Atostogauti neprarandant formos

Laisvalaikis | 2017.07.03

Atostogos… Išsvajotas poilsis: visiškas atsipalaidavimas, absoliutus pasyvumas, ramybė, tingus gulinėjimas… Dažnai išbraukiame bet kokį aktyvų judėjimą iš atostoginių veiklų tikėdamiesi taip atgauti jėgas ir energiją. Tačiau ar tuo pačiu neprarandame sporto salėje užtarnautos fizinės formos? Kokių atostogų reikia mūsų sportuojančiam kūnui, kad pailsėtų, bet negrįžtų į priešsportinę stadiją? – teiraujamės „Goodlife” sporto vadovo bei asmeninio trenerio Andriaus Česnausko.

Kur kas dažniau atostogų reikia ne kūnui, bet mūsų smegenims, centrinei nervų sistemai. Intensyviai sportuojančiam žmogui pakaks savaitės, na, maksimum dviejų, kad kūnas pailsėtų ir atsigautų nuo fizinės veiklos. Ir tos savaitės tikrai neturėtų būti visiškai pasyvios.

Būtent kraštutinumai, kai labai aktyvų kasdienį ritmą keičia tingus gulėjimas, alus ir greitas maistas, sukelia nemažai problemų. Pirmoji, be abejo, sporto salėje iškovotos formos praradimas. Poilsis neturėtų būti tapatinamas su absoliučia apatija ir tinginyste, anaiptol, atostogos – puikus metas paįvairinti savo nusistovėjusį judėjimo meniu. Jei salėje koncentravotės į jėgos treniruotes, atostogų metu pasimėgaukite ramesne veikla, išbandykite jogą paplūdimyje, vaikščiokite ilgas distancijas, plaukiokite, o jei rinkotės mažesnio intensyvumo užsiėmimus, daugiau dėmesio skyrėte tempimo treniruotėms, atostogos tebūnie labiau kardio: irkluokite, važiuokite dviračiu, kopkite į kalnus, bėgiokite, išbandykite riedučius.

Kai tik norėsis tingiai nugrimzti į paplūdimio gultą, prisiminkite, kad mes sutverti judėti, nieko neveikimas mums – nėra geras pasirinkimas. Judėjimas – tai gyvybė.Tad net ir poilsio savaitę vis tiek rinkitės šiek tiek aktyvių pramogų, jos neleis prarasti formos ir po savaitės bus lengviau grįžti į ankstesnį ritmą, į tą pačią sporto salę. Patikrintas faktas – kuo ilgiau ilsimės, tuo labiau jaučiamės pavargę ir grįžti į savo sportinį režimą darosi labai sunku: viską skauda, tiek, kiek kėlėme nebepakeliame, tiek, kiek lenkėmės nebepasilenkiame – motyvacija krenta kartu su noru sportuoti.

Tad kas jus galėtų motyvuoti nenustoti judėti net ir atostogų metu?

– Žinojimas, kad reikės grįžti į salę. O į ją bus lengviau grįžti tikrai ne po pasyvių atostogų.

– Kontrastas. Idealu, jei per atostogas veiktumėte ką nors priešingo savo kasdienei veiklai: jei jūsų darbas sėdimas ir jaučiatės emociškai bei psichologiškai pavargę – aktyvi sportiška savaitė padės perkrauti centrinę nervų sistemą ir leis atsigauti nuo streso; jei jūsų darbas fiziškai aktyvus – rinkitės ramesnį poilsį.

– Vertybės ir prioritetai. Ar sveikata jums vertybė? Jei taip, jums reikės tik šiek tiek disciplinos. Prieš išvykdami atostogauti pasitarkite su treneriu, jis jums patars, kokį krūvį pasirinkti, padės susidaryti atostogų veiklų programą. O jūs ją stenkitės vykdyti pirmoje dienos pusėje, kai esate mažiausiai pavargę, užimti. Prabėgate, padarote šiek tiek atsispaudimų, prisitraukimų, pritūpimų, liemens stiprinimo ir tempimo pratimų – štai diena ir užtarnauta.

– Pasiekti rezultatai. Kiek įdėjote pastangų ir darbo, kad pasikeistumėte? Ar lengva ranka viską nubrauksite ir nuo rudens vėl viską pradėsite iš naujo? Ar tikrai verta paaukoti pasiekimus vardan tingių atostogų? Jei sakote – ne, mėgaukitės vasara ir atostogomis ir būtinai judėkite.

Grįžti į blogą