rinktis norint numesti šiek tiek svorio ir sutvirtinti kūną: bėgimą, aerobikos pratimus ar treniruotes?

Tai lengviausia padaryti sutvarkius mitybos įpročius, todėl siūlau nuo to ir pradėti. Pats treniruočių pobūdis didžiausios reikšmės neturi. Svarbiausia, kad būtumėte fiziškai aktyvi ir tai darytumėte reguliariai. Kuo įvairesnė fizinė veikla – tuo geriau.

Ar reikia keisti treniruočių sistemą? Jei taip, kaip dažnai?

Tai nuo daug ko priklauso, bet jeigu sportuojate reguliariai, tuomet 6-8 savaitės yra laikas, kuomet jūsų organizmui reikia naujo stimulo, nes prie senojo jis jau būna prisitaikęs. Kuo labiau patyręs sportininkas esate, tuo greičiau vyksta prisitaikymas ir atvirkščiai. Tačiau tai priklauso nuo individualių žmogaus savybių.

Kaip teisingai po ligos vėl pradėti sportuoti? Prieš tai treniruodavausi po 3-4 kartus per savaitę.

Klausantis savęs, kūno signalų, savijautos. Geriausia pradėti nuo 2-3 treniruočių, o jas atlikti maždaug 50-70 proc. pajėgumu. Pavyzdžiui, jei atlikdavote keturis priėjimus po 12-15 kartų, pradėkite nuo 2-3 priėjimų, po 10-12 kartų.

Po gimdymo turiu problemų dėl atsikišusio pilvo ir nukarusios krūtinės. Kokie pratimai man būtų teisingi ir veiksmingi?

Tai gana dažnai užduodamas klausimas. Labai norėčiau atsakyti ir padėti, tačiau turiu jus pamatyti ir įvertinti jūsų fizinę būklę. Kiekvienas pradedame iš skirtingų padėčių, todėl ir startas visų yra skirtingas. Jumis dėtas pradėčiau nuo diafragminio kvėpavimo, kuris leis saugiai ir efektyviai išjudinti giliuosius pilvo raumenis: – Atsigulkite ant nugaros ir ištieskite kojas. Ranka paimkite maždaug 1 litro talpos butelį su vandeniu. Uždėkite jį ties bamba ir truputį prilaikykite ranka. Giliu, lėtu įkvėpimu pasistenkite butelį pakelti kiek galima aukščiau. Tolygiu iškvėpimu butelį nuleiskite. Kvėpavimo tempas turi būti lėtas ir vienodas. Nuleidžiant butelį sutelkite dėmesį į gilų ir ritmingą kvėpavimą. Pratimą galite atlikti kasdien, po kelias minutes. – Atliekami tie patys veiksmai, kaip ir pirmajame pratime, tik sulenktomis kojomis, pasukant dubenį į save, o juosmenį prispaudžiant prie grindų. Rekomenduoju susisiekti su mumis telefonu arba atvykti į „Goodlife“ klubą, kad galėtume jums efektyviau padėti.

Kaip maitintis ir kiek gerti vandens pradėjus sportuoti?

Kiekvienas turime savo mitybos įpročius ir esame skirtingi. Tačiau visiems naudinga maitintis reguliariu ir kuo pastovesniu laiku. Valgyti pusryčius, vartoti kiek galima mažiau perdirbtų maisto produktų, pagal poreikį vartoti šviežių vaisių, daržovių, įvairios žuvies, mėsos produktų. Vengti per didelio kiekio kofeino, alkoholio cukraus, druskos, pusfabrikačių, baltos duonos, sausainių, traškučių, gazuotų gėrimų. Vandens naudokite pagal poreikį. Daugumai užtenka 2,5 – 3 litrų vandens per dieną.

Koks geriausias būdas numesti svorio?

Atsakymas paprastas – nėra geriausio būdo tai padaryti . Tai pernelyg individualu kiekvienam iš mūsų. Vienam pakaks atsisakyti druskos, kitam pridėti papildomą treniruotę , trečiam daugiau ilsėtis . Bet pagrindiniai principai galioja daugeliui vienodi : Reguliariai judėti , maitintis kuo natūralesniu maistu , pakankami ilsėtis .

Geriausias pratimas pilvo raumenims išryškinti?

Dažniausiai atsakymas skamba – pilvas ryškinamas virtuvėje . Jūsų valgymo įpročiai čia yra bene svarbiausias veiksnys . Kuo mažesnį riebalų kiekį turėsite , tuo paprasčiau taps pamatyti išsvajotus kubelius ant savo liemens .

Ar būtina naudoti maisto papildus sportuojant?

Daugeliui žmonių , kurie reguliariai nesportuoja , reguliariai nesimaitina ir nepakankamai ilsisi , tikrai nebūtina . Maisto papildai gali būti naudingi , tačiau jų paskirtis yra papildyti , ne pakeisti tikru natūraliu maistu.

Ar tiesa , jog treniruotė efektyvi tik tada , kai skauda raumenis?

Jei po treniruotės skauda raumenis , tai greičiausiai kūno atsakas į susidariusius šalutinius medžiagų apykaitos produktus .su progresu tai turi mažai ką bendro . Jei nuolat jaučiate raumenų skausmą , ilgainiui tai reikš kad persitreniruojate ir nespėjate tinkamai atsistatyti po pereitos treniruotės.

Kiek turėtu trukti treniruotė?

Treniruotės trukmė priklauso nuo Jūsų pasirengimo lygio , patirties , tikslų , sveikatos būklės . Tačiau gera taisyklė yra sutalpinti treniruotės laiką į 45 – 60 minučių.

Ar normalu, jei skauda sąnarius po treniruotės?

Nenormalu. Tai yra signalas, kad kūnui kažkas nepatinka, galbūt netaisyklingai atlikti judesiai, per didelė apkrova. Rekomenduoju pasitarti su specialistu ir išsiaiškinti galimas priežastis.

Ar būtina valgyti pusryčius?

Daugelio ekspertų nuomone, pusryčius valgyti būtina. Dalis specialistų teigia, jog pusryčiai yra svarbiausias dienos valgymas. Mano nuomone, pusryčiai yra kiekvieno sveikai gyvenančio ir savimi besirūpinančio žmogaus įprotis.

Kokia yra geriausia treniruotė, kai nori numesti nereikalingus kilogramus?

Į šį klausimą atsakyti vienareikšmiškai yra sunku. Viskas priklauso nuo to, kokia yra asmens sportavimo patirtis, valgymo įpročiai, sveikatos būklė. Tyrimai ir patirtis dirbant su klientais rodo, kad judesiai apkraunantys daugiau raumenų vienu metu (pvz. pritūpimas ir kojų tiesimas treniruoklyje) yra efektyvesni siekiant atsikratyti nereikalingų kilogramų. Trumpesni poilsio intervalai tarp pratimų taip pat yra efektyvesni už ilgus poilsio periodus. Plačiau atsakyti į šį klausimą galima susitikus ir pabendravus su konkrečiu žmogumi.

Kur gauti daugiau patikimos informacijos apie mitybą?

Mes pasirūpinsime, kad gautumėte kuo daugiau teisingos informacijos. Taip pat siūlau perskaityti Gary Taubes knygas „Good calories bad calories“, „Why we get fat and what to do about it“.

Ar nieko nenutiks jei per vasarą padarysiu pertrauką ir nesportuosiu?

Tikiuosi, kad nenutiks. Svarbu atminti, kad esame sukurti tam, kad gyventume aktyviai ir nuolatos judėtume. Tad mūsų kūnui nėra skirtumo tarp metų laikų. Treniruotės yra aktyvus procesas, kuris nuolat tęsiasi. Klausytis savo kūno ir pailsėti visada naudinga, tačiau nerekomenduoju daryti ilgesnių pertraukų.

X

Gauk pakvietimą nemokamai treniruotei ir išbandyk kardinaliai atsinaujinusį GOODLIFE sporto klubą. Čia gausi viską, ko reikia TAVO sėkmės istorijai:

Grupinė treniruotė
Asmeninė treniruotė
Kūno sudėties analizė
Vadybininko konsultacija